TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

Pietruk

New member
Tv obsługuje tylko 4 pierwsze kanały wifi standardu Ac (jeśli dobrze pamiętam 36,40,44,48) musisz jeden z nich na stałe wybrać w routerze. Inaczej jak router wylosuje jakiś inny to wifi dla telewizora będzie niewidoczne.

Dziękuję za wskazówkę, na to nie wpadłem aby żonglować kanałami.

A skąd masz informacje o tym ograniczeniu? Możesz podać źródło, tak na przyszłość ;-)
Czy wynika to z zastosowanej karty sieciowej w TV?

Teraz YouTube klatek nie gubi :p
 

Pietruk

New member
Przy tej klasie sprzętu oszczędności w postaci karty WIFI czy też Ethernet 100 Mb/s to nieporozumienie jakieś, jeśli w domach już FTTH hula.

A instrukcję jeszcze raz przejrzę, bo pewnie przez pośpiech nie zauważyłem ;-)

Dzięki jeszcze raz.
 

M.K.

Member
Przy tej klasie sprzętu oszczędności w postaci karty WIFI czy też Ethernet 100 Mb/s to nieporozumienie jakieś, jeśli w domach już FTTH hula.

A instrukcję jeszcze raz przejrzę, bo pewnie przez pośpiech nie zauważyłem ;-)

Dzięki jeszcze raz.

Sama prawda, przy tej cenie TV dopłaciłbym te 4 dolary więcej za porządne sieciówki, cena nadal byłaby atrakcyjna względem konkurentów. (+kolejne 0,1 dolara za szybkie menu, zwłaszcza w EPG)
 

tomik1968

New member
Witam
W ustawieniach obrazu jest taka opcja "Gama kolorów" i do wyboru: "szeroka" lub "normalna". Czym się różnią te opcje i co zalecacie? Mam podpięty póki co dekoder Horizor i korzystam z Neflixa.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Witam
W ustawieniach obrazu jest taka opcja "Gama kolorów" i do wyboru: "szeroka" lub "normalna". Czym się różnią te opcje i co zalecacie? Mam podpięty póki co dekoder Horizor i korzystam z Neflixa.

Szeroka gama daje wierniejszy obraz, jednak procek może nie nadążać np przy oglądaniu sportu i wówczas pojawią się dodatkowe artefakty. Pobaw się tymi ustawieniami i sam przekonaj co ci pasuje.
 

tomik1968

New member
Dziękuję za radę. Faktycznie jak jest ustawiona szeroka gama to na scenach filmowych strasznie szarpie obrazem i te kolory są zbyt intensywne. Oczywiście wcześniej wyłączyłem opcję stylu ruchu - wtedy obraz był płynny ale wyglądało to nienaturalnie - efekt teatru, także wolę lekkie szarpanie niż taki teatr :) Po zmianie opcji gamy kolorów na "normalny" już jest ok, także jeszcze raz dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Przy dzisiejszych sprzętach ta szeroka gama zdaje egzamin tylko przy filmach przyrodniczych i podróżniczych. Spokojne kadry, szerokie ujęcia a jednocześnie idealne przejścia tonalne na niebie, wodzie czy zieleni. Dobre i to bo jeszcze rok, dwa temu i tego nie było... Może kolejne wersje procesorów zaczną to ogarniać.
 

Pawlog2

New member
Kontrast

Witam
Mam pytanie odnośnie regulacji kontrastu.
Czym w zasadzie różni się "kontrast" w ustawieniach obrazu od
"kontrast obrazu" w ustawieniach zaawansowanych obrazu. Są to dwie niezależne opcje do regulacji.
 
Do góry