TV OLED PHILIPS 55OLED705 czy LG 55B13LA 55

dommy

New member
Witam
Zastanawiam się nad zmiana TV. Nie wiem co wybrać. Czy PHILIPS 55OLED705 czy LG 55B13LA 55. Proszę Was o poradę który z tych telewizorów jest bardziej funkcjonalny i daje ładniejszy obraz. Nie będę grał na konsoli głownie będzie używany do oglądania Netflixa, CDA, filmów z Pendrive i czasem telewizji kablowej UPC?Budżet 4000 zł.
Z góry dzięki za Pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym zdecydowanie Philipsa , masz go za 4499 zł.
Ma znacznie większe możliwości multimedialne.
Ambilight, dźwięk, algorytmy, wydajność , nowszy i szybszy procesor.
 

franas00

New member
Też zamierzam kupić PHILIPS 55oled705 był ostatnio za 3800zł w promocji ale straszą na inny forum wypalaniem się matrycy i słabym serwisem, ktoś użytkuje dłużej i może się wypowiedzieć?
 

Rowitt777

Member
Co do wypalania, to ja mam cztery lata Oleda od Philipsa 55POS9002 i już się kończy drugi panel.Pierwszy został wymieniony na gwarancji po 1,5 roku.W wrześniu będzie cztery lata i tragedia.Żeby być w porządku,to telewizor chodzi około 10 godzin dziennie i dużo jest oglądanych programów informacyjnych (TVN24).I jest głównie wypalony na paskach.Teraz sam jestem w kropce bo chce coś kupić i nie wiem co_Obecnie tylko chyba LCD ?
 

SDman

Banned
Nie zmienia to faktu, że wypalenia były są i będą -ot taka technologia.
@Rowitt777 - traktowanie TV ze specjalną troską chyba też nie wchodzi w grę.
Kup Samsunga z serii Neo QLED QN90A i po kłopocie.
W gratisie otrzymasz brak odbić, to genialne oglądać tylko obraz, a nie pokój i siebie z rodziną jednocześnie.
 

Rowitt777

Member
Zgadza sie , tylko ze boje sie tego wypalenia. Nie wiem czy sobie przypominasz , to jest ten Oled co brałem od was pod Poznań, i chyba po dwóch latach dzwoniłem do ciebie że już mam drugi panel. Po za tym telewizor jest naprawdę bardzo fajny, tylko to.....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak wymieniasz telewizor co 4 lata to i tak jesteś do przodu. Bo masz przez 4 lata jakość bezkompromisową.
W przypadku LCD musisz iść na większe kompromisy.
 

SDman

Banned
Powtarzanie tego, że OLED jest bezkompromisowy musi przynosić efekt handlowy.
Wejdę na temat audio i przerobię Twój slogan:
"Lampa wygra porównanie z każdym tranzystorem" ?!

Nie jest to prawda, brak określenia jaki materiał będzie porównywany i w jakich warunkach oświetleniowych.
Dla mnie i dla wielu osób oczywiste jest również to jakie modele staną obok siebie (LCD vs OLED).
OLED ma swoje wady (czarne lustro, wypalenia, banding/zafarb, "specjalna troska- zniekształcanie obrazu"),
więc nie jest bezkompromisowy.:cry:
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Podzielam to , wychwalanie tutaj przez pewne osoby Oledów i pisanie jakie to są TV zajebiste to wielki "CHWYT REKLAMOWY " po prostu jest jasne im więcej sprzeda tym ma lepiej ... wiadomo w czym .

Nie rozumiem takich osób że w taki sposób zachwalają produkty , robią reklamę / marketing itp .... ale cóż nagada , napisze i niektórzy to chwytają , tak jak w naszym "wspaniałym " rządzie .
Może i on jest the best ale bez przesady ....

Teraz jak już wejdą / weszły Mini Ledy to raczej wybrał bym Mini Leda zamiast tego Oleda i raczej za rok / dwa wymienię na taki model
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy kupuje co uważa.
Szafowanie kasą jest głupie i świadczy tylko o braku jakichkolwiek argumentów.

Na wszystkich portalach największych na świecie ocena Oled kontra LCD jest jedna.
Oled wygrywa.
Mam oleda , mam porównanie mini ledów obok oleda.
Wynik i ocena osób będących na pokazach zawsze jest jedna = OLED.
Może i jest najlepszy...
Jest najlepszy , we wszystkich ocenach i porównaniach.

Mini ledy są najbliżej Oleda, ale tej jakości jeszcze nie mają.
 

Razdor

New member
Witam, nie chce tworzyć nowego wątku, bo mam podobne modele do wyboru i budżet. Tylko trochę inaczej będę go używał.

Zastanawiam się między tym PHILIPS 55OLED705 i LG OLED55BX3.

Telewizor w zaciemnionym pokoju z roletą. Używam plazmy panasonica, który mi poleciliście z 10 lat temu. Jestem z niej bardzo zadowolony.

Będzie podłączony tylko do komputera, na którym będę przez większość czasu oglądał filmy, youtube i grał od czasu do czasu.

Nie zależy mi na dźwięku, ponieważ mam amplituner onkyo TX-NR 525 i głośniki. Nie będę w przyszłości wymieniał amplitunera, czyli będzie mi leciało przez zwykłe hdmi. Pewnie nie wykorzystam w LG HDMI 2.1 ?

Warto dodać smart też mi objętny od tego mam pc ale słyszłałem, że philips ma lepszy. Mam też pustą ścianę, na którym jest telewizor więc chyba dobrze wykorzystam ambilight

Zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu zbliżonej do mojej starej plazmy, nie boję się wypaleń, bo na mojej plazmie nic nigdy się nie wypaliło przez tysiące godzin i lat , a dużo ludzi mówiło inaczej.

Co polecacie PHILIPS droższy o 200 złotych.
 

filcek

Member
Witam, nie chce tworzyć nowego wątku, bo mam podobne modele do wyboru i budżet. Tylko trochę inaczej będę go używał.

Zastanawiam się między tym PHILIPS 55OLED705 i LG OLED55BX3.

Telewizor w zaciemnionym pokoju z roletą. Używam plazmy panasonica, który mi poleciliście z 10 lat temu. Jestem z niej bardzo zadowolony.

Będzie podłączony tylko do komputera, na którym będę przez większość czasu oglądał filmy, youtube i grał od czasu do czasu.

Nie zależy mi na dźwięku, ponieważ mam amplituner onkyo TX-NR 525 i głośniki. Nie będę w przyszłości wymieniał amplitunera, czyli będzie mi leciało przez zwykłe hdmi. Pewnie nie wykorzystam w LG HDMI 2.1 ?

Warto dodać smart też mi objętny od tego mam pc ale słyszłałem, że philips ma lepszy. Mam też pustą ścianę, na którym jest telewizor więc chyba dobrze wykorzystam ambilight

Zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu zbliżonej do mojej starej plazmy, nie boję się wypaleń, bo na mojej plazmie nic nigdy się nie wypaliło przez tysiące godzin i lat , a dużo ludzi mówiło inaczej.

Co polecacie PHILIPS droższy o 200 złotych.

PHILIPS niestety brak VRR Do grania Lg jest dużo lepszy ...Bx to skok jakości obrazu względem plazmy , warunkiem są materiały wysokiej jakości 1080p i 4k . Filmy 720p lepiej wyglądają na tv plazmowym w porównaniu do oled B9
 

SDman

Banned
LG B9, BX to podstawowe TV w technologii OLED, serię A przemilczę.
Mają wszystkie zalety jakie ta technologia daje. Dobra paleta barw oparta na głębi czerni jaką uzyskuje, brak przypadłości z technologii LCD (podświetlenie).
Materiały 4K i ciemny pokój bez przedniego światła mogą go preferować do miana "lepszego" vs LCD ale podkreślę w odpowiednich warunkach i na najwyższej jakości materiałach.
Jednak zastosowany procesor obrazu Alpha 7 nie jest mistrzem skalowania i to pisząc o słabszej jakości 720p
niż na PDP potwierdzasz.

Nikomu nie odradzam tych odbiorników ale warto (znając wady technologii OLED -wypalenia i mocne odbicia) dołożyć
do modelu LG CX (C1) lub innej marki.
Wczoraj obejrzany z Playera film "The Thing (1982)" utwierdza mnie, że topowy LCD Q90T to strzał w 10!
Skalowanie tego materiału, paleta barw, rozpiętość tonalna, skala szarości, czystość obrazu
-nigdy tego filmu nie widziałem w takiej jakości.
Polecam Player za 50zł na rok ale dodam, że spotkałem się z opiniami użytkowników LG, że jakość jest zła z tego serwisu.
 
Ostatnia edycja:

filcek

Member
LG B9, BX to podstawowe TV w technologii OLED, serię A przemilczę.
Mają wszystkie zalety jakie ta technologia daje. Dobra paleta barw oparta na głębi czerni jaką uzyskuje, brak przypadłości z technologii LCD (podświetlenie).
Materiały 4K i ciemny pokój bez przedniego światła mogą go preferować do miana "lepszego" vs LCD ale podkreślę w odpowiednich warunkach i na najwyższej jakości materiałach.
Jednak zastosowany procesor obrazu Alpha 7 nie jest mistrzem skalowania i to pisząc o słabszej jakości 720p
niż na PDP potwierdzasz.

Nikomu nie odradzam tych odbiorników ale warto (znając wady technologii OLED -wypalenia i mocne odbicia) dołożyć
do modelu LG CX (C1) lub innej marki.
Wczoraj obejrzany z Playera film "The Thing (1982)" utwierdza mnie, że topowy LCD Q90T to strzał w 10!
Skalowanie tego materiału, paleta barw, rozpiętość tonalna, skala szarości, czystość obrazu
-nigdy tego filmu nie widziałem w takiej jakości.
Polecam Player za 50zł na rok ale dodam, że spotkałem się z opiniami użytkowników LG, że jakość jest zła z tego serwisu.

Testowałem u kolegi na 65a90j apkę player i jakość obrazu niestety słaba , na 65b9 wygląda prawie identycznie jak na a90j . SDMAN ile cali ma twój tv ?. Zakładadam , że mniej niż 65 cali ?? 55 calowe oledy dużo bardziej wybaczają kompresję w materiałach , oraz ostrość jest lepsza więc skalowanie również wygląda lepiej na mniejszych tv , a obraz natywny zawsze będzie wyglądać lepiej .Procesor a7 ,czy a9 wielkiej różnicy nie robi w jakości obrazu , natomiast szybkość działania Menu i aplikacji na a9 jest zauważalnie lepsza i dla komfortu lepiej dopłacić do wyższego modelu
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Tak zgadza się, mam 55" - to też świadomy wybór, zawsze wolę mieć lepszą jakość. Również podyktowane jest to pierwszeństwem systemu audio, obraz ma drugie miejsce :)
 
Do góry