TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

digipad

New member
czyli dane logo wypali sie w danym miejscu plus max cztery na osiem pixeli w lewo prawo/ gore lub w dół ;)
Funkcja pixel shift na pewno nie jest tym co opisuje kolega.
https://en.wikipedia.org/wiki/Pixel_shifting
https://www.youtube.com/watch?v=IiR65NBj9CY


Tu dokładne źródło odnośnie pixel shift w Oledzie Philipsa
https://www.tabletowo.pl/2018/06/25...iec-o-wypaleniach-matryc-oled-w-telewizorach/
Rozumiem, że autor tego artykułu co „technologiczny znachor”, który buja swoich czytelników?
 

Seliv

New member
Digipad, możesz mieć rację co do mojej wypowiedzi. Jak się skupiłem bezpośrednio na tym przesuwaniu, to zmieniają się odległości ramek z każdej strony :p

Mam natomiast inny dziwny problem, czasem przy włączeniu telewizora, wydaje głośny pisk i nie mogę nic wcisnąć. Wiesza się na czarnym ekranie i jedyna pomoc to odpięcie od listwy ; >

Ja to mam szczęście :p
 

Pingwinek

Banned
Rozumiem, że autor tego artykułu co „technologiczny znachor”, który buja swoich czytelników?
Rozmumiem, że nie zrozumiałeś zasady działania funkcji pixel shift. Użytkownik swój problem opisał tak "Od lewej krawędzi przez szerokość 5mm mam martwy pas pikseli z góry do dołu, który zauważyłem dopiero wczoraj wieczorem" Funkcja pixel shift polega na przesuwaniu CAŁEGO obrazu o ileś pixeli. Co masz pokazane na Youtube. Nie ma nic wspólnego z martwymi pixelami. Autor artykułu na tabletowo prawidłowo opisał to zabezpieczenie. Niestety według mnie, pomimo dobrego kierunku w zabezpieczaniu matrycy, nie uchroni to przed wypaleniem np loga stacji które zajmuje dziesiątki pixeli (pionowo i poziomo)

ps Dzięki za link do artykułu. Polecam Ci lekturę komentarzy do artykułu. I na prawdę trzymam kciuki abyś używał swojego OLEDa zgodnie z wolą producenta :)
 
Ostatnia edycja:

agricola

New member
Pixel Shift - miałem do czynienia z OLEDami na szybko i chyba działanie tego zabezpieczenia w ogóle nie jest widoczne gołym okiem. Nawet po uświadomieniu sobie istnienia tej funkcji nie jest chyba możliwe wyłapanie tego zjawiska, tym bardziej, że to rozdzielczość 4K.
 

Pingwinek

Banned
Masz linka do Youtuba. I to chyba normalne, że nie jest to zauważalne. Raczej nikt nie chciałby widzieć podczas oglądania jak co chwilę cały ekran się przemieszcza.
 

digipad

New member
Uwierz mi, że widać gołym okiem, bo jest różnica odległości obrazu wyświetlanego między jedną a drugą krawędzią TV (ilość cm od prawej krawędzi i lewej krawędzi)
 

digipad

New member
Rozmumiem, że nie zrozumiałeś zasady działania funkcji pixel shift. Użytkownik swój problem opisał tak "Od lewej krawędzi przez szerokość 5mm mam martwy pas pikseli z góry do dołu, który zauważyłem dopiero wczoraj wieczorem" Funkcja pixel shift polega na przesuwaniu CAŁEGO obrazu o ileś pixeli. Co masz pokazane na Youtube. Nie ma nic wspólnego z martwymi pixelami. Autor artykułu na tabletowo prawidłowo opisał to zabezpieczenie. Niestety według mnie, pomimo dobrego kierunku w zabezpieczaniu matrycy, nie uchroni to przed wypaleniem np loga stacji które zajmuje dziesiątki pixeli (pionowo i poziomo)

ps Dzięki za link do artykułu. Polecam Ci lekturę komentarzy do artykułu. I na prawdę trzymam kciuki abyś używał swojego OLEDa zgodnie z wolą producenta :)

Otóż doskonale zrozumiałem zasadę działania funkcji pixel shift, dlatego koledze wyjaśniłem, że zjawisko martwych pixeli to może być właśnie działanie tego systemu. Nawet ów kolega przyznał mi rację kilka postów wyżej Twojego...: „Digipad, możesz mieć rację co do mojej wypowiedzi. Jak się skupiłem bezpośrednio na tym przesuwaniu, to zmieniają się odległości ramek z każdej strony :p
Co do wypalania to aż tak się nie boję. Nie oglądam non stop kanałów informacyjnych i seriali na kanałach. Najczęściej korzystam z: Netflix, YouTube i trochę Showmax. Uspokoił mnie też test „Szafy”, który użytkował i sprawdzał przez pół roku, czy się wypali Philips Oled 9002. Jeżeli mój TV się wypali to dam znać ku przestrodze. Póki co cieszę się z jego posiadania i obrazu jaki daje.😉 Po przesiadce z 65pus7502 efekt jest taki, że szczęka opada 😃
Życzliwie podaje link: https://youtu.be/eLQI2aCyGpY
 

Pingwinek

Banned
Test Szafy widziałem. Jest bardziej miarodajny niż próby na branżowych portalach. Niestety, brakuje tam jednej kluczowej rzeczy (pisałem o tym w wątku o wypalaniu) Szafa nie podaje jak się rozkładał czas pomiędzy oglądanie stacji tv , netflixa itd. Jakbym kupował TV tylko do filmów streamowanych lub z dysku to też bym nie zawracał sobie głowy tematem wypalania.
 

kacperhq

New member
Uwierz mi, że widać gołym okiem, bo jest różnica odległości obrazu wyświetlanego między jedną a drugą krawędzią TV (ilość cm od prawej krawędzi i lewej krawędzi)

To sprawne masz to oko że wychwytujesz 8 pixeli (to jakieś 2,5mm) z odległości zapewne około 2,5m.
Nic tylko gratulować, ja jakoś tego przesunięcia nie widzę siebie.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Z tym testem Szafy to nie żartujcie.
Tak się składa że oglądam czasem jego vlogi, i on o OLED-a "żebrał" już jakiś czas temu, żeby któryś producent dał mu go na dłuższy okres żeby sprawdzić rzekome wypalenia. Tak czy siak oczywiste dla mnie było, że wyjdzie wszystko ok :)

P.S.
Nie mówię że to się wypali. Zwracam jedynie uwagę że tym "testem" Szafy absolutnie proszę się nie sugerować.
 

Pingwinek

Banned
Nie mówię że to się wypali. Zwracam jedynie uwagę że tym "testem" Szafy absolutnie proszę się nie sugerować.
Dlatego jak napisałem, brakuje rozkładu co "Szafa" oglądał podczas testu (lub też co leciało na tv bo nie sądzę aby siedział cały czas przy tv). Aby test był idealny wystarczyło postawić kamerkę i włączyć timelaps. Nagrać miesiąc czy dwa testu. A tak....
 

kdc1

New member
Czy działanie systemowego czyszczenia ekranu, gdy się go wyłącza jest w jakiś sposób sygnalizowana? Jak rozumiem, gdy tv chodzi dłużej niż 4h, to po wyłączeniu i przejściu w tryb stand by powinno włączyć się 10 minutowe czyszczenie. Ale czy jakoś to widać? Pytam, bo po wyłączeniu w żaden sposób nie widzę, żeby czyszczenie działało.
 

doctorek

New member
Proszę o opinie osoby, które posiadają lub miały dłuższy kontakt z tym modelem, jak sprawuje się Android ? Działa sprawniej niż w starszych modelach?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Android od serii 7,0 - nie ma żadnych problemów.
Na dniach ma być 8,0 który testujemy i działa znakomicie !
 

godeath

New member
Proszę o opinie osoby, które posiadają lub miały dłuższy kontakt z tym modelem, jak sprawuje się Android ? Działa sprawniej niż w starszych modelach?


Ja już mam kilka miesięcy. Nie mam porównania do starszych modeli ale u mnie wszytko jest ok. Na starcie tylko ustawiłem, że w tle mogą być maks 3 procesy. Wszytkie apki typu Netflix chodzą bardzo dobrze. Tylko cherrytv mam wrażenie, że nie jest płynne tak jak na mi boxie.
 
Do góry