TV Philips 32PFL9705H

rafamaja

New member
:)Witam. Efekt halo jest jednym z problemów z podświetlenia led .Jest to szaroniebieska poświata wokół podświetlanych elementów obrazu na czarnym tle. Podświetlenie led z funkcją sterowania dynamicznego ( local dimming ) dzięki podziałowi na dużą ilość stref wyzbywa się wady klasycznego podświetlenia dynamicznego.Efekt halo widoczny jest gdy patrzymy pod kątem na obraz w zaciemnionym pomieszczeniu.Im kąt jest większy tym wyciek światła jest widoczniejszy. Patrząc na wprost na obraz efekt halo jest najmniejszy ale występuje tylko w niektórych scenach(sytuacjach).Jeżeli wokół małych obiektów ma nie powstawać szaroniebieskie "halo" to liczba aktywnie kontrolowanych stref musi być bardzo duża. W skrócie, efekt halo to nie idealne odwzorowanie czerni wokół niewielkich obiektów na ekranie wyświetlacza.Aby było idealnie potrzebna by była ilość 6200000 diod za każdym pikselem co jest możliwe tylko teoretycznie.
Pozdrawiam.
Dzięki... czyli to co miałem przy EX700 to coś innego. A jak w Twoim philu na słabym kanle SD z małej odległości?? jaki defekt widać obrazu?
 

accu

New member
Bez reklam
Szczerze mówiąc , oglądam z odległości 2.5 - 2.7 m i na obraz nie mogę narzekać.Natomiast podtrzymuję co uprzednio napisałem o dźwięku.Głośniki niskotonowe mogłyby mieć moc choć 2 x 10 W.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam. Philips 32PFL 9705H ma 224 strefy podświetlenia , na które składa się 16 kolumn i 14 rzędów , w sumie 1792 diody. Dane te zaczerpnąłem z firmy holenderskiej Frans De Smet " Sound & Vision" , która sprzedaje telewizory firm Philips i Sony.
Pozdrawiam.:)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam, POTWIERDZA się co napisałem wcześniej o jakości obrazu tego telewizora.Obraz jaki ogląda się z odległości ~1.4m-1.7 m z blu-ray jest znakomity , a tak plastycznych kolorów nie widziałem jeszcze na żadnym z telewizorów lcd, no może Sony Bravia KDL- 46X4500 miał tak soczyste kolory.Kanały HD z odległości ~ 1.7m-2.0m - obraz bardzo dobry.( 7 kanałów)
Pozdrawiam,:)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam. Dziś mija miesiąc jak użytkuję telewizor Philips 32"9705.Przepracował 267 godzin bez żadnej wpadki . Nie mogę tylko wyszukać na nowym pilocie klawisza, który zastępuje klawisz info+ na starszych modelach pilotów zdalnego sterowania firmy Philips. Posiłkuję się w tym celu pilotem do modelu CRT Philipsa 28PW9617/58, który ma ten klawisz. Klawisz ten potrzebny jest,aby wejść do menu serwisowego ( 062596info+ ).Mam nadzieję , że model ten będzie mi długo służył bezawaryjną pracą.
Pozdrawiam,:)
 
Ostatnia edycja:

danch

New member
Witam. Dziś mija miesiąc jak użytkuję telewizor Philips 32"9705.Przepracował 267 godzin bez żadnej wpadki . Nie mogę tylko wyszukać na nowym pilocie klawisza, który zastępuje klawisz info+ na starszych modelach pilotów zdalnego sterowania firmy Philips. Posiłkuję się w tym celu pilotem do modelu CRT Philipsa 28PW9617/58, który ma ten klawisz. Klawisz ten potrzebny jest,aby wejść do menu serwisowego ( 062596info+ ).Mam nadzieję , że model ten będzie mi długo służył bezawaryjną pracą.
Pozdrawiam,:)

Ja w 5605 po wstukaniu kombinacji cyferek daje OK i dziala tak samo jak info, tj. wchodzi do trybu serwisowego. Pamietaj ze w modelach z 2010 kazde wejscie do service menu jak i zmiany w nim czynione sa zapisywane w logu.
 

accu

New member
Bez reklam
Ja w 5605 po wstukaniu kombinacji cyferek daje OK i dziala tak samo jak info, tj. wchodzi do trybu serwisowego. Pamietaj ze w modelach z 2010 kazde wejscie do service menu jak i zmiany w nim czynione sa zapisywane w logu.

Dziękuję. Zgadza się , takie proste , ale nie przypuszczałem że Philips tak to sobie wykombinował. U mnie zapisał pierwsze wejście do menu serwisowego,zmian na razie nie dokonywałem , a nowe softy na razie nic nowego nie wniosły , tylko przejrzałem co zawierają w treści.W ogóle to Philips jest wybredny , gdy aktualizuje się oprogramowanie i trzeba uważać przy tej operacji.
Pozdrawiam,:)
 

mgrradar

Member
Mam takie pytanie moze mi ktos odpowie .. Ktora technologia jest lepsza LED PRO czy LED EAGE(czy cos w tym stylu). Dzis zdecydowalem sie go kupic ( philips 32pfl9705h) w srode powinienem go mniec . mam nadzieje ze dokonalem dobrego wyboru!? Jestem ciekaw czy ktos go podłączał pod konsole(xbox360 , ps3) , jak sie sprawuje .

Mam nadzieje ze forum zyje i ktoś mi odpisze podzieli sie swoja opinią .
POZDRAWIAM
 

accu

New member
Bez reklam
Mam takie pytanie moze mi ktos odpowie .. Ktora technologia jest lepsza LED PRO czy LED EAGE(czy cos w tym stylu). Dzis zdecydowalem sie go kupic ( philips 32pfl9705h) w srode powinienem go mniec . mam nadzieje ze dokonalem dobrego wyboru!? Jestem ciekaw czy ktos go podłączał pod konsole(xbox360 , ps3) , jak sie sprawuje .

Mam nadzieje ze forum zyje i ktoś mi odpisze podzieli sie swoja opinią .
POZDRAWIAM

Witam.Technologia LED PRO powinna zapewniać jednolite podświetlanie wyświetlacza.Diody uruchamiane są selektywnie w miarę potrzeby.Dzięki temu ciemne sceny nie robią się szare gdy wchodzi jakiś biały element obrazu , a i kontrast obrazu się poprawia.Philips ma ponad tysiąc diody podświetlające,pisałem o tym wcześniej,przy omawianiu efektu "halo".Podświetlenie krawędziowe(edge) moim skromnym zdaniem jest gorsze,gdyż wyświetlacz nie jest podświetlony jednolicie, ale firmy takie jak Sony,Samsung,Philips ,Sharp produkują już telewizory lcd edge o bardzo przyzwoitym podświetleniu matrycy.
Konsoli nie posiadam i dlatego nie mogę udzielić odpowiedzi jak telewizor współpracuje z tym urządzeniem.O ile zdecydujesz się na zakup 32"9705,gdyż jest on drogi , powinieneś być zadowolony,w zależności do czego będziesz ten model używał, bo być może lepszy pod konsolę byłby 40"9705.
Pozdrawiam,:)
 

danch

New member
Mam takie pytanie moze mi ktos odpowie .. Ktora technologia jest lepsza LED PRO czy LED EAGE(czy cos w tym stylu). Dzis zdecydowalem sie go kupic ( philips 32pfl9705h) w srode powinienem go mniec . mam nadzieje ze dokonalem dobrego wyboru!? Jestem ciekaw czy ktos go podłączał pod konsole(xbox360 , ps3) , jak sie sprawuje .

Mam nadzieje ze forum zyje i ktoś mi odpisze podzieli sie swoja opinią .
POZDRAWIAM

Jesli idzie o rownosc podswietlania to czesto spotyka sie opinie ze od Edge led lepsze jest nawet CCFL czli stare sprawdzone swietlowki. Edge Led to mniejsze zuzycie pradu i ladniejszy design - cienki telewizor. Zalet nie znam.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Jest mi bardzo przyjemnie dzisiaj potwierdzić moje wcześniejsze posty na temat jakości obrazu , jaki uzyskuje się na wyświetlaczu telewizora Philips 32PFL9705H/12.Tak naturalnych ,głęboko nasyconych,plastycznych,subtelnych kolorów nie oferuje żaden z 32 calowych telewizorów konkurencyjnych firm.
Dziś ukazał się test tego telewizora na TrustedReviews - the UK's premier source of Technology News and Reviews
,który potwierdza moje odczucia co do klasy prezentowanego przeze mnie telewizora.
Pozdrawiam serdecznie , :)
 

kater

New member
Ciekawa propozycja i godna rozważenia. Będę śledził ten wątek, by zweryfikować... niepokojące informacje dotyczące piszczącego panelu:

"Philips 32PFL9705H nowatorski i drogi" - Szymon Adamus

Jeśli to jednostkowa przypadłość, to pozostaje jedynie wybór odpowiedniej przekątnej. :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.Tak jak pisałem wcześniej, że po targach elektroniki użytkowej w Berlinie pojawi się test modelu Philips 32PFL9705H/12 na forum , rzeczywiście moje przypuszczenia się sprawdziły , bo dziś ukazał się test tego modelu napisany przez Kiki"ego.Według mnie , test ten jest bardzo ogólnikowy, nie omawia spraw związanych z kalibracją obrazu tego modelu , a przecież robiony był jakby nie było przez specjalistę.Pisząc o kalibracji obrazu mam na myśli nie poszczególne wartości parametrów , tylko w jakim trybie obrazu (np.Kino ) był ten model testowany.Przecież wiadomo , że poszczególne wartości kalibracyjne parametrów obrazu będą z każdego wejścia (mam na myśli HDMI , component , scart itp.) inne.:)
Pozdrawiam , :)
 
Ostatnia edycja:

z3

New member
Bez reklam
Witam.Tak jak pisałem wcześniej, że po targach elektroniki użytkowej w Berlinie pojawi się test modelu Philips 32PFL9705H/12 na forum , rzeczywiście moje przypuszczenia się sprawdziły , bo dziś ukazał się test tego modelu napisany przez Kiki"ego.Według mnie , test ten jest bardzo ogólnikowy, nie omawia spraw związanych z kalibracją obrazu tego modelu , a przecież robiony jakby nie było przez specjalistę.:banned:
Pozdrawiam , :):-o


Chętnie zobaczymy Twoje testy. Oj nie ma? Swoją drogą, też chętnie bym darmo chciał ustawienia kablibracji do mojego TV ;). Miałem przyjemność obcować z 2 sztukami tego TV i obie piszczały, tyle że jedna mocno a druga bardzo delikatnie, także nie wiem czy to sprawa jednostkowa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
telewizor który testowałem nie piszczał , jeśli byłaby taka przypadłość byłoby to odnotowane.
 

accu

New member
Bez reklam
Chętnie zobaczymy Twoje testy. Oj nie ma? Swoją drogą, też chętnie bym darmo chciał ustawienia kablibracji do mojego TV ;). Miałem przyjemność obcować z 2 sztukami tego TV i obie piszczały, tyle że jedna mocno a druga bardzo delikatnie, także nie wiem czy to sprawa jednostkowa.

Witam. Ja nie jestem specjalistą zawodowym od robienia testów , lecz mogę oczekiwać tego od zawodowego fachowca. Nie oczekuję danych darmowej kalibracji , gdyż tak się składa , że ten model jest dobrze zestrojony , i można obyć się bez zawodowej kalibracji.Klasę recenzenta zawodowego
poznaje się według danych , które podaje w teście danego modelu telewizora , a nie wybiera dane wybiórczo.Chcesz poznać moje ustawienia?:szukaj:.Do Kiki"ego : w recenzji telewizora podajesz wagę odbiornika 16 kg i 17 kg z podstawą a to są dane nieprawdziwe.
Mnie się wydaje ,że telewizor Philips 32PFL9705H/12 waży 9 kg , z podstawą 11 kg , a z akcesoriami i opakowaniem 14 kg.:banned:
Pozdrawiam ,:)
 
Ostatnia edycja:

rafamaja

New member
.accu...powiedz prosze jak jest z przełączaniem z dwóch różnych źródeł..np. dvd i pc czy dzieje się to automatycznie czy trzeba zmieniać pilotem?? I jak sprawuje się z pc??
R.
 
Do góry