TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

torque8

New member
Witam, po ostatniej aktualizacji coś mi się stało z dźwiekiem, jest płaski kompletnie bez basu. W korektorze dźwięku jest wszystko na zero też ktoś miał taki problem i go jakoś rozwiązał. Z dźwięku byłem bardzo zadowolony ale teraz jest jakaś masakra na 30 jest cicho jak wcześniej nigdy jej nie przekraczałem. Pozdrawiam

Od jakiegoś czasu też to zauważyłem, aczkolwiek nie powiązałem tego faktu z aktualizacją. W tym tygodniu miałem się kontaktować z philipsem, odnośnie tego.

Zastanawiałem się czy to nie jest problem zależny od źródła np. słucham radia to wszystko działa jak należy, przełączę się na HBO, to muszę ustawić dziwek na 30-40, bo inaczej jest strasznie cicho, na netflix, w zależności od filmu nawet na 50-55, a na VOD tvp 60 :/
 

mr_roba

Member
Od jakiegoś czasu też to zauważyłem, aczkolwiek nie powiązałem tego faktu z aktualizacją. W tym tygodniu miałem się kontaktować z philipsem, odnośnie tego.



Zastanawiałem się czy to nie jest problem zależny od źródła np. słucham radia to wszystko działa jak należy, przełączę się na HBO, to muszę ustawić dziwek na 30-40, bo inaczej jest strasznie cicho, na netflix, w zależności od filmu nawet na 50-55, a na VOD tvp 60 :/


U mnie dźwięk się nie zmienił.
Zauważyłem za to coś dziwnego o co chcę Was zapytać bo nie wiem czy mam rację.
Z racji, że podłączyłem sobie ma stałe PS4 pod HDMI 2 a na HDMI 1 mam Soundbar musiałem dekoder SAT podłączyć pod HDMI 3 (wcześniej był na HDMI 2). Wydaje mi się teraz, że obraz jest gorszy. Jakby mniej ostry. Ciekawe czy z racji że HDMI 1 i 2 są przeznaczone na 4K to TV lepiej obrabia obraz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mazbog

Member
U mnie dźwięk się nie zmienił.
Zauważyłem za to coś dziwnego o co chcę Was zapytać bo nie wiem czy mam rację.
Z racji, że podłączyłem sobie ma stałe PS4 pod HDMI 2 a na HDMI 1 mam Soundbar musiałem dekoder SAT podłączyć pod HDMI 3 (wcześniej był na HDMI 2). Wydaje mi się teraz, że obraz jest gorszy. Jakby mniej ostry. Ciekawe czy z racji że HDMI 1 i 2 są przeznaczone na 4K to TV lepiej obrabia obraz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może się mylę ,ale wydaje mi się ,że musisz sobie ustawić na nowo wartości obrazu, tak jak wcześniej ustawiałeś, bo chyba każde gniazdo hdmi, czyli każdy odbiornik możesz sobie dostroić co do głosu jak i obrazu
 

mr_roba

Member
Może się mylę ,ale wydaje mi się ,że musisz sobie ustawić na nowo wartości obrazu, tak jak wcześniej ustawiałeś, bo chyba każde gniazdo hdmi, czyli każdy odbiornik możesz sobie dostroić co do głosu jak i obrazu



Ależ wprowadziłem parametry z kalibracji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Seliv

New member
Pytanie, czy coś jeszcze odpowiada za automatyczne ściemnianie sie obrazu podczas oglądania? Myślałem, że pełni za to funkcję czujnik oświetlenia, jednak po jego wyłączeniu, ciągle zmienia się gęstość obrazu. Co trzeba wyłączyć jeszcze :p
 

Kulunis

Member
TPM171E _ 107.001.038.000 – Date: 2019/06/26
- Android Oreo 8.0.0 based software
- Improvements for translations
- Updated Audio Quality for 9104
- Fix for RC firmware upgrade issue and pairing not working
- Fix for Ambilight settings are not stored after restart
- Fix for Google cast issues (casting is suddenly interrupted or not started)
- Fix for DTS TruVolume output level drops over time
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I jest coraz lepiej. LG kończą się modele B8 i C8.
Nowe C9 kosztują 7999 zł .
Philips będzie kontynuowany i wyrasta na lidera w klasie przy cenie 4999 zł .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TO masz z bardzo dobrych JBL Bar 3,1.
Chyba, że chcesz z Dolby Atmos za 2899 zł masz Samsunga 850.
 

pozioma

New member
Cześć,
Zapoznałem się z całym wątkiem i niestety nie znalazłem rozwiązania mojej przypadłości. Mój sprzęt to TV PHILIPS 65OLED803 podłączony jest do kina domowego ONKYO TX-RZ830 kablem HDMI wszędzie włączone ARC jednak ampli nie włącza się po włączeniu telewizora, wyłączanie działa. Najlepsze jest to że wszystko działało ampli włączał się razem z telewizorem i nagle bez przyczyny przestało działać. Podłączanie do innych wejść nic nie dało, przywrócenie ustawień fabrycznych to samo, po włączeniu telewizora przez chwilę pracują głośniki i następuje cisza ampli się nie włącza telewizor startuje z wejścia nr 2 do którego obecnie ampli jest podłączone. Muszę ręcznie włączyć urządzenie lub wybrać źródło hdmi 2 i wtedy ampli się włącza. Miał ktoś podobny przypadek?
 
Do góry