TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

brodacz

Active member
Bez reklam
Wklepując ten symbol wygląda na właściwy, ja kupiłem na aukcji od gościa który ma piloty powystawowe (traficie, tylko jedna aukcja z tym jest) za 80 zł o nazwie pilot 9002. I wszystko gra. Pilot z ryską niewidoczną jak dla mnie, poza tym stan jak nowy. Oryginał w serwisie kosztuje niecałe 400zł.

Powystawowe mówisz? Jak pracowałem w sklepie RTV to rano też te powystawowe znikały. A ochrona była bardzo zadowolona z pracy. Przecież to oczywiste, że ludzie kupują powystawowe telewizory i zapominają o pilotach.
 

M.K.

Member
Powystawowe mówisz? Jak pracowałem w sklepie RTV to rano też te powystawowe znikały. A ochrona była bardzo zadowolona z pracy. Przecież to oczywiste, że ludzie kupują powystawowe telewizory i zapominają o pilotach.

Pytaj sprzedawcę, ma w ciągłej sprzedaży od ponad pół roku, może to po naprawach...

Ja nie jestem stroną w sprawie.
 

muplos

New member
Witam
Od niedawana posiadam ten telewizor 0led 55 803. Jak narazie to mam problem z pilotem/klawiaturą. Nie zawsze reaguje na wciśnięcie klawisza. Muszę wciskać klawisze powoli i mocno. Często się zdarza, że jak wcisnę następny znak, to on wpisuje mi poprzedni jeszcze raz. Np wybieram a,b,c,d a na telewizorze wpisuje abbb.
Czy to jest normalne w tym modelu?

Moim zdaniem nie. Ja też raz miałem problemy ze skrzypiącym pilotem więc tv zwróciłem. Teraz jest ok, w miarę ok bo w mojej ocenie responsywność pilota nie stoi na najwyższym poziomie, no ale co zrobić skoro takie badziewia dodają.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Moim zdaniem pilot różdżka to porażka. U mnie tnie w apce HBO GO, czasami bez powodu potrafi stracić kontakt z TV, działa wtedy tylko sterowanie głośnością. Tego większego jeszcze nie testowałem.

Wracając do mojego wpisu na temat problemów z synchronizacją napisów, to wygląda na to, że fabryczny odtwarzacz radzi sobie poprawnie tylko z napisami SRT :/
 

mr_roba

Member
Moim zdaniem pilot różdżka to porażka. U mnie tnie w apce HBO GO, czasami bez powodu potrafi stracić kontakt z TV, działa wtedy tylko sterowanie głośnością. Tego większego jeszcze nie testowałem.

:/


U mnie różdżka działa bezproblemo od początku. Nigdy nie straciła kontaktu z bazą. Często używam.
Duży pilot trzeba dobrze celować w TV inaczej nie łapie. Trochę to wkurza bo różdżka działa pod każdym kątem.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kuki4

New member
Niedawno nabyłem 55oled803 (dzięki Kiki), i ma pewien problem, mianowicie: TV jest podpięty pod amp Demon X5200 do Denona inne odtwarzacze: sat, konsola, Blu Ray cd, itp. Najczęściej używam satelity ale dzisiaj jak chciałem użyć konsoli to okazuje się że po włączeniu konsoli amp. przełącza na chwilę wejście na GAME po czym wraca na SAT(odbiornik zostaje uśpiony i ponownie się włącza), to samo dzieje się z innymi zawsze wraca na SAT nie idzie korzystać z nich. Wygląda tak jakby telewizor wzbudzał zawsze odbiornik SAT,

Po zamianie na stary telewizor wszystko chodzi ok, w czy może być problem?

Do obsługi telewizji czyli oglądania satelity używam pilota od telewizora i tak było że starym telewizorem i tak bym chciał z nowym.
Jest w Philipsie możliwość konfiguracji obsługi urządzeń HDMI CEC
 

kuki4

New member
U mnie różdżka działa bezproblemo od początku. Nigdy nie straciła kontaktu z bazą. Często używam.
Duży pilot trzeba dobrze celować w TV inaczej nie łapie. Trochę to wkurza bo różdżka działa pod każdym kątem.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oba piloty działają dobrze duży kieruje w bok czy do tył to i tak odbija się od ścian i działa. Tylko musi być w poziomie ponieważ w pilocie zastosowano czujnik położenia i przechylenia pilota od płaszczyzny przełącza irde ta z krótkiego boku na ta na dłuższym boku
 

mr_roba

Member
Niedawno nabyłem 55oled803 (dzięki Kiki), i ma pewien problem, mianowicie: TV jest podpięty pod amp Demon X5200 do Denona inne odtwarzacze: sat, konsola, Blu Ray cd, itp. Najczęściej używam satelity ale dzisiaj jak chciałem użyć konsoli to okazuje się że po włączeniu konsoli amp. przełącza na chwilę wejście na GAME po czym wraca na SAT(odbiornik zostaje uśpiony i ponownie się włącza), to samo dzieje się z innymi zawsze wraca na SAT nie idzie korzystać z nich. Wygląda tak jakby telewizor wzbudzał zawsze odbiornik SAT,



Po zamianie na stary telewizor wszystko chodzi ok, w czy może być problem?



Do obsługi telewizji czyli oglądania satelity używam pilota od telewizora i tak było że starym telewizorem i tak bym chciał z nowym.

Jest w Philipsie możliwość konfiguracji obsługi urządzeń HDMI CEC


W telewizorze nie ustawiasz obsługi CEC (choć 803 to obsługuje) ale już w urządzeniu dającym sygnał np. dekoderze SAT - tak. Pewnie tak masz w nim (SAT) ustawione, przez co zawsze gdy włączasz TV to SAT ożywa i wymusza na AMP przełączenie na to źródło. Dzięki temu pilotem od TV możesz przełączać kanały w SAT. Może poszperaj w ustawieniach AMP aby wyłączyć HDMI Ctr. Wtedy AMP sam się nie powinien przełączać na źródło tylko ręcznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Seliv

New member
Jestem już po zmianie pilota od modelu 9002 i faktycznie jest on o niebo lepszy od naszego z 803. Ciut cięższy, ale przez to smuklejszy. Jakość wykonania bez porównania o wiele lepsza w starszym modelu, dziwne, że w nowszym TV dostaliśmy gorszy pilot. Dwa piloty złączył mi w jeden. Nie potrzebuje już różdżki do używania wyszukiwania głosowego :p
 

mpDante

Member
Bez reklam
Jestem już po zmianie pilota od modelu 9002 i faktycznie jest on o niebo lepszy od naszego z 803. Ciut cięższy, ale przez to smuklejszy. Jakość wykonania bez porównania o wiele lepsza w starszym modelu, dziwne, że w nowszym TV dostaliśmy gorszy pilot. Dwa piloty złączył mi w jeden. Nie potrzebuje już różdżki do używania wyszukiwania głosowego :p


Zaciekawił mnie ten temat zmiany pilota. Możesz opisać jego dodatkowe zalety poza wykonaniem, czy chodzi głównie o możliwość sterowania głosowego? Swojego "dużego" pilota jeszcze nie używałem, więc cały czas rozważam zakup takiego od 9002 i ewentualną sprzedaż nówki od 803.

Moje "różdżka" kolejny raz straciła parowanie i nie mogę go ponownie sparować :/ BTW: Czyżby parowanie było konieczne wyłącznie dla asystenta?
 
Ostatnia edycja:

Seliv

New member
A więc tak, największym plusem jest to, że łączy dwa piloty w jeden. Nie używałem touchpada do obsługi telewizora, ponieważ wolałem używać standardowego, więc nic nie straciłem. Jak ktoś przyzwyczaił się się do obsługi telewizora, tylko tą różdżką, no to będzie musiał się przestawić. Lepiej leży w dłoni, czuć jego większy ciężar. Obsługę głosową używam do otwierania wszystkich aplikacji, wpisywania od razu czego szukam na yt czy netflixie. Ogólnie polecam zmianę, żałuję, że TP-Vision tak postąpił i rozdzielił nam pilot na 2 części.
 
Do góry