TV ok 50" ok 2,5k

marqowy1

New member
1. Odległość od ekranu: ~ 2,5 metra, dlatego myślę o 50
2. Jak słońce świeci w pokoju: strona południowa, po południu w trakcie oglądania będzie cień.
3. Jak duży jest pokój: 4 x 5
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: Panasonic TX-P50X50E
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: przeważnie wieczorem, czasami w dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: słabe światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostry i wyrazisty
10. Matryca błyszcząca czy matowa: OBOJĘTNE
11. Preferowana wielkość telewizora: 48-55
12. Preferowana marka: OBOJĘTNE
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia podczas meczu, słabych kątów, nienaturalnych kolorów (przyzwyczajenia z plazmy )
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% TV, 20% z USB
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost i lekko z boku
16. Czy ważne jest wifi: nie koniecznie, prawdopodobnie pod tv wpadnie jakis raspberry pi
17. Czy będziesz korzystać z widgetów: raczej nie
18. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie koniecznie
19. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: niekoniecznie
20. Ma mieć 3D: niekoniecznie
21. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
22. Ma mieć tuner DVB-S: nie musi
23. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: NC+ w przyszłości, narazie naziemne cyfrowe, ewentualnie filmy z PC jeżeli uda się kupić coś z WiFi
24. Jaki masz sygnał: kablówka podaje naziemne
25. Ile programów HD: kolo 5
26. Ma stać czy wisieć: stać
27. Rozdzielczość: FULL HD
28. Dvb-t: TAK
29. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, płynność
30. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4h
31. Budżet: ok 2500

Witam tak jak napisałem poszukuję telewizora ok 50" z naturalnymi kolorami, porównywał będę do plazmy panaska ( TX-P50X50E którą nomen omen na tym forum ktoś polecił), starej ale oglądanej z 3,5 m i HD Ready zupełnie tam wystarcza. Zależy mi na naturalnych kolorach, braku smużenia ( w miarę możliwości wiem że budżet niski jak na 50) , nie jestem żadnym maniakiem jakości, ale wolałbym mecz obejrzeć bez - szarych stroi Juve zamiast pasków - :) Co do multimediów poleci jakiś media center pod TV także nie są żadnym wyznacznikiem. Podsumowując jakość obrazu, jak największy, brak smużenia, ostry ładny obraz, narazie same naziemne także skalowanie obazu SD ważne, 3d smarty itp pomijam (jakieś WiFi jeżeli się uda mógłby mieć). Aktualny typ to Samsung UE50H6400 ale zaznaczam że w sklepie go jeszcze nie oglądałem. Koleżanka ma serię H55.... i świetnie obraz wygląda, te H to nowsze lepsze czy gorzej ? Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A to nie będzie proste.
Jedynie Panasonic 48AS640 powinien konkurować z plazmą X50.
Jak będziesz niebieski masz specjalna ofertę.
 

marqowy1

New member
Jestem tego świadom, stare bardzo tanie urządzenie co kosztowało 2k pln, a po dwóch latach TV nie mogę znaleźć z podobną naturalnością kolorów. Nawet go ustawiać nie było trzeba.... No nic ten AS640 to na VA jest? Brat niedawno kupił serię 650 jest zadowolony ale on miał troszkę inne oczekiwania. Skalowanie obrazu w 640 jest lepsze niż 650? Wiem że mogę poczytać ale czymś innym jest dla mnie odpowiedź na konkretne pytanie a czymś innym wertowanie poradników i testów, kiedy specem nie jestem. Płynność ruchu też ten sam poziom co 650? W MM przez bony na BP wychodzi mnie 48640e 2350 pln chyba git cena? Ah i jak zostać niebieskim?:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale Panas 48AS640 jest na matrycy VA .
Cena jest dla niebieskich lepsza i to z kalibracją profesjonalną gratis.
 

marqowy1

New member
Nie chciałbym nikogo urazić ale poczekam aż się ktoś inny wypowie, Pana tło profilu na FB wygląda jakby był Pan trenerem Panasonica. Model naprawdę ciekawy, jakiegoś Philipsa albo Samsunga nawet starszego na VA nie ma konkurencyjnego?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ta ka naprawdę jedyny który ma extra czerń LCD to Philips PFS8109.
A jak chcesz pełnego następcę to LG OLED 930.
Ale to chyba nie Twoja klasa cenowa...
 

marqowy1

New member
Naprodukowałem pisząc oczekiwania, a w odpowiedzi jeden TV w mojej klasie cenowej, dwa z kosmosu cena 3k+, a jedyne kryterium to czerń ?;/ Zmykam poczytać podpowiedzi w innych tematach w takim razie, sam kiedyś pracowałem jako promotor aparatów fotograficznych, pomału zaczynam rozumieć ostatnią wypowiedź, naprawdę bez urazy, Pozdrawiam. Troszkę szkoda bo kiedyś bardzo ciekawie mi tu doradzono.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po prostu w klasie cenowej z czernią nic lepszego nie dostaniesz , nawet jak weźmiesz kontener różnych modeli do sprawdzenia. A plazma X 50 to był zaledwie najtańszy model Panasonica i to sprzed trzech lat.
Więc w sumie żadnych wysokich wymagań nie spełniała.
 

marqowy1

New member
W takim razie nie rozumiem dlaczego tylko Panasonic spełnia moje wymagania skoro są one tak niskie? Ni w diabły albo ja taki zakręcony albo niezdecydowany jak baba :D Nic cisnę tego Panasonica obejrzeć postawię go obok 6400 i sie okaże. W razie czego MM daje 30 dni na zwrot, się wymieni albo odda. Dzięki serdeczne za poradę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego ze kontynuacja modelu plazm to matryca VA stricte- czyli najlepiej w klasie cenowej.
Oczywiście to Twój wybór !.
Panas ma fajny interfejs, dwa piloty , bardzo dobre przejścia tonalne.

Czy inne nie znajdą się lepsze - oczywiście że tak ale nie w tej klasie cenowej!
 

marqowy1

New member
Witam a więc tak, panasek stoi w pokoju. Narazie podpięty jedynie pod naziemne cyfrowe ale ogarnia super, o coś takiego mi chodziło. Wczorajsza porażka pilkarzy potwierdzila ze sport tez git, wszystkie wrazenia tryb normalny jedyne co ruszalem to inteli frame crea na minimum bo teatr się robi przy maksie ze szok. Skalowanie SD ok, HD miodzio, jestem zadowolony, szczególnie wieczorem przy ciemnych scenach obraz wyglada extra, nie ma tej cukierkowości co 650, mi ta charakterystyka bardziej odpowiada. Folii nie sciągałem bedzie problem jakis oddam czorta, mam na to 30 dni, maruda jestem także to rozwiązanie mm super mi odpowiada. Cóż mogę więcej napisać, jakieś tam różnice w jasności ekranu są, ale na tyle niewielkie że nie drażnią. Menu Smart po aktualizacji chodzi normalnie, przed aktualizacją softu muliło strasznie. Nie chce mnie też połączyć ze sklepem apek, ale to są tematy drugorzędne dla mnie.Faktycznie charakterystyka obrazu bardzo mi odpowiada, dziękuje kiki, po jakimś tygodniu znowu wpadne coś tam szrajbnąc może komuś się info przyda.
 
Ostatnia edycja:

rswierszcz

New member
Witam.

Marqowy napisz proszę jak Ci się sprawuje ten panasonic, ponieważ planuje zakup tv w przyszłym tygodniu.

Rozważam modele:
Samsung 48h6400
Lg 47lb671
Panasonic tx48as640

Tv głownie do oglądania filmów wieczorami i telewizji naziemnej. Dodatkowo często oglądam filmy z odtwarzacza bluray i bezpośrednio z pendriva. Nie miałem jeszcze tv smart, a często słucham muzyki z youtube na komputerze, wiec chętnie obarczyl bym tym zadaniem telewizor.

Czy model 48as640e to ten sam co 48as640?
 

marqowy1

New member
Chyba tak to raczej jakieś oznaczenia dodatkowe, obraz w porównaniu do 650 bardzo podobny( mam porównanie brat ma 650 na ips) jednakże kolory mi bardziej odpowiadają w 640. Co do smart przyznam szczerze nie używałem zbyt dużo, menu smart wolniejsze niż w samsungu, ale bez przesady jest ok, YouTube chodzi płynnie. Z ciekawostek 640 faktycznie nie ma tv anywhere za to w zamian dostałem podgląd na żywo w ramach sieci WiFi. Tego samego podglądu nie ma w 650 co do samsunga nóżka i mnogość negatywnych opinii o podświetleniu, potwierdzonych przez znajomych z branży spowodowała ze przestał mnie interesować. Obraz pewnie podobny samsung na bank ma lepszy smart ale jest droższy i mniej elegancki z ta kurza stopka. Filmy oglądam przez dlna z pc działa spoko.
 
Ostatnia edycja:

marqowy1

New member
Nie mogę juz edytować to dopisze, Podgląd na żywo po WIFI działa i jest spoko, bez potrzeby logowania sie do chmury panasa miodzio :) 650 ma ładniejszą nóżkę, ale za to cal mniej. Zawijaj 640 naprawde TV miazga jak za 2,2k 48 cali. Polecam z czystym sumieniem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że Panasonic 48AS640
Jak będziesz niebieski masz extra ofertę z kalibracją profesjonalną gratis.
 
Do góry