TV ok 50" w cenie 3000-3500 co wybrac?

tomas_

New member
Witam serdecznie.

Nastała ta wiekopomna chwila w której mieszkanko dojrzało do zakupu TV:) Wszyscy sie cieszą i jakże niecierpliwią ale decyzji nie chciałbym opierać na opinii jednego czy dwóch panów z obsługi MM czy Euro. Wiedza moja jest wciąż skromna (zaczałem się interesować tematem od kilku dni w ramach wolego czasu) stąd moja prośba o poradę :)

1.Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor ? ok. 35m2 (salon połączony z kuchnią, z tym że miejsce do oglądania TV mozna by ograniczyć do obszaru 5m x 4m)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 4 - 4,5 metra
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? praktycznie przez cały dzień, tylko od lewej strony ekranu, ogólnie jasny pokój, żaluzje są ale one nigdy nie wyciemnią pokoju bo tylko ograniczają ilość światła od południa moze o 40%
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart tv, internet, 3d, (DLNA, HbbTV) nagrywanie na USB mile widziane
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? na razie jest zwykła antena TV zbiorcza dachowa do której są wszyscy podłączeni, w przyszłości mozliwa Cyfra +
10.Jakie urządzenia ? amplituner + zestaw 5.1, blu ray opcjonalnie
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? szczerze mówiąc nie mam zdania ale jesli sytuacja jest analogiczna co w laptopach to wole błyszczącą
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport, żona jak to zona seriale ;)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? youtobe owszem, + jakies filmy online
15.Czy zamierzasz grać w gry ? rzadko
16.Preferencje co do marki ? Sony, Samsung, Panasonic, Sharp (mam uraz do Philipsa)
17.Preferencje co do wielkości ? i tu jest konsternacja bo chciałem 46-50" ale po przeglądnięciu kilku wątków na forum zaczynam mieć watpliwości czy nie wiekszy, nie mniej jednak 55" uwazam za max - finanse:/
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak (u teściów korzystalem z 46" plazmy Panasonic ciemny pokój - tam wszystko było lux)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczorami, weekendy tez w dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? wstępnie miało być do 3000 +/- 500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - byłoby super ale znowu nie mam pojęcia czy aktywne czy pasywne - jesli migawkowe ma męczyć bardziej wzrok to zdecydowanie wole pasywne :)
 

pedeef

New member
Budżet mały a odległość duża. Odległość prosi się o 70" jak nie więcej :D.
Jednak kierując się wartościami cena/jakość do tych warunków z tv 50" najlepiej sprawdzi się Sony KDL-50W829B(za dopłatą) lub tańszy Sony KDL-50W805B, z 55" - Samsung UE55H6400 (ok 4000zł). Kolejny Sharp LC-60LE752E rozmiarowo pasowałby najlepiej ale to koszt ok 5000 zł.
 

tomas_

New member
Dzieki za odpowiedź "pedeef", przeczytałem też podobny temat od "kamikaze111".
Teraz muszę dobrze przemyśleć który TV w danym przedziale i który przedział cenowy:

ok 3400

KDL 50W805
UE50H6400


ok 3800zł

KDL 50W829B
UE55H6400A
 

tomas_

New member
kusi mnie ten rozmiar 55" UE55H6400A ale czy to nie bedzie wielkość kosztem jakości w porównaniu do KDL 50W829B?
 

pedeef

New member
kusi mnie ten rozmiar 55" UE55H6400A ale czy to nie bedzie wielkość kosztem jakości w porównaniu do KDL 50W829B?
W tym zestawieniu wybrałbym jednak wielkość. Samsung UE55H6400 to dobry TV z dobrą matrycą Samsunga na tym forum znajdziesz wiele pozytywnych opinii. Bogato wyposażony w funkcje sieciowe i multimedialne, strerowanie głosem, smart pilot. To ciekawa propozycja w bardzo dobrej cenie.
 

tomas_

New member
byłem dziś w MM i miałem okazje zobaczyć oba TV: sony/samsung i musze powiedzieć ze bardziej przekonuje mnie jednak SONY - droższy ale obraz kolory w moim odczuciu bardziej intensywne, ładniejsze. Szkoda tylko ze za 55" to trzeba dac 5 tys
 

tomas_

New member
ostatecznie zakupiłem 50" sony w Euro bo gość opuścił jeszcze z regularnej ceny czego nie była w stanie zrobic konkurencja - MM. TV sprawdziłem od razu w sklepie wyglądało wszytko w najlepszym porzadku.
wybrałem jakość obrazu kosztem wielkości,
ale faktem jest ze do tych moich 4 - 4,5 m to 60" pasowałoby idealnie a moze i wiecej ;)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Ja ma m 3,5-4 metry i 50" daje rade spokojnie,widać szczegóły idealnie oglądając film w FHD z takiej odległości.
 

firekage

New member
Bez reklam
Tak na marginesie ceny...w Media Markcie i Saturnie masz 30 dni na oddanie towaru, gdy ten nie będzie spełniać oczekiwań...mówiąc w skrócie: clouding, banding, podświetlanie matrycy. W innych sklepach nie wymienią Ci odbiornika...
 

piteron

Active member
Bez reklam
to w końcu można oddać czy wymienić?
wydaje mi się ze żeby oddać bez podania przyczyny trzeba kupić wysyłkowo
A żeby wymienić to tylko dobra wola sklepu i tu masz rację można wymienić na inny odbiornik ,lub nawet inny model z dopłatą
Saturn tylko na okres mistrzostw chyba dawał taką możliwość że po mistrzostwach można oddać TV i odzyskać pieniądze
 

tomas_

New member
zgadza sie ze w MM i Saturnie (jeden właściciel) można oddawać do 30 dni. W Euro tylko jak sie zamówi przez neta, przy zakupie w sklepie nie ma zwrotów.
Ale przy zakupie byłem tego świadomy wiec zapłaciłem 39 zł za usługe polegającą na tym ze włączają z pendriva aplikacje która wyświetla różne konfiguracje kolorów i mozesz wtedy wypatrywać jakichkolwiek błedów. W razie znalezienia czegoś wymianiają Ci na inny egzemplaż. Wiem ze to nie to samo co 30 dniowy okres próbny ale zawsze cos. W moim przypadku wszytko było cacy i jak na razie nadal jest. Także TV KDL seria 8 polecam choć mały niedosyt z tych 50" pozostaje;) Cóz za pare lat jak bede zmieniać to wezme wtedy 65 albo 70 na razie musi wystarczyć;)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tomas_, kazali Ci zapłacić za test tv z pendrivem?
Szczerze mówiąc, jeśli klienci dają się tak robić, to się nie dziwię firmom typu EURO/MEX że takie rzeczy oferują, i wyzyskują klientów.
 

firekage

New member
Bez reklam
to w końcu można oddać czy wymienić?
wydaje mi się ze żeby oddać bez podania przyczyny trzeba kupić wysyłkowo
A żeby wymienić to tylko dobra wola sklepu i tu masz rację można wymienić na inny odbiornik ,lub nawet inny model z dopłatą
Saturn tylko na okres mistrzostw chyba dawał taką możliwość że po mistrzostwach można oddać TV i odzyskać pieniądze

W Media Markcie i Saturnie przyjmują do 30 dni przy zakupie stacjonarnym, gdy towar nie jest uszkodzony. Jeśli mam dopłacić 100, czy 200 to u nich - wymiana, gdy np. będzie clouding, banding i nie ma problemu. W innych sklepach? Cóż...Polecam lekturę:

Philips 42PFH6109 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
 
Do góry