TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

M.K.

Member
Niedobrze że poprzedni się przy delikatnym użytkowaniu wypalił. U niego stało się to w czasie gwarancji, ale nie jest ona długa.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dostanie nowy z lepszym zabezpieczeniem.
Jeśli by wymieniali co dwa lata - to jak dla mnie super sprawa. Ciągle nowy model.
 

M.K.

Member
O ile wypalać się będą w okresie gwarancji.. jeśli chwilę po, to słaby temat. Nie znalazłem informacji, aby 804 miał zmiany w matrycy względem poprzednika pod względem zabezpieczeń.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

pitos

New member
Moj pojechał do serwisu juz. Serwisant upewniał sie czy nie ma uszkodzenia mechanicznego ( zielony pas pionowy).
Wstepnie ocenił, ze do wymiany matryca lub TV wiec podobnie jak Kiki pisal.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

pitos

New member
Zamówili ekran, do wymiany. Ale to nie oznacza, ze jest dostepny.
Ile dni ma producent na naprawe urzadzenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

pitos

New member
Nie ma określonego terminu naprawy.
W ciągu dwóch tygodni muszą Cię poinformować o tym,czy uznali czy odrzucili Twoje zgłoszenie.


Co masz na myśli mówiąc odrzucili? Awaria jest objęta gwarancją, a naprawa została podjęta po diagnozie, mam informacje, ze czekają na czesci tj nowy ekran, tylko czy serwis zamawiając ekran ma potwierdzenie , że sa dostępne te czesci, czy wg procedury Philips, na tym etapie analizuje wymianę na nowe urządzenie jesli brak ekranow do 803?
Ustawowo jest 14 dni
Zastanawiam sie, na ktorym etapie jest podejmowana decyzja o wymianie urządzenia np 803->804, jak to pisali koledzy wyżej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Seliv

New member
Użytkuję już tego Oleda prawie 2 lata. Ogólnie rewelka, jedynie brak mi Atmosa, ale to zniwelowałem apple TV i amplitunerem z kolumnami :p Jakiś miesiąc temu telewizor poinformował mnie, że musi zrobić głębokie czyszczenie. Jak mus to mus, akurat było to wieczorem to już szedłem spać.
1.Ostatnio zauważyłem, że po tej akcji wypalony mam prawy górny róg, jak i 1 martwy piksel na dole po środku.
2. Na zdjęciu w kolorze żółtym widać na dole wypalone pasy, gdzie jedyna przygoda u mnie z wiadomościami to TVN o 19 xD
3. Sytuacja świeża, bo z dzisiaj. Po prostu włączyłem telewizor na reklamie, która miała cały obraz w kratkę i ta kratka została o_O Teraz cały czas widzę przy jednolitych kolorach szachownice. Widać ją nawet na zdjęciu. Przy zwykłym oglądaniu nie do zauważenia. Najlepsze to, że reklama trwała może z 20sekund i tyle :p
Czy przez te martwe piksele po głębokim czyszczeniu, bądź tą szachownicą mogę próbować gwarancji, kiedy jeszcze nie minęło 2 lata? Dodam, że mam wykupione rozszerzenie gwarancji do 5 lat w PZU, kiedy brałem TV w komputroniku.

PS. Ta szachownica, jest o wiele bardziej widoczna na zdjęciu, niż na żywo.
 

Attachments

  • photo_2020-06-17_22-00-49.jpg
    photo_2020-06-17_22-00-49.jpg
    230,8 KB · Wyś: 39
  • photo_2020-06-17_22-00-51.jpg
    photo_2020-06-17_22-00-51.jpg
    210,1 KB · Wyś: 42
  • photo_2020-06-17_22-10-58.jpg
    photo_2020-06-17_22-10-58.jpg
    114 KB · Wyś: 38

pitos

New member
Kiki, masz wiedze czy Philips posiada matryce do 803 w celach serwisowych? Cos mi tu nie gra jak czytam o eymianach na nowe modele?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

pitos

New member
Byloby lepiej, ale kto tym decyduje , aby wymienić na 804: serwis czy producent i w jakich okolicznosciach, jesli nie ma w magazynie np matrycy to dopiero wtedy wymiana? Czy na etapie diagnozy to serwis nakazuje przyslanie nowego tv lub matrycy?
Mam informacje , ze serwis zamowil matryce na wymianę i czeka na czesci. Jaka jest kolej rzeczy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

pitos

New member
Dam, ale niesmak zostanie, bo wymiana matrycy nie przedluzy gwarancji na calosc z tego co mi wiadomo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

pitos

New member
Telewizor wrocil po naprawie, wymieniona matryca, niestety oznacza to , ze gwarancja nie została wydłużona tak jak w przypadku wymiany calego urzadzenia.
Ustawianie kont, czy kalibracja przepadly wszystko od nowa. Ale obraz w porzadku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry