TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

Malediwyps

New member
Zakupiłem ten telewizor rok temu. Jakość obrazu i dźwięku znakomita! Przez cały ten rok piałem z zachwytu nad telewizorem. Niestety spełniło się to, przed czym kiedyś ostrzegał mnie jeden ze sprzedawców. Mówił, że jest duże prawdopodobieństwo, że OLEDY będą się szybko wypalały... No i niestety od jakiś dwóch tygodni mam przez całą szerokość telewizora kilka wyraźnych pasów w dolnej części ekranu. Tak jak są paski informacyjne w TVN24 i innych kanała TV. Na początku ledwo widoczne a teraz jak jest jakieś jasne tło, to po prostu jakby ktoś kilka warstw jakiejś taśmy nakleił i w jednym miejscu jest ciemniejsza w drugim jaśniejsza w zależności jak gruba warstwa jest. Jestem zmuszony reklamować ten telewizor ale zrobię to z wielkim żalę bo do tej pory oglądanie w nim to była wielka przyjemność... :-(
 

Malediwyps

New member
Normalnie ręce mi opadły tv dbany kontrast, jasnosc, kolory na 50 % ustawione uzytkowany srednio 6-8 godz dziennie , rozne programy właczane, ok 2 godz dziennie wiadomosci , filmy itp . (...) komunikat o wykonaniu usuniecia pozostalosci na ekranie wyswietlal sie sporadycznie ok 1-2 razy w miesiacu , po aktualizacji co pare dni wyskakuje w/w komunikat i pare dni temu na zoltym lub czerwonym tle zauwazylem te smugi lub pasy poziome
U mnie było dokładnie tak samo... Teraz też mam pasy na TV...
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie,

Ale tak z czystym sumieniem...ile godzin dziennie trzeba orać TVN czy TVP info żeby to się pojawiło tak szybko?

Telewizor kupowałem u kikiego w grudniu 2018, żona na macierzyńskim, leci od rana do wieczora. Zero śladów wypaleń.

Jedynie niedawno, po waszych wpisach poprosiłem żeby wyłączała ekran w trakcie „oglądania” tvn24 - każdy chyba wie, ze to są programy do słuchania w tle...

A tak wolna amerykanka, leci im Netflix i YouTube i plex i gram na nim???
 

Malediwyps

New member
Jedynie niedawno, po waszych wpisach poprosiłem żeby wyłączała ekran w trakcie „oglądania” tvn24 - każdy chyba wie, ze to są programy do słuchania w tle...
Wiesz co... Nawet chyba nie wiesz jak to śmiesznie brzmi :) Jak ja chcę słuchać, to sobie radio włączam... Nie po to kupiłem TV za kilka tysięcy, żeby obraz wyłączać.. .:)

Mam w domu 3 telewizory. Trzynastoletnie LCD SAMSUNGA '32, sześcioletniego LEDa LG '42 i od roku OLEDA '55... Na wszystkich oglądałem podobnie. Teraz na tych starszych oglądają dzieci. Na dwóch starszych typach zero jakichkolwiek widocznych zmian w obrazie po tylu latach. Zwracam tez uwagę, że nawet TVN24 puszcza dość często reklamy więc wcale nie jest tak, że ten pasek świeci się non stop. Ale jeśli mam unikać programów informacyjnych to w takim razie producent powinien to sobie jakoś zastrzec. Oczywiście pewnie wtedy bym go nie kupił...
 
Ostatnia edycja:

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zrozum mnie źle, bo ja nie winie Ciebie.

Sam chciałbym tego uniknąć, ale może dlatego mi się udaje, że znałem swój styl oglądania i wady technologii oled. Gdybym miał go kupować rodzicom to nigdy bym tego nie uczynił - u nich telewizja informacyjna 16h na dobę.

I mam tez plazmę 10 letnią bez wypaleń.


Ile dziennie oglądaliście telewizor z informacjami? Powiedz wprost by ewentualni kupcy technologii oled mieli świadomość czego unikać...
 

jankas

New member
Też pojawił się u mnie taki komunikat, który uniemożliwił dalsze oglądanie. Nie było możliwości odrzucenia funkcji czyszczenia ekranu i musiałem wyłączyć telewizor na ponad godzinę.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Witam

Czy to wyłączenie na godzinę coś pomogło? Od wczoraj mam to samo. Uruchamiałem czyszczenie, resetowałem do fabrycznych i bez rezultatu. Tv 803 używam od czerwca 2019r. Od ostatniej aktualizacji chyba grudzień 2019 pojawiły się częstsze komunikaty o wyłączanie na 10 min.
teraz mam unieruchomiony tv akurat na święta. Spróbuję wyłączyć w czasie pracy bo po standby nie widzę poprawy.
 

Wallhar

New member
Witam, od roku posiadam ten telewizor i jestem naprawdę zadowolony, ale nigdy jakoś nie zagłębiałem się w ustawieniach telewizora, żeby uzyskać jak najlepszą jakość obrazu. Co nie znaczy, że obraz mi się nie podoba, po prostu jestem ciekaw jakie wy macie ustawienia w telewizorze. Sam, używam telewizora do oglądania netflixa, Amazona, YouTube i grania na ps4, ale odnoszę wrażenie że materiały w HDR czy to w grach czy w filmach są ciemniejsze, taki pierwszy przykład z brzegu to takie Warzone na PS4 które wygląda dużo lepiej bez hdr, kolory są żywsze, obraz jaśniejszy itd i to samo z materiałami na netflxie.
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, od roku posiadam ten telewizor i jestem naprawdę zadowolony, ale nigdy jakoś nie zagłębiałem się w ustawieniach telewizora, żeby uzyskać jak najlepszą jakość obrazu. Co nie znaczy, że obraz mi się nie podoba, po prostu jestem ciekaw jakie wy macie ustawienia w telewizorze. Sam, używam telewizora do oglądania netflixa, Amazona, YouTube i grania na ps4, ale odnoszę wrażenie że materiały w HDR czy to w grach czy w filmach są ciemniejsze, taki pierwszy przykład z brzegu to takie Warzone na PS4 które wygląda dużo lepiej bez hdr, kolory są żywsze, obraz jaśniejszy itd i to samo z materiałami na netflxie.


W tym telewizorze wybierasz tryb obrazu dla każdego wejścia osobno. W związku z tym, przy złe wybranych ustawieniach, możesz mieć na materiale sdr lepszą „jakość” jak na hdr.


Uśmiechnij się do kikiego po kalibrację
Tryb sdr „noc” mam ustawiony zgodnie z wytycznymi kiki
Tryb hdr „dzien” zgodnie z wytycznymi z tej stronym

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1539059646

P.s.

@kiki czy problem wypaleń nie jest potęgowany przez używanie złych trybów? Niektóre fabryczne nastawy palą aż oczy, aczkolwiek mogą się niektórym podobać...?
 
Ostatnia edycja:

Wallhar

New member
@kiki Nie mam :(

@lukaszzsch Tak jak pisałem, z jakości obrazu jestem na prawdę zadowolony, ale wydaje mi się że materiały HDR wiele tracą, przynajmniej u mnie właśnie dlatego że są w hdr, być może to wina ustawień. Do każdego źródła używam innych ustawień. Dodam też że nie korzystam z domyślnych ustawień, tylko z ustawień od pewnego youtubera, niestety nie potrafię teraz odnaleźć tego filmiku, ale uważam że jest lepiej niż na domyślnych trybach, ale wciąż np czy to filmy czy gry w HDR według mnie, są gorsze niż materiały w samym 4k ;)

Przetestowałem te ustawienia z tej strony i jak dla mnie obraz jest zbyt zielony, także raczej zostanę przy swoich.
 
Ostatnia edycja:

Rodrik_AR

New member
Wallhar, odżałuj te kilka stówek i zamów profesjonalną kalibrację. Tylko w ten sposób wyciągniesz maxa z tego TV. Gotowe ustawienia pozyskane z netu nie dadzą pełnego sukcesu bo każdy panel jest inny. Możesz mi wierzyć bo sam przez to przeszedłem. Mam wprawdzie inny model OLEDa, ale zasada jest ta sama. Przy rozszerzonej wersji kalibracji ustawienia dla SDR i HDR są inne (przynajmniej w moim SONY AG9). Nie ma możliwości aby HDR nie poprawił jakości obrazu. Po kalibracji nie będziesz się zastanawiał, czy coś jest zbyt zielone, czy zbyt niebieskie ponieważ będziesz miał przed sobą taki obraz jaki chciał oddać reżyser.
 
Do góry