TV ok. 2500zł tv, filmy hd, konsola

AnnaS

New member
Witam czytam forum jest tu mnóstwo wiedzy no ale każdy użytkownik ma indywidualne prośby i preferencje więc proszę o pomysły dla mnie. Zaznacze z góry ze cena jest leciutko płynna jak sie znajdzie coś dobrego i taniego super ale jak będzie jakiś model który bardziej polecacie a trzeba dać trochę więcej nie ma problemu.

Bedzie to telewizor na lata dlatego chciałbym go ożywać i być z niego zadowolony :

1. Odległość od ekranu? 3 - 3,5m około

2. Jak słońce świeci w pokoju? w pokoju w oogle nie swieci slonce - zdjecie pokoju wkleilam:

numer do strony wklejKROPKApl / 1119985 link do zdjecia jako nowy uzytkownik nie moge wklejac linkow

3. Jak duży jest pokój? tyle co na obrazku wyzej :)

4. Preferowana technologia: LED

5. Jaki masz obecnie telewizor?: jakiś stary 25 czy 27calowy GRUNDIG ale oglądam też telewizję cyfrową na telewizorze SAMSUNG le37c630k1wxxh

6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Ja będę oglądać filmy, seriale i SPORT. Dziewczyna pewnie filmy seriale i różne programy na tvnach poslatach i innych kanalach. Będę chciał podłączać np dysk zewnetrzny czy pendriva aby ogladac filmy 1080p i 720p ( ostatnio troche mnie to w tym samsungu rodziców denerwowalo bo napisy txt nie dzialaly albo polskie znaki) myślę, że oprócz sportu i filmów podłączanych z zewnatrz FULL HD z internetu ( .mkv itp) kupie KONSOLE XBOX LUB PS3 i bede gral na tym telewizorze

krotko mowiac - kablowka UPC 130programow niecale 30hd, SPORT i filmy HD z dysku zewnetrzengo, Granie na konsoli.

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: standardowo czyli nieraz rano (weekendy itp) cale dnie no i wieczory i noce ( często przy zgaszonym światłe)

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: we dwoje z dziewczyna wieczorem to jakas lampka włączona ale sam oglądam po ciemku

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? bez roznicy chyba sam nie wiem

10. Matryca błyszcząca czy matowa? mam monitor 24cale HP w2408H i jest błyszcząca a ten tv rodziców Samsung ma matowa i w sumie co bedzie lepsze to niech bedzie :) mi to obojętne w sumie.

11. Preferowana wielkość telewizora? 40 w zwyz ale bez przesady :)

12. Preferowana marka? brak

13. Czego nie lubisz w telewizorach? Nie mam doswiadczen z Plasma/LCD wiec sie nie wiem czego w nich nie lubie. Ostatnio mnie zdenerwowało wlasnie to ogladanie filmow z pendrive i problemy z napisami polskimi i ich wyświetlaniem. Chcialbym eby tv nie mial problemu z odtwarzaniem czy to napisow czy to formatow filmow ktore bede puszczac z dysku zewnetrznego

14. Jakie urządzenia będą podłączone? Moze w przyszlosci dekoder jakis typu UPC czy cos, w przyszlosci konsola i w przyszlosci pewnie jakies kino domowe bedzie trzeba do audio kupic:) pendrive czy dyski zewnetrzne zeby odtwarzac sobie filmy

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% TV programy i filmy z tv. reszta to od czasu do czasu wlasnie filmy przez pendrive czy dysk i konsola z grami.

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej tylko na wprost

17. Czy ważne jest wifi? nie musi być teraz w ogóle nie jest potrzebne a czy za rok czy 2 lata będzie nie wiem, czyli w sumie nie.

18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie raczje nie

19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Sporadycznie ale czemu nie

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Nie.

21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? To by sie przydalo chce ogladac filmy z pendrivow i żeby krzaczków nie bylo zamiast Ś Ć itd.

22. Ma mieć 3D? NIE potrzebne mi to

23. Ma mieć slot na karty SD? nie wymagany

24. Ma mieć tuner DVB-T? Tak

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?No HDMI zeby filmy i tv bylo - ogolnie kablowka. Laptopa w przyszlosci czy komputer z HDMI tez by sie przydalo nieraz podlaczyc no i konsole wiec by sie przydaly te hdmi. A inne to standardowe jak kiedys kupie kino domowe to jakies wejsia standardowe do tego. USB tez bo troche tego sie podpina - pendrive czy dysk jakis zewnetrzny.

26. Jaki masz sygnał: Cyfrowy z UPC

27. Ile programów HD? narazie zadnych ale chce ogladac filmy na pendrive ktora maja po 30gb 1080p i ogolnie rozdzielczosci wysokie, konsola w przyszlosci no i pewnie w przyszlosci jakis pakiet telewizji z UPC itp czyli beda sportowe hd i tvny itp w liczbie okolo 30pewnie.

28. Ma stać czy wisieć? Narazie stac ale tez opcja z wiszeniem moze wejsc w gre.

29. Rozdzielczość: Full HD

30. Na czym najbardziej Ci zależy: Ladny obraz, zeby nie bylo problemow z graniem na konsoli i ogladaniem FULL HD filmow z pendrive z polskimi napisami, zeby nie cielo nic z obrazem. Zeby go mozna bylo powiesic lub postawic i zeby na cena jednak byla w miare :)

31. Ile osób ogląda: 1-2 + b. zadko goscie

32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: po pracy z wieczora i troche w nocy. W dzien przed pracą. Uzywac go beda 2 osoby.

33. Jaka klasa cenowa? ok 2400 2600 PLN oczywiscie male widelki sa dopuszczalne. Chyba ze cos rewelacyjnego, idealnie pasujacego do moich potrzeb, bedzie troche drozsze.
 

AnnaS

New member
PHILIPS 6008
lG 42660S? lm CZY la
SAMSUNG 6500
PANASONIC ET60E
takie chyba zostały na placu boju może ktoś pomoże ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Panasonic 42ET60
Toshiba 40L7335

Ogólnie tak - obydwa mają np. tvn player, więc dziewczyna się pewnie ucieszy, obydwa mają bardzo dobrą jakość obrazu, są mocne multimedialnie (akurat napisów txt się nie spodziewaj, bo ten format nie ma kodowania znaków, zawsze używaj rozszerzenia srt, to problemy Cię ominą).
Dodatkowo obydwa wspierają miracast, a toshiba dodatkowo wi-di, więc w przyszłości będziesz mógł się łączyć wszędzie bez kabli hdmi, z tabletu, laptopa czy smartphone.
Do tego sobie możesz jakiś fajny soundbar kupić i będzie ok.
 

martinus123

New member
A może jednak Samsung 40F6500.
W porównaniu z modelami podanymi przez Karpaja ten ma jeszcze dodatkowo:
- tuner DVB-S
- drugi pilot z touchpadem
- obsługuje txt (mniej ważne jak pisał Karpaj) i dźwięk DTS (dużo ważniejsze jeśli zależy ci na filmach z pena)
- polskich aplikacji Smart Tv też ma najwięcej.
 

PiotrekRoman

New member
Witaj,

ja bym wybierał pomiędzy Panasonicem a Philipsem

Philips Bedzie miał ostry obraz przy szybkich akcjach trochę gorzej tu ze smartem i całą obsługą tego TV ;) takie moje wrażenie... No i smart bez aktualizacji bo na bazie "witryny" to raczej na plus

Panasonic ma dobrą matryce, funkcjonalność smarta oraz obsługa bardzo intuicyjna. Menu smarta bardzo czytelne, można ustawić pod siebie kilka ekranów głównych, moim zdaniem fajny bajer. Oprócz tej pani która zwie się samouczkiem i siedzi tam za karę (można to wyłączyć) jest na duży plus.
O ile mnie pamięć nie myli DTSa też obsługuje i nadąża z plikiem powyżej 20gb.
 

AnnaS

New member
dziekuje za opinie czekam dalej nad innymi. Doszedlem do wniosku ze kupie sobie laptopa przez ktorego bede puszczac filmy hd (mam zamiar kupic laptopa do 2500zl ) i bedzie on podlaczony do TV kablem HDMI i w sumie tv bedzie dzialac jak monitor.
Czy mozecie powiedziec mi czy takie rozwiazanie ma jakies minusy? Internet bedzie w laptopie przez wifi wiec i w tv powinien dzialac normlanie, filmy HD i 3D chcialbym tak samo odtwarzac przez laptopa i tutaj najwazniejsze opinie od was. Czy to dziala normlanie ze na KMPlayerze sobie wlacze film napisy wszystko odtwarza bla bla a tv pokazuje tylko obraz z laptopa i wszystko ok?

slyszalem od znajomego ze nie mam kupowac kablowki typu UPC bo ma kilometry kabli do neta do kablowki i strace na jakosci obrazu tv. Polecal mi sie rozgladac za platformami satelitarnymi.
Co o tym sadzicie?

dziekuje slicznie za opinie;)
 

dobry1980

New member
Długo szukałem tv w podobnym przedziale cenowym i postawilem na LG la660s i po 2 miesiacach testowania moge stwierdzic ze gra super.3D i smart tv daja rade do tego dobre zywe kolory i fajny nowoczesny wyglad
 

dobry1980

New member
zapomnialem dodac ze xbox 360 tez jest grany i spawuje sie bardzo dobrze.W tej chwili szukam jeszcze jakiegos soundbara i bede spelniony :)
 

dzadzar89

New member
A jak w tym LG jest z Bandingiem i cloudingiem u ciebie? Też już praktycznie byłem zdecydowany na LA660S ale jak poczytałem o problemach z bandingiem podczas oglądania np meczów piłki nożnej, to mi się odechciało go kupować i już sam nie mam pojęcia jaki TV wybrać :(
 
Do góry