TV pod GRY kolory 4:4:4 i niski input lag

maxan

New member
Bez reklam
Witam poszukuję LED LCD 47-50" (poszukuję również 2 tv też pod konsole i PC ale z przedzialu 37-42" i cenie do 1500zł)pod gry z BARDZO niskim input lagiem i kolorami '4:4:4' oraz dobrym filtrem przeciwsłonecznym, dużą jasnością i przyzwoita czernią co możecie polecić?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 2,5-3,2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Jedna osoba
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój mocno nasłoneczniony, słońce pada ze wschodu , tv na południowej ścianie
7. Jaki masz obecnie telewizor? Szajsung PS51D550, LG 37LH3000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? niski input lag, kolory 4:4:4, dobry filtr antyodblaskowy, wysoką jasność i przyzwoitą czerń
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? 1080p
10. Jakie urządzenia? Xbox One, Xbox 360, PC
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Około 8h, w weekendy ~15h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową!
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? -
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? -
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 5-10h
16. Preferencje co do marki? LG, Sony? (dużo dobrego słyszałem o tv tej firmy)
17. Preferencje co do wielkości? 47-50 cale (drugi tv 37-42")
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? odbicia, niska jasność, słabe kolory (brak 4:4:4), wysoki input lag, smużenie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 70% dzień, 30% noc
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł...ale jeśli będzie tego wart dołoże do 4000zł (drugi tv 1500zł)
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? -
 
Ostatnia edycja:

maxan

New member
Bez reklam
Dzięki Kiki
Toshiba zacna:
Toshiba 47L7453 (L74) Review
A o soniaczu gdzie moge poczytać? Widze że są też wersje 47"/50"/55" czy input lag w tych tv jest taki sam jak w wersji 43" ( w sumie jaki bo nie mogę nigdzie znaleźć)
Kiki a co powiesz na tv Sony z serii W706 (czym sie on różni od W705 to jest samo?) Mam takiego w najblizszym media expert w bardzo dobrej cenie?

I jeszcze jedno czy tv Sony W705B to to samo co Sony W705C? (doczytalem sie iz "C" oznacza rok modelowy -2015 czyli B to 2014; modele na rok 2014 to 32,42,50 a na 2015 to 32,40,48 )
Recenzja:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl42w705b-201402233639.htm
Sklep:
http://www.ceneo.pl/36924769

Najbardziej skłaniałbym sie wlasnie ku kupnie Sony KDL 48W705C/40W705C bądź 50W705B/42W705B... tylko czy input lag bedzie na tym samym poziomie?
 
Ostatnia edycja:

Qcu199

New member
Również szukam TV stricte pod konsolę, faworytem do tej pory był 60w605b, ale cena tak poszybowała do góry, że muszę odpuścić. Drugi ciekawy model 55w829b z bardzo dobrymi opiniami/parametrami również nie do kupienia. Kiki polecił 55w809 i wyglądem te TV nie różnią się dla mnie niczym, kwestia tego czy przez poprawianie niepotrzebnego mi do niczego 3d i smarta nie ulegną osłabieniu jakość obrazu jak i input lag. Miło byłoby przeczytać jakieś opinie/recenzje o w809 jak wygląda chociaż input lag.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test modelu będzie wpisany , input Lag 35,6 ms - czyli extra.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ceną i to z kalibracją profesjonalną gratis.
 

maxan

New member
Bez reklam
kupilem Sony 48W705C jestem zachwycony reakcją na dzialanie' - input lag (6ms to lag free crt, Leo Bodnar 13,2ms!) w tym tv a raczej jego brak zachwyca! W porównaniu z plazma Samsunga PS51D550 czuje sie jakby gry smigaly 2x szybciej do tego brak lustra w koncu umożliwia mi komfortowe granie w dzien ;).... jedyna wada tego tv to bardzo slabe kąty widzenia (na lekkim skosie kolory staja sie juz wyblakle)- no ale gra sie na wprost wiec to nie problem. Wyrwalem według mnie w bdb cenie 2500zł :) Dzięki za rady.

Input lag zródło:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-kdl-32w705c-test.html

PS: Android tv dopiero od modeli 755C - 705C nie posiada tego systemu...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego brałbym 48W755 z Androidem. Ściągasz KODI i MX playara i masz super dostęp do filmów i pełny dostęp do napisów na filmach.
Masz też kalibrację profesjonalna gratis.
 

maxan

New member
Bez reklam
Dlatego brałbym 48W755 z Androidem. Ściągasz KODI i MX playara i masz super dostęp do filmów i pełny dostęp do napisów na filmach.
Masz też kalibrację profesjonalna gratis.

tyle ze te tv z androidem to juz input lag maja na poziomie 30-40ms a jak dla mnie to dużo za dużo ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież to pierwsza klasa opóźnień.
Szybszy jest LCD Toshiba 47L7453 - ma 9 ms. Do dostania jeszcze w MM.
 

maxan

New member
Bez reklam
Ale przecież to pierwsza klasa opóźnień.
Szybszy jest LCD Toshiba 47L7453 - ma 9 ms. Do dostania jeszcze w MM.

szybszy od czego? W705C ma input lag na poziomie 6ms a toshiba 9ms, leo bodnar to 13,2ms (sony) vs 18ms (toshiba)
Co z tego ze pierwsza klasa - do 40ms?! -ponad 30ms to jest juz nieporozumienie jesli ktos gra na multi. Najlepsze tv do gier to z input lagiem ponizej 20ms - leo bodnar, a do crt to ponizej 10ms
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica znacząca to 4 klatki czyli 40 ms.
Inne są nie odczuwalne.
Sony te co sprawdzałem mają 35,6 ms, a 705 też sprawdzę.
Toshiba ma 9 ms - wiem bo sprawdzałem. Zdjęcia są w teście.
 

maxan

New member
Bez reklam
Różnica znacząca to 4 klatki czyli 40 ms.
Inne są nie odczuwalne.
Sony te co sprawdzałem mają 35,6 ms, a 705 też sprawdzę.
Toshiba ma 9 ms - wiem bo sprawdzałem. Zdjęcia są w teście.

Wiem widzialem ile maja modele sony na ANDROIDzie i ile ma toshiba; 705C ma niższy input lag od toshiby :p :D Chcesz to sprawdz nie chcesz nie sprawdzaj na innych portalach test testy tego tv juz sa ale widac ze jak sam nie sprawdzisz to jestes jak beton.
I tak input lag na poziomie 30ms jest jak najbardziej odczuwalny! Graczem nie jesteś to skąd to możesz wiedzieć.
W755C
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-kdl-43w755c-test.html
W705C
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-kdl-32w705c-test.html
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację , profesjonalnym graczem nie jestem.
Sprawdzę będę wiedział.
Ale na obrażanie nikogo zgody nie ma.
 

Refty

New member
tyle ze te tv z androidem to juz input lag maja na poziomie 30-40ms a jak dla mnie to dużo za dużo ;)
Aż tak odczuwalny jest input lag? Zastanawiam się nad W805C ponieważ posiada 100Hz matrycę. Niestety ten input lag... Czy używając W705C jest problem ze smużeniem w dynamicznych grach? I czy można ustawić w tym telewizorze opcję na 60hz?
 
Do góry