TV OLED budżet 7000zł.

sallvadore

New member
Cześć wszystkim,
Nadszedł czas na wymianę plazmy Panasnonic 46'. Po 9 latach człowiek ma ochotę na coś większego. Dotychczasowy jet sprawny ale chciałbym skorzystać z promocji Black Friday i kupić coś większego bo mamy warunki żeby stał duży TV.



Szukam swojego pierwszego Oleda

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
~27m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
~4 mb
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
1 - 3.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? -
Kanapa na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?
Oglądamy głownie wieczorem, a jak coś to są zasłony.
7. Jaki masz obecnie telewizor ?
Panasanonic plazma 46'
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Lepszy obraz niż poprzednik, najlepszy obraz pod filmy.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )
4K, FHD, możliwa konsola
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?
różne
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?
4 godz.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
n/d
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Filmy, seriale, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?
raczej z aplikacji jak YouTube.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
Może za parę lat syn bedzie chciał podłączyć konoslę narazie uczy się chodzić:)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Chodzi głównie o filmy, a to wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości?
65" - patrząc na pomieszczenie oraz ulokowanie, będzie idealny.
19. Preferencje co do marki?
To będzie mój pierwszy OLED także jestem otwarty na różne marki.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Absolutnie nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
Chciałbym osiągnąć najlepszy stosunek cena/jakość, około 7tys zł.
 

cyment

Member
Mam podobne wymagania co Ty, TV blizej i zaczynam watpic, ze 65 cali bedzie wystarczajacy. Obecnie mam 2,7m i 55" jest juz za maly dla mnie, wiec przydalaby sie przesiadka na 65", przy czym odleglosc od TV tez mi sie zwiekszy na 3,2m, co sugeruje, ze powinienem brac 75". O oledzie w tej cenie mozna pomarzyc, wiec zaczynam szukac czegos na VA z rozsadnymi czerniami.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam ok 3,4m od tv do kanapy i jak zmieniłem 50” plazmę na 65” oleda to było super. Ale szybko się przwyczailem i zaczęło brakować. Zwłaszcza w filmach z czarnymi pasami. Udało mi się wymienić na 77” oleda i teraz jest super.

65” z 4m szybko zrobi się przymały. Również rozważyłbym jakiś fajny LCD 75”
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Owe 7 tyś na Oleda 77" - nie wystarczy !
Wystarczy na :
  • 65 Oled 856 za 7399 zł
  • 65 Oled 707 za 7399 zł

Z modeli 75LCD - masz znacznie większy wybór :
  • 75PUS7805
  • 75C735
  • 75PUS8506
  • 75Nano793
  • 75PUS8807
  • 75X85K
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak:
Philips 65 Oled 856 ma dodatkowo - poczwórny ambilight, sterowanie głosem, wyższe algorytmy, centralna stopa, większa wydajność, skalowanie, procesor.
Jego następca kosztuje 10.999 zł
 

sallvadore

New member
A czy możecie zaproponować innego producenta?
Wyczytałem że PHILIPS ma problem z jakością sprzetu i sie psuje szczególnie tyczy sie to sprzetu AGD nie wiem do końca jak to ma sie do działu TV.
 

luck76

Well-known member
A czy możecie zaproponować innego producenta?
Wyczytałem że PHILIPS ma problem z jakością sprzetu i sie psuje szczególnie tyczy sie to sprzetu AGD nie wiem do końca jak to ma sie do działu TV.
Psucie sprzętowe to niestety w dzisiejszych czasach problem wszystkich marek. Ja miałem problem z Sony, inni z Philipsami jeszcze inni z Samsungami, TCL, LG. Najmniej informacji wydaj mi się było nt usterek Panasonica ale może być to powodem niższego udziału w rynku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips AGD - to inny producent.
Philips Oświetlenie to inny producent
Philips Care - to inny producent
Philips TV - to inny producent.
To,jakby porównywać między Sony , LG czy Panasonic.
Uogólnianie nie ma się ni jak do rzeczywistości nawet w obrębie jednej marki.

Masz Oledy również innych producentów:
LG 65C21 za 8250 zł
Samsung 65S95 za 9200 zł
LG 65G23 za 10.999 zł
Sony 65A4K za 9800 zł
I to są najtańsze ich modele.

Philips w klasie cenowej otrzymał najwyższe wyróżnienia w Europie.
Pojawi się też za 10 dni nowy Oled JVC 65AVO9200 za 7399 zł i Toshiba 65 za 7399 zł
 

luck76

Well-known member
Philips AGD - to inny producent.
Philips Oświetlenie to inny producent
Philips Care - to inny producent
Philips TV - to inny producent.
To,jakby porównywać między Sony , LG czy Panasonic.
Uogólnianie nie ma się ni jak do rzeczywistości nawet w obrębie jednej marki.
Kiki, Philips jako marka Ok, przy czym jest jedna drobna różnica. Wszystkie w/w biznesy o których piszesz nie są kontrolowane przez Philipsa bo ten kontroluje tylko biznes medyczny i zdrowotny. Cała reszta kontrolnych pakietów we wskazanych przez Ciebie obszarach aktywności biznesowej została przez Philipsa posprzedawana.
Inaczej jest w przypadku LG, Samsunga, Sony czy Matsushity, które kontrolują szersze spektrum biznesów, co nie oznacza naturalnie, że nie może się to zmienić, bo strategia biznesowa ciagle ewoluuje. I ta kontrola (a właściwie jej brak) właśnie odróżnia markę Philips od pozostałych w/w.
To tylko przykład jak warto obserwować rynek i zachodzące na nim zmiany.
W temacie rozwiązań TV Philips radzi sobie zdecydowanie lepiej niż LG czy TCL i gdyby nie fakt, że na moment zakupu nowego tv, 75pml9506 było poza moim zasięgiem, byłby to mój pierwszy wybór zaraz obok x95j ;) także nikt tu nie wyciąga na pierwszy plan Sony :) Niestety w rodzinie w ciągu 2y kupowane były LG, TCL i Panasonic i pierwsze 2 nie przetrwały 5Y przy podobnym poziomie użytkowania (ok12 tys h) natomiast 7-letni Panas CX700 i 2 jeszcze starsze (w tym plazma) grają bez zarzutu. Są też prawie 10y Soniaki i też żyją ;)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jest jeszcze SAMSUNG QE 65S95B. Po zwrocie 2000 na konto (obecne promo Samsunga) jego cena wychodzi 7949 w takim np Media Expert. Przeciętny moim zdaniem system (Tizen) ale co najważniejsze - rewelacyjny obraz (matryca QD-OLED) i dobry dźwięk (jak na TV).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też chciałbym mieć Maserati ale kończy się na tym , że chciałbym...
Korzystam z innych w moim zasięgi i jestem bardzo zadowolony.

Wraca pytanie podstawowe - ile masz kasy na Oleda ?
Bo co jakości za 65Oled w cenie 7399 zł - myślę , że 99% kupujących ( jeśli mają tyle kasy przeznaczonej na zakup ) jest mega zadowolona.
Z modeli w wyższych cenach i półkach , też będzie.

Założyciel wątku podał przedział 7 tyś - szukając najlepszej alternatywy jakości.
 

luck76

Well-known member
Wywołany temat przez luck76, zapytam jeszcze o SONY 65A80J AEP podobna półka cenowa jak podane wyżej modele PHILIPSa.
Piszesz o synku. Uczy się chodzić, czyli ~ 1YO? Zgadłem? Mam 4latka + w domu lecą news tv. Dlatego odpuściłem OLED. Nikt, nawet Kiki, nie chce dać gwarancji na wypalanie, mimo nowych technologii, które rzekomo zabezpieczają przed wypalaniem. Jeśli jesteś zdecydowany, na OLED, masz Panasa - bierz Panasa. JZ1500 poszukaj - świeci lepiej od Philipsa. Na Flatpanels masz test 807 i JZ1500. Popatrz sam i zdecyduj :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepiej oceń na własne oczy.
I sprawdź ogromną różnicę możliwości wyposażenia.
Żaden test nie jest wyrocznią a jedynie zwróceniem uwagi na ....
 
Do góry