TV około 46 - 50" CENA około 2500 zł

luffa

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost, max 30stopni.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? świeci całkowicie z boku (nie przeszkadza) + rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? żaden
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? oprogramowanie zbędne, ale najlepiej stabilne.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI
10 .Jakie urządzenia ? laptop, ps4
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-4h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? bardzo rzadko
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? głównie filmy oraz seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - ~1/2 wykorzystania telewizora to granie
16. Preferencje co do marki? brak, oby coś z niezawodnych marek
17. Preferencje co do wielkości? około 46-50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nic nie przychodzi do głowy
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? to będzie drugi, więc rzadko.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? rzadko
 
Panasonic 50DS630e
Chyba najlepszy model aktualnie w tym zakresie cenowym.
Model na 2016 rok, matryca VA, 120hz, bardzo dobry kontrast - zdecydowanie lepszy obraz w filamch/serialach/telewizji od modeli z matrycą IPS
 

luffa

New member
Panasonic 50DS630e
Chyba najlepszy model aktualnie w tym zakresie cenowym.
Model na 2016 rok, matryca VA, 120hz, bardzo dobry kontrast - zdecydowanie lepszy obraz w filamch/serialach/telewizji od modeli z matrycą IPS

czy ten telewizor nadaję się pod konsole? oraz ma dobrą jakoś dźwięku? (głównie chodzi tu o tony niskie)
znalazłem też taki SONY KDL-48W705C, ten też mi się podoba Sony 50W755
aczkolwiek czytałem sporo recenzji na temat Panasonic 50DS630e i już wcześniej brałem go pod uwagę, ze względu na dobre parametry jak na tą cenę.
 

rgomez

New member
Tak istotne z punktu widzenia graczy opóźnienie sygnału (ang. input lag) wyniosło 63,8 ms w trybie "Normalnym" oraz 68,6 ms w trybie "Prawdziwe kino". To raczej nie jest to dobra wiadomość. Nie wiem ile ma w trybie gra który wg. specyfikacji posiada.
 
czy ten telewizor nadaję się pod konsole?

aczkolwiek czytałem sporo recenzji na temat Panasonic 50DS630e i już wcześniej brałem go pod uwagę, ze względu na dobre parametry jak na tą cenę.

Input Lag jest dosc wysoki. Te ok. 60-70 ms szału nie robi.
Do tzw "casualowego" grania ok ale juz np. do CS:GO sie nie nadaje.
 

luffa

New member
gram głównie w fifę oraz platformówki, ale też gry typu Battlefield 1 oraz Test Drive
czy w takim wypadku ten telewizor nie będzie dobrym zakupem? jeśli nie to jaki? bo już teraz brakuje mi pomysłów. Saturn ma aktualnie świetne promocje trwające do 31.12.2016 tak więc chciałbym skorzystać.

EDIT: byłem w euro rtv. oglądałem podobny model do tego Panasonica, wygląda całkiem fajnie. Ale nie mogę się zdecydować, bo nie wiem czy to dobry wybór pod tą konsole.
 
Ostatnia edycja:

luffa

New member
@Sponsiak. jest jeszcze, poszukaj google. nie wiem czy tu linki mogę dawać, więc nie ryzykuje.
Panowie a co sądzicie o SONY KDL-48WD650 lub SONY KDL-48W705C czy PANASONIC TX-50CS630E?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych tylko CS630 ma 100Hz ale jest fullhd.
TCL 50S7806 ma 4K i 100Hz. Jest dostępny od ręki.
 

luffa

New member
Panasonic CS520 - to model 50 Hz.
Masz jeszcze Philipsa 49PUS6561 z niskim Input Lagiem.
tak, widziałem już ten model, ale niestety ma zbyt szeroki rozstaw nóżek i nie zmieści się na komodzie :( spróbuje przekonać jeszcze właściciela mieszkania na wymiane tej komody na większą, ale chyba będzie z tym ciężko.
 
Do góry