TV około 80 cali , OLED vs QLED ? // Netflix, yt, xbox.. ok 15 tys zł

dawdaw

New member
Witam. Poszukuję telewizora do kwoty ok 15 tys zł (średnia kwota, jeśli naprawdę warto to dołożę parę tys nawet do 20k). Głównie do Netlixa, youtube, HBO GO "zwykłej" TV oraz gier na konsoli. Nikt w domu nie ogląda sportu ani nie gra w FIFĘ. Sam trochę czytałem i celowałem w Telewizor SONY KD-77AG9 (jego cena waha się w okolicy 16 tys). Zastanawiam się jednak czy to dobry wybór.
Jest to OLED, wielkość to 77 cali więc myślę, że optymalnie, bo większych OLED-ów nigdzie nie znalazłem.
Ogólnie będzie to dla mnie dosyć spory przeskok - obecnie posiadam TV 40 calowy. Zależy mi na jakości obrazu, wielkości. Dźwięk mało istotny bo podepnę kino domowe.
Jak to jest w praktyce? Podobno OLED-y się wypalają, mają mniejszą jasność ekranu... czy tak faktycznie jest? TV będzie służył także do gier, w grach są czasami różne elementy statyczne np. tabele wyników... albo chociażby w "tradycyjnej" TV są loga programów np. TVN, Polsat - które się nie ruszają. Podobno przez takie coś po jakimś czasie ekran może się wypalić/przebarwić/zostawić ślad..? Można jakoś temu przeciwdziałać? Ogólnie OLED mnie zachęca tą "czarną czernią" oraz płynnością obrazu. Martwi mnie tylko to wypalanie obrazu. Chociaż podobno TV mają już jakieś zabezpieczenia przed wypaleniem, których nie miały starsze modele?


Jeśli nie OLED, to myślałem o Sony KD-85XH9096 za ok. 11 tys lub Samsung QLED QE85Q70TAT za ok. 10 tys. jeśli chodzi o 85 calowe, lub Sony KD-75ZH8 - 75 calowy za ok. 19 tys.
Jednakże to są już QLED, a SONY to LED. Ponadto nie wiem, czy 85 cali to już nie będzie trochę za dużo...



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? powierzchnia salonu to ok. 27 m2 nie licząc części przedpokojowej i kuchennej
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 4 metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2, max 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - raczej na wprost, kanapa w kształcie L
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać, ściana niestety nie pozwala na montaż
6. Jak słońce świeci w pokoju ? niestety niekorzystnie, dwa duże okna będą naprzeciwko TV i jedno duże z boku... ale planuję kupić rolety w pełni zaciemniające
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Lg 40ub800v , niestety przez wielkość ginie w tak dużym salonie (nowe mieszkanie) i chcę kupić coś nowego.. ponadto strasznie się zraziłem do tej firmy jeśli chodzi o jakikolwiek sprzęt; w tym samym tv wymieniałem 3x płytę główną, smartfon wybuchł w czasie ładowania, raczej nie chcę już kolejnego LG
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K HDR, min. 75 cali, zależy mi na dobrej jakości i płynności obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? - dekoder UPC oraz xbox seriex x
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? średnio od 5 do 10
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? szczerze nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? głównie netflix, do tego YouTube, HBO GO oraz "zwykła" TV , nikt nie ogląda sportu
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, ale chyba większość tę opcję ma... ważne, by miał smart tv tzn. opcję youtube i netflixa
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - tylko konsola, różnie, czasami tylko ktoś z domowników gra, a czasami tylko ogląda tv... można powiedzieć, że cele TV mieszane ;) choć może 30% to będą gry, a 70% filmy..
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? naprawdę różnie, w domu mieszkają 3 osoby, każdy ma inny rytm dnia i nocy, jeden woli oglądać w nocy, inny w dzień... tak więc TV będzie mocno ekslopatowany ;)
17. Preferencje co do wielkości? min. 75 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - zacinający się interfejs smart tv, bardzo wysoka odblaskowość/błyszczenie ekranu przez co nic nie widać, niska jasność ekranu, przebarwienia matrycy
19. Preferencje co do marki ? Sony, Samsung..
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - tak jak pisałem ok. 15 tys
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? możliwe
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz najlepsze modele na rynku w specjalnych cenach :
- Sony 85XH90 za 10.800
- LG 86Nano903 za 10.800
- Sony 85XH95 za 13.400
Plus dodatkowo pełen pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

dawdaw

New member
Masz najlepsze modele na rynku w specjalnych cenach :
- Sony 85XH90 za 10.800
- LG 86Nano903 za 10.800
- Sony 85XH95 za 13.400
Plus dodatkowo pełen pakiet gratisów o wartości 500 zł

Dzięki za odpowiedź. A pod jakim względem będą one lepsze od SONY KD-77AG9?
M.in. ten Sony 85XH95 vs SONY KD-77AG9 - w końcu ten Sony 85XH95 to telewizor LED'owy. Czy będzie on oferował coś więcej oprócz większego rozmiaru względem SONY KD-77AG9?
Będzie on miał lepszą jakość / jasność ekranu? Czy odczuję różnicę względem telewizora OLED?

Czytałem, że ponoć Sony 85XH95 ma czerń prawie tak czarną jak mają OLED'y. A na tej "czerni czarnej jak smoła" właśnie m.in. bardzo mi zależy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozmawialiśmy o wielkości, która niesie najwięcej radości !
Wg mnie Oled wygra co do jakości .
Cena 16.400 zł z pełnym pakietem .
Pytanie czy masz na dopłatę ?
 
Do góry