TV Panasonic TX-42AS650e

arturro67

Member
Witam , zauważyłem podczas oglądania np.jasnych scen po środku ekranu dwie białe plamy , czy to wina matrycy ? czy TV do serwisu ? sprawdziłem na wszystkich wejsciach , TV Kablowa, sat itp. jest to samo. Dobrze się wpatrzyłem w jasny ekran i tych białych kółek z poswiata jest na dole ekranu dwa równe rzędy te widoczne na zdjeciach swieca intensywniej co to za feler ?
 

Attachments

  • TV1.jpg
    TV1.jpg
    281,5 KB · Wyś: 352
  • TV2.jpg
    TV2.jpg
    364,5 KB · Wyś: 126
Ostatnia edycja:

arturro67

Member
Tak wygląda obraz TVN 24 ( bluzka prezenterki ) dobrze widac pod lekkim kątem monitora.
 

Attachments

  • TVN 24.jpg
    TVN 24.jpg
    314,7 KB · Wyś: 284

Marcin2000

New member
Bez reklam
Dla mnie to wygląda na fizyczne wady matrycy... nie wiem czy ci to serwis uwzględni i np. wymienią matrycę.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
No to co, wadliwy montaż? Na pierwszej fotce widać też pasy jakby nierównomierne podświetlenie ale może to tak na zdjęciu wyszło... ?
 

arturro67

Member
Od początku było ok , sprawdzałem przy zakupie penem z materiałami testowymi , te plamki wyskoczyły 2/3 tygodnie temu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz na gwarancji, więc nie ma się czym stresować. Zgłoś najlepiej do serwisu.
 

arturro67

Member
Zgłosiłem , napisze co i jak . Rozumiem ze ekran podświetlany jest krawędziowo , i rogi mogą być ciemniejsze ale te białe okrągłe plamy ? to wygląda jak by jaśniejszym światłem z tyłu ktoś podświetlał ...co może być przyczyna ? jakieś sugestie ?
 

piwko444

New member
Zgłosiłem , napisze co i jak . Rozumiem ze ekran podświetlany jest krawędziowo , i rogi mogą być ciemniejsze ale te białe okrągłe plamy ? to wygląda jak by jaśniejszym światłem z tyłu ktoś podświetlał ...co może być przyczyna ? jakieś sugestie ?

Mam to samo w Panasonic TX-50AS650e. Daj znać co na to serwis.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie doświetlone rogi to akurat kwestia zastosowanej matrycy. Podświetlenie krawędziowe nie wpływa na to.
Ale plamy - tego nie powinno być.To naprawdę rzadki przypadek.
 

arturro67

Member
Witajcie, po zgłoszeniu na serwis online dzisiaj TV został zabrany do serwisu , w domku serwisant zrobił zdjecia rachunku zakupu i wykonał zdjecia tych plam, dostałem TV zamienny na okres naprawy i mam czekac na telefon, stwierdził że możliwa moze byc wymiana TV. Napiśze co dalej.....będzie sie działo.
 

arturro67

Member
TV po wizycie w serwisie- czyszczenie panelu/matrycy LED.
Teraz podczas oglądania obraz jest czysty plamy nie są widoczne , po włączeniu białego obrazu testowego okrągłe kółka są jednak widoczne ale trzeba się bardzo dobrze wpatrzyć. TV odebrałem ponieważ podczas oglądania jest ok i jeszcze 14 miesięcy gwarancji .
 
Ostatnia edycja:

arturro67

Member
Białe kółka przypominają mi wypalenie jak to było na plazmach, Jak Ci to przeszkadza to zgłaszaj, tu ewidentnie jest matryca do wymiany.
Dzieki , narazie podczas ogladania białe plamy sa niewidoczne, sa widoczne na całkowice białym obrazie, poczekam jeszcze troche .....gwarancja do 07.2016.
 

arturro67

Member
Tak to aktualnie wyglada, aby dokładnie zabaczyc kółeczka trzeba patrzec na fote pod kątem.
 

Attachments

  • IMG_20160201_141341.jpg
    IMG_20160201_141341.jpg
    947,8 KB · Wyś: 258
Do góry