TV ok 47", 3000-3500 zł do wiadomości i filmów z dysków.

PeCha1982

New member
Witam serdecznie.

Chcę kupić telewizor korzystając z poświątecznych wyprzedaży. Zastanawiałem się nad Philipsem 42pfl5008, ale doszedłem do wniosku, że mogę sobie pozwolić na 47". Czytałem na różnych forach opinie o tym tv i ogólnie byłem zachwycony. Przeczytałem tutaj cały wątek o 5008 i zachwyt jakby uleciał. Nie wiem może w miarę zgłębiania wiedzy zacząłem czegoś innego szukać, na coś innego zwracać uwagę.
Po kilku godzinach przerwy postanowiłem podejść do tematu na świeżo i odpowiadając na pomocnicze pytania nakreślić moje potrzeby.

Proszę o polecenie modeli odpowiadających moim potrzebom i może pokrótce za i przeciw tym modelom.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3,5m.

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? przeważnie na wprost, czasem pod kątem ok 45 stopni

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno jest od zachodu, ale są rolety

7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam. u rodziców stoi LG 42LM615S-ZE, którego ostatnio używałem i z którym miałem kontakt.

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? a co teraz telewizor może posiadać?wyraźny obraz, czysty dźwięk

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? początkowo antena pokojowa, w ciągu roku-1,5 kablówka, kiedyś może satka, ale to co najmniej 5-6 lat

10.Jakie urządzenia ? DVD, dyski WD Elements 1TB 2,5" i WD Elements 2TB 3,5", SGS III, pendrive'y różnych firm

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3h

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem jaki mają wpływ na obraz

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? informacyjne, filmy sensacyjne, thrillery

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? do tej pory tego nie robiłem , więc jeżeli w ogóle, to bardzo sporadycznie

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie

16.Preferencje co do marki ? nie wiem czy to nie jest już wpływ tego co czytam o telewizorach, bo wcześniej nie miałem jakichś preferencji.. Philips, Sharp, LG, Samsung

17.Preferencje co do wielkości ? jak zaczynałem szukać myślałem o 42" teraz ~47"

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? niewyraźny obraz, słaby dźwięk

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000, w ekstra wypadku mogę dołożyć do 3500

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie miałem do czynienia, ale na podstawie tego co czytam lepsze jest pasywne chyba...


Ogólnie nie zależy mi na Smarcie, bo filmów mam na 10 lat do oglądania, z internetu korzystam na komputerze i telefonie, a telewizor ma być do oglądania.. informacji, filmów, seriali, za jakiś czas pewnie bajek.. czy 3D? też nie wiem. nie zanosi się, żeby byłą jakaś rewolucja w 3D, a jak mają od tego oczy boleć to też dziękuję. Chociaż w razie czego niech będzie, nie wiadomo co się może przydać.

Nie wiem co jeszcze mogę napisać. W razie czego dopytujcie, a jak jeszcze coś mi przyjdzie do głowy to będę uzupełniał wątek.

Dzięki za pomoc!

------------------------------------------------------------------------------------

Filmy to głównie avi i mp4, zdarzą się mkv i rmvb (chociaż bez dwóch ostatnich sobie poradzę).
Zależy mi na tym, żeby napisy nie zasłaniały połowy ekranu (o czym niestety czytałem przy okazji Philipsa 5008 i to głównie mnie od niego odciąga. Mam masę filmów z napisami a te nie mogą przeszkadzać w oglądaniu samego filmu. Muszą być na dole ekranu i nie mogą być na czarnym bądź szarym tle. Format napisów do TXT i SRT, ale do tego też są różne konwertery w końcu.
 
Ostatnia edycja:

jacabad

New member
Telewizor 47 za mały na tą odległość ja bym radził Plazmę 50 cali i poleceam Samsung PS51F5000 bez smarta lub Samsung PS51F5500 ze smartem, a jak z Leda to LG47LA690S lub LG55LA690S. Nacisk bym kładł jednak na plazmę jeśli chodzi o naturalne kolory, szybkość matrycy, głębia czerni, lepsze skalowanie obrazu cyfrowego.
 
Ostatnia edycja:

PeCha1982

New member
No właśnie cena tego 55" znacznie wykracza poza moje możliwości :) chociaż mieć 55" to by się chciało.
Philips jest w granicach 3500 już dostępny i cały czas skłaniam się ku tej opcji, na co ogromny wpływ mają opinie dotyczące ambilighta, jednak przeczytałem sporo o 5008, bo to była na początku cel i okazuje się, że sporo jest tam błędów. Obawiam się tego przy 6008, chociaż jeszcze nie czytałem, więc może nie będzie tak słabo.
Plazmę z kolei miał kiedyś szwagier, co prawda to był dość już leciwy telewizor, ale też używał na antenie pokojowej i słabo to wyglądało, dlatego plazmę, mimo, że zaproponowane są tańsze, raczej odpuszczę. Najprawdopodobniej teraz są już zupełnie inne telewizory plazmowe, ale nie mam gdzie w warunkach domowych sprawdzić, a nie chcę wydać kupy kasy żeby okazało się że to jednak nie to.
 

PeCha1982

New member
Odrzucając tv wykraczające poza możliwości finansowe i plazmy, do których mam jakiś uraz, wstępnie pozostaje przy Philipsie 47" 6008 ze względu na ambi.

Przyszło mi jednak do głowy pytanie.

Otóż jak będzie widać filmy w rozdzielczości 480p, których mam zdecydowaną większość w kolekcji? Czy to nie będzie jednak za duży tv do tego rodzaju filmów, nie będzie nie wiem smużenia, rozmycia czy jakichś innych niepożądanych efektów??
 

PeCha1982

New member
Już prawie jestem przekonany do Philipsa, ale usłyszałem reklamę MediaMarktu i ich promocję telewizora Panasonic TX-L47FT60E.

Co myślicie o tym tv?
Jak on wypada w porównaniu z Philem 47pfl6008?

I jeszcze pytanko o ceny tv. Śledzicie zapewne rynek telewizorów. Niedługo wejdą nowe modele m.in. Philipsów i teraz moje pytanie ile mniej więcej może kosztować następca 6008?
Albo ile kosztował 6008 jak wszedł na rynek?

Dzięki za odpowiedzi!
 
Do góry