Tv Philips

JOGOBELLA

New member
Witam mam problem z podłączeniem komputera do tego lcd-ika.Do podłączenia zastosowałem kabelek hdmi.Problem tkwi w tym gdy po zalogowaniu do systemu obecnie teraz visty ,obraz na tv lcd philips zaczyna migać.Moja grafika to nvidia 8600. Ktoś by mi pomógł?Pozdrawiam
 

gryzio

New member
Menu-> Menu telew. -> Instalacja -> Połaczenia
Wybieramy HDMI do którego podpieliśmy komp'a i przypisujemy jako urządzenie PC
Zatwierdzamy przez OK.

Powinno pomóc - Philipsy za pomocą typu urządzenia po HDMI ustawiają jakieś dodatkowe automagiczne ustawienia do których normalnie nie ma dostępu za pomoca zwykłych ustawień.
 

JOGOBELLA

New member
Dzięki kolego za podpowiedz ,ale to nie pomogło,słyszałem że nvidia gryzie się z philipsem ponoć jest błąd w sterownikach tych nowych i starszych.Co tu dalej robić ,a karty zmieniać nie chcę.Czekam naewentualne nowe wypowiedzi w tej sprawie.
 

ivf

New member
tak jest, z philipsami jest jakiś problem, trzeba odrobinę przerobić plik inf sterowników karty graficznej. jednak problem znam tylko z forów, potwierdzam więc tylko że taki sposób istnieje, jednak nie miałem z nim styczności na tyle żeby znac szczegóły modyfikacji. rozwiązania są chyba głównie na forach angielskojęzycznych..
 

ooloo

New member
JOGOBELLA napisał:
dobrze było by jak by ktoś znał rozwiązanie tego problemu:)

I jak tam JOGOBELLA przewalczyłeś ?

Nie podałeś producenta karty graficznej i przede wszystkim typu TV Philipsa...
ale może pomogę....

Problem jest z EDID - z jakichś powodów Nvidia w swoich driverach źle obsługuje info EDID przesyłane przez firmware Philipsów podczas nawiązywania połaczenia przez HDMI i w efekcie karta graficzna wysła obraz o parametrach których TV nie akceptuje (oczywiście ani Nvidia, ani Philips nie widzą przyczyny problemów po swojej stronie, a problem i owszem jest)

Pomaga myk z przeinstalowaniem driverów ForceWare z modyfikacja pliku nv_disp.inf

1) Wypakowujesz drivery np.w C:\NVIDIA\
2) Znajdujesz, otwierasz, modyfikujesz plik nv_disp.inf
3) Instalujesz drivery pomijając komunikaty o braku certyfikatów, reset i ... może zadziała

Modyfikacja nv_disp.inf polega na dopisaniu linijki powodującej olewanie informacji EDID przysłanej z TV Philipsa , tzn.:

Dla kart z rodziny 8xxx, 9xxx znajdź sekcję [nv_SoftwareDeviceSettings] i wklej linijkę typu:
HKR,, OverrideEdidFlags0, %REG_BINARY%, 41,0C,00,00,00,00,FF,FF,04,00,00,00,7E,01,00

Istotne jest żeby mieć poprawne pierwsze 4 bajty (41,0C,00,00) dla twojego modelu TV. Wartość tą można podejrzeć przy podłączonym TV przy pomocy programu moninfo (wvw.entechtaiwan.com/files/moninfo.exe)
 
Ostatnia edycja:

JOGOBELLA

New member
cześć ooloo jest to
Philips Telewizor LCD 32PFL3403D zintegrowany cyfrowy wyświetlacz 32" dzięki Digital Crystal Clear i karta grafiki to SVGA Gigabyte GF 8600GT 256MB DDR/128 .Jak co to pisz na gg4410803 lub tu naforum.Ja podjołem już próby w tej sprawie ale coś mi nie wychodzi.:)
 

JOGOBELLA

New member
ooloo zapomiałem ci dodać ,że obecnie mam zainstalowany windows 7 i w nowych sterach do grafiki nie mogę znaleść tej sekcji [nv_SoftwareDeviceSettings]
 

JOGOBELLA

New member
Witam mam kolejne pytanie odnośnie mojego tv Philips Telewizor LCD 32PFL3403D .Wiem ,że ten tv to już nie najnowszy odbiornik , ale czemu na ekranie widać miej więcej po jego środku pionowe pasy i to zarówno w programach nadawanych w technologii hd i sd .Czy można to jakoś zlikwidować ,czy np.: to efekt jakiś zakłóceń ,ostatnio wymieniałem przewód koncentryczny od tv sat
 
Do góry