TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

Mr.mm

New member
Do przesłania dźwięku z TV do amplitunera nie jest potrzebny optyk, no chyba że amplituner nie ma wejścia HDMI z ARC, czyli zwrotnym kanałem audio. Jak ma to lepszym rozwiązaniem jest samo HDMI, bo optyk ma ograniczenie do skompresowanego 5.1. Bezstratne formaty Dolby True HD, HD Master Audio czy wielokanałowe jak Dolby Atmos pójdą Ci tylko przez HDMI. A jak już się upierasz przy optyku to ustawienie powinieneś mieć w amplitunerze żeby brał dźwięk z optyka a nie HDMI.
Kwestia wejścia USB nie ma wpływu na przycinanie. Bardziej ograniczone oprogramowanie tv. W oryginalnym odtwarzaczu mi przycina 4k z wysokim bitrate, a odpalam przez Kodi i spokojnie bez przycinek chodzą materiały z bitrate video rzędu 50-70Mbs, choć TV ma niby obsługiwać max 20. Także przetestuj Kodi, choć trzeba tam trochę poustawiać, szczególnie żeby wielokanałowy dźwięk przez HDMI dobrze działał.
 

mr_roba

Member
Witam serdecznie forumowiczów.

Od kilku dni posiadam ten telewizor i jakość obrazu jest powalająca i to w dodatku jeszcze orzed kalibracją. Mam jednak kilka pytań / problemów i postanowiłem zasięgnąć rad u ekspertów z tego forum:

1. PODŁĄCZENIE
W zestawie z TV posiadam amplituner SONY STR-DN1080 + Apple TV 4K + PS4

- Kiedy wszystkie urządzenia wewnętrzne podłączam do amplitunera, a amplituner do TV, to mam problem z samoistnym przełączaniem się urządzeń. Załóżmy, że włączyliśmy PS4 i chcielibyśmy się przełączyć się na Apple TV, to telewizor się przełączy na ATV, po czym przełączy z powrotem na PS4, po czym znów na ATV i tak w kółko. Jakby zamiast uśpić urządzenie, które nie jest używane, CEC wzbudza jest znów.

- Podobna sytuacja ma miejsce kiedy któreś z wymienionych urządzeń jest włączone, a ja chciałbym skorzystać ze streamingu Airplay. Sony przełączy się na steaming, po czym to urządzenie wymusi na nim powrót do siebie.

- Dźwięk z TV do amplitunera mam podłączony kablem optycznym, ale nie mam pojęcia, czy tak właśnie przesyła TV dźwięk, bo w ustawieniach jest tylko opcja z HDMI. Help!

W czym jest problem i jak go rozwiązać? Wydaje mi się, że to SONY nie daje sobie rady z tymi urządzeniami. Dodam, że wszystkie urządzenia mają najnowsze dostępne wersje firmware, a ja chciałbym jednak korzystać z dobrodziejstw HDMI-CEC.

2. KALIBRACJA OBRAZU
- Czytałem tu na forum, że ktoś udostępnia ustawienia kalibracji obrazu na dzień i noc dla tego TV. W jaki sposób można stać się ich posiadaczem?

- Inne pytanie z tej sekcji - jest możliwość kalibracji obrazu dla sygnału HDR i SDR osobno? Apple TV może generować obraz do TV w zależności od preferencji w dwóch trybach (niezależnie, czy kontent jest udostępniony w SDR, czy HDR to ATV go "skonwertuje" do naszych preferencji). Czasem jeden, czasem drugi tryb mi odpowiada, stąd pytanie.

3. PILOT ROŻDZKA
Jest świetny, kiedy działa. Dość często zdarza się, że po włączeniu TV jego touchpad nie odpowiada i trzeba go ponownie sparować. Myślicie, że powinienem go wymienić?

4. DYSK DO TV
Czego używacie i do jakiego portu USB podłączacie, by większe pliki się nie zacinały? A może używacie zewnętrznego boxa do odtwarzania, lub PLEXa? Pokażcie swój set up

z góry dzięki za odpowiedź!



Też mam amplituner Sony lecz starszy i słabszy model.
Wprawdzie nie mam go podłączonego pod ten TV ale w salonie gdzie współdziała z projektorem i PS4 miałem podobne problemy. W ustawieniach amplitunera/HDMI musiałem wyłączyć sterowanie przez HDMI. Teraz sam decyduje co się włącza. Inaczej nie dałem rady tego opanować. Dźwięk mam przez HDMI.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

0volt

New member
Tez mam Sony 1080 i podobny problem. Do receivera podlaczony jest tylko TV po HDMI. Po odpaleniu TV pojawia sie odpowiednie zrodlo, potem zaczynaja sie problemy bo receiver podaje na TV rozne sygnaly ( jakby losowo ) czasem zatrzymuje sie na Home... wtedy musze zmienic zrodlo na TV recznie.
 

elmagico_pl

New member
Panowie, pomożecie mi z pilotem?
Zachęcony opiniami o "poprzednim pilocie" (ykf 423-003) oraz sceptycznie nastawiony do różdżki, kupiłem pilota od poprzedniej wersji telewizora (ten grubszy cięższy z wbudowanym mikrofonem).

Mam niestety problem ze sparowaniem go.
Nie działa klawiatura qwerty więc rozumiem, że proces parowania się nie powiódł.
Obecnie z tv prawidłowo działa oryginalny pilot oraz różdżka.

To co zrobiłem dotychczas, czytając różne poradniki:
1) Przytrzymanie "Settings". Pojawia się komunikat o parowaniu, na pilocie mruga niebieska dioda. Po jakimś czasie przestaje mrugać a na tv pojawia się komunikat o tym, że nie można sparować.
2) Przytrzymanie czerwonego i niebieskiego przycisku, które miały niby zresetować pilota - bez efektu.
3) Przytrzymanie jednocześnie Home i Back - nic
4) Przytrzymanie Settings oraz Netflix - nic
5) Przytrzymanie 0, Mute, Forward - nic
6) Parowanie z poziomu menu, również nic

I za Chiny nie mogę zmusić pilota aby działał z TV.
 
Ostatnia edycja:

0volt

New member
Panowie, pomożecie mi z pilotem?
Zachęcony opiniami o "poprzednim pilocie" (ykf 423-003) oraz sceptycznie nastawiony do różdżki, kupiłem pilota od poprzedniej wersji telewizora (ten grubszy cięższy z wbudowanym mikrofonem).

Mam niestety problem ze sparowaniem go.
Nie działa klawiatura qwerty więc rozumiem, że proces parowania się nie powiódł.
Obecnie z tv prawidłowo działa oryginalny pilot oraz różdżka.

To co zrobiłem dotychczas, czytając różne poradniki:
1) Przytrzymanie "Settings". Pojawia się komunikat o parowaniu, na pilocie mruga niebieska dioda. Po jakimś czasie przestaje mrugać a na tv pojawia się komunikat o tym, że nie można sparować.
2) Przytrzymanie czerwonego i niebieskiego przycisku, które miały niby zresetować pilota - bez efektu.
3) Przytrzymanie jednocześnie Home i Back - nic
4) Przytrzymanie Settings oraz Netflix - nic
5) Przytrzymanie 0, Mute, Forward - nic
6) Parowanie z poziomu menu, również nic

I za Chiny nie mogę zmusić pilota aby działał z TV.

Moja rozdzka nie dziala od samego poczatku, tzn nie dziala po BT, bo po IR tak.

Uwazam ja za wyjatkowo niewygodna wiec kupilem pilota z POS9002 ( hybrydowego ). Okazuje sie, ze tez nie potrafie go sparowac z TV.

TV w stan wyszukiwania pilota, ale nie paruja sie choc niebieska dioda na pilocie miga.

Na TV wszedlem wiec w ustawienia BT i sprowokowalem wyszukiwanie dostepnych urzadzen BT ( a mam w pokoju dwa lub trzy takie i to widoczne ) TV nie potrafi ich odszukac wiec nic dziwnego ze pilotow tez nie widzi.

BT na TV jest zalaczone, a wiem to, bo zainstalowalem appke, ktora to potwierdza jak i to, ze TV jest widoczny dla innych urzadzen BT.

Czy ktos cos takiego przezyl? :niewiem:
 

elmagico_pl

New member
Doczytałem, rozumiem, jest jakiś faktyczny brak kompatybilności i ten BT to jednak taki wykastrowany i ograniczony do urządzeń sterujących typu klawiatura myszka itp.

Tak czy inaczej, szukam rozwiązania problemu ze sparowaniem pilota :(
 

Seliv

New member
Ja miałem problem ze sparowaniem pilota, to zrobiłem powrót do fabrycznych ustawień i od nowa skonfigurowałem wszystko. Działa xD
 

M.K.

Member
Mi raz nie chciał się sparować pilot (nieważne który) to pomogło uruchomienie androida od początku (uruchom ponownie w opcjach lub odłączenie prądu) I później już działało parowanie normalnie (settings przez 3 sek). Stało się to po aktualizacji do oreo.
 

0volt

New member
Doczytałem, rozumiem, jest jakiś faktyczny brak kompatybilności i ten BT to jednak taki wykastrowany i ograniczony do urządzeń sterujących typu klawiatura myszka itp.

Tak czy inaczej, szukam rozwiązania problemu ze sparowaniem pilota :(

wlasnie udalo mi sie sparowac pilot hybrydowy z pos9002. W ustawieniach androida wszedlem w Informacje-uruchom ponownie-uruchom w trybie awaryjnym. Po ponownym uruchomieniu w tym trybie, o czym informuje napis w lewym dolnym rogu, normalna procedura z ustawien udalo mi sie to sparowac.

Mniejsz z tym ze teraz nie wiem jak wyjsc z trybu awaryjnego :p Pewnie odlacze zasilanie i juz, no chyba ze ktos szybko doradzi...

Ktos pisal ze ma sparowane oba piloty czyli ten i rozdzke. Mnie sie nie udalo. Rozdzka nie chce wejsc w tryb parowania. Niebieska dioda zapala sie na moze 1-2s i gasnie a TV czeka i czeka az decyduje sie wyjsc z tryb. Ale to nie problem bo rozdzka jest jakas tak... parchata :D :D :D Co nie zmienia faktu ze chetnie dowiedzialbym sie czy to jest wogole mozliwe zeby oba piloty byly sparowane jednoczenie.
 

elmagico_pl

New member
U mnie pomogło wyłączenie telewizora z prądu i włączenie ponowne. Potem 3sek przycisk Settings i poszło. Ciągle zapominam, że to jednak komputer i informatyczne sztuczki działają :D
 

elmagico_pl

New member
Podpowiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Zupełnie nowy dla mnie jest temat transkodowania, Plexa, MXPlayera itp.
Do wczoraj byłem przekonany, że mając tego Philipsa i Nas Synology, będę sobie oglądał po sieci w domku filmy 4k. No niestety działa to tak jak działa, filmy się tną (mam na myśli te w nieco lepszej jakości, powiedzmy > 20GB).

Poczytałem, popatrzyłem, potestowałem. Mam zainstalowany Plex na NAS ale podczas odtwarzania obraz się tnie, Plex mówi że serwer za słaby, na serwerze zasoby zajęte praktycznie w 100%.

Jak to wszystko ugryźć, żeby oglądać filmy w 4K, z napisami, z serwera NAS?

Czy jedyne wyjście, to wrzucać je na dysk USB i podpinać bezpośrednio do TV i korzystać z jakiegokolwiek odtwarzacza który to uruchomi typu MXPLayer albo Kodi?
 

towalski

Member
Podpowiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Zupełnie nowy dla mnie jest temat transkodowania, Plexa, MXPlayera itp.
Do wczoraj byłem przekonany, że mając tego Philipsa i Nas Synology, będę sobie oglądał po sieci w domku filmy 4k. No niestety działa to tak jak działa, filmy się tną (mam na myśli te w nieco lepszej jakości, powiedzmy > 20GB).

Poczytałem, popatrzyłem, potestowałem. Mam zainstalowany Plex na NAS ale podczas odtwarzania obraz się tnie, Plex mówi że serwer za słaby, na serwerze zasoby zajęte praktycznie w 100%.

Jak to wszystko ugryźć, żeby oglądać filmy w 4K, z napisami, z serwera NAS?

Czy jedyne wyjście, to wrzucać je na dysk USB i podpinać bezpośrednio do TV i korzystać z jakiegokolwiek odtwarzacza który to uruchomi typu MXPLayer albo Kodi?

Do tego potrzebujesz dodatkowego urządzenia do odtwarzania - transkodowanie to nawet na mocnym Syno daje po dupie, a i jakość mocno spada. Polecam Egreat / Zidoo (lepsze wsparcie aktualizacji).
 

elmagico_pl

New member
Do tego potrzebujesz dodatkowego urządzenia do odtwarzania - transkodowanie to nawet na mocnym Syno daje po dupie, a i jakość mocno spada. Polecam Egreat / Zidoo (lepsze wsparcie aktualizacji).

Czy to miałoby działać tak, że plik z filmem ląduje na USB podpiętym do odtwarzacza a odtwarzacz puszcza dopiero obraz na TV?

Mam MiBox 4k ale to pewnie za słabo?
 
Do góry