TV OLED 55-58 Cali PS4/PS5

orzel_man

Member
Witam.
zastanawiam się nad zmianą wysłużonego SONY KDL-55W809C
Złego słowa nie powiem ale jednak idzie jesień i z chęcią bym pograł na konsoli.
z racji tego że różnica może być odczuwalna między LCD a OLED ;) strzelam w Oled.
dobrze, żeby miał już wejścia HDMI 2.1. bo kto wie, może z czasem zagości PS5.

CO możecie polecić sensownego obecnie.
nie opisuje, salonu, odległości, nasłonecznienia itd....
czas wolny mam jedynie wieczorami.

głównie konsola i netflix.
dobrze żeby miał wyjście optyczne - ale nie konieczność
zależy mi głównie na obrazie.
dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli strzelasz w Oled TV - to różnica jakości w stosunku do Twojego telewizora jest ogromna.
Ponieważ zależy Ci głownie na obrazie to Oled Philipsa 705 bez przepłacania przyniesie Ci najwięcej radości i wrażeń.
 

songo-0

New member
Jeśli strzelasz w Oled TV - to różnica jakości w stosunku do Twojego telewizora jest ogromna.
Ponieważ zależy Ci głownie na obrazie to Oled Philipsa 705 bez przepłacania przyniesie Ci najwięcej radości i wrażeń.

Przeciez ten TV nie ma HDMI 2.1 tak jak chciał autor. Zdecydowanie lepiej Philips OLED 806 lub LG OLED C1. Oba z HDMI 2.1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poczytaj najpierw o HDMI 2,1

Sony tymczasem nie ma nic do ogłoszenia w tej chwili. Telewizory Sony wyposażone w HDMI 2.1 z 2021 i 2020 roku obsługują 120 Hz dla SDR i HDR10, ale obecnie są ograniczone do 60 Hz dla Dolby Vision. - „W tej chwili nie mamy nic do ogłoszenia” – powiedział Sony w oświadczeniu.


Panasonic powiedział, że ze względu na ograniczenia sprzętowe nie będzie możliwe wprowadzenie obsługi Dolby Vision 120 Hz do modeli z 2021 r. i wcześniejszych. - „Modele Panasonic 2021 lub poprzednie modele nie obsługują Dolby Vision 120 Hz, jest to spowodowane ograniczeniami sprzętowymi. Zawsze obserwujemy potrzeby rynku i oceniamy potencjał obsługi nowych funkcji” – potwierdził Panasonic w rozmowie z FlatpanelsHD. Xbox Series X będzie pierwszą konsolą obsługującą gry Dolby Vision + Atmos, więc wkraczamy tutaj na nowy poziom, ale wciąż zaskakujące jest ograniczenie Dolby Vision na nowoczesnych telewizorach 4K, które obsługują HDR10 przy 120 Hz.


http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...soli-xbox-odpowiedzi-lg-sony-i-panasonic.html
 

Manarino

Banned
Kiki , jestem zaskoczony faktem, że do konsoli, do grania polecasz oleda .
Ok. Mają nowe zabezpieczenia , ale na dłuższą metę mie ma bata, aby się ten panel nie wypalił. Czym innym jest oglądać materiały ze statecznym obrazem od czasu do czasu, czym innym katowanie matrycy po kilka godzin dziennie .
Sam niebawem stanę się posiadaczem oleda, ale do grania nigdy bym się na niego nie zdecydował.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Polecam - oczywiście. LG określa je jako modele gamingowe.
Polecam !
Resztę informacji prze zakupie o zabezpieczeniu na telefon !
 

orzel_man

Member
Ok.
Dzięki za informacje. przepraszam, że tak późno odpisuję.
co do budżetu to nie chciałbym się ruinować jakoś koszmarnie.
obecnie mam 55 cali i jest ok, ale bez problemu zmieszczę większy TV na ścianie.

Szczerze powiem że oglądałem kilka Philipsów zarówno w sklepach jak i w prywantym mieszkaniu i nie ukrywam że dobre wrażenie zrobiły i poważnie rozważam tę markę.


Co do budżetu.... pewnie bym sobie jakieś raty wziął...
powiedzmy 5000 pln. można już coś ogarnąć ciekawego ?
 

orzel_man

Member
Dzięki za podpowiedź.
coś będę kombinował.
tylko muszę tym razem bardziej przyszłościowo podejść do sprawy.
przy zakupie tv 5 lat temu wybrałem jeden z "mocniejszych" LCD full HD - uważałem że 4k i tak nie wykorzystam... jedenak przydało by się z czasem.
markę mam wybraną - Będzie to philips ponieważ ciekaw jestem ambilightu. Zawsze myślałem że to niepotrzebny bajer... ale opinie zbiera świetne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z modeli 65"masz extra:
- Philips 65PUS9435 za 4499 zł
- Philips 65PUS8506 za 4850 zł

- Philips 65Oled 705 za 6499 zł

Ambilight robi swoją robotę .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli Ci zależy na HDMI 2,1 - to tak.
Jeśli nie grasz w gry - to nie.
Model 9435 ma lepsze skalowanie, wyżej ustawione algorytmy.
 

orzel_man

Member
Moze trochę prowokacyjnie.
A co myślicie o samsungu qled QE65q77aat?
Właśnie oglądałem go w sklepie mają promkę za 3999.
Sprzedawca mówi mi o odświeżaniu 100Hz itd ...
Minusem brak ambilight Ale ponoć można dokupić.
 

orzel_man

Member
Dobra Minęło trochę czasu... były inne priorytety a ja "wypadłem" z obiegu trochę...
co możecie ciekawego polecić?
65" oled/ qled .... nie do końca ogarniam
głównie oglądanie platform streamingowych - Netflix, Disney itd i granie na PS4/ może kiedyś PS5 więc docelowo HDMI 2.1 mogłoby być przydatne.

z góry dzięki za wsparcie.
 

orzel_man

Member
Na TV nie chciałbym wydać więcej niż 4k.
obecnie mam Sony KDL-55W809C
więc szczerze to te 65 cali jest takim nice to have, bo mam miejsce i odległość od tv ok 3,5m.
telewizor do zawieszenia na ścianie w uchwycie VESA.
dziękuję.
 
Do góry