tv od 70 do 80 cali i czy na pewno uhd?

colibri75

New member
Witam,
Nie znalazlem podobnego postu to moze pomozecie?
Tak jak w temacie.
Chcialbym nie wydac wiecej niz 16 000.
aha jeszcze jedno.
mam 55 cali i z 3-4 m moglby byc duzo wiekszy :)
Czy 70-75 cali z 4 m ma sens? Najlepiej na bazie swoich doswiadczen a nie tabelek.

Z gory dziekuje, pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Witam
Naprawde chcesz przeznaczyc taka sume na telewizor?Jesli tak to kup oled lg, najlepsza jakosc obrazu , kazdy lcd jest bez szans. LCD nie moze konkurowac z oled np pod wzgledem poziomu czerni bo w oled poziom czerni jest doskonaly.Zadna kropka kwantowa samsunga tylko oled lg.
Kropka kwantowa to taka sama lipa jak lcd.
https://www.youtube.com/watch?v=ek-qyvFo1Zg
 
Ostatnia edycja:

colibri75

New member
Wydaje mi sie ze oled bedzie i mniejszy i drozszy niz moje chciejstwo i mozliwosci finansowe.
o sharpie myslalem ale jakos nie mam zaufania do marki. Chetnie bym pogadal z jakims posiadaczem tego tv.

Dziekuje za odpowiedzi
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Polecam Samsung UE78JU7500 fakt wygięty ale za 22000 zł masz naprawdę wypasiony ekran i to w 4K !!! Sharpa nie polecam tam kolory to miernota całkowita.Jeśli tyle chcesz wydać to warto dołożyć te 6 tysiaków i mieć przyszłościowy sprzęt.OLED-y oczywiście czernią zabijają wszystko ale za 65 cali zapłacisz minimum 30 tyś, w grudniu już chyba mają być na rynku od LG. 55 cali to teraz malutki ekran, z 4 metrów 78 cali to już prawie kino w pokoju, polecam i zazdroszczę bo sam od dwóch lat z 3,5 metra oglądam 65 cali plazmę i jest już ZA MAŁY !!!
 
Ostatnia edycja:

colibri75

New member
Nie moze bo nie przyjmuje wiadomosci, chyba przekroczona ilosc :). Nie wazne.
kiki czytales moja wiadomosc na prv?
Jak pomyslilem sie- sorry.

Tak czy inaczej problem dalej mam :-(
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sorry Kolego, ostatnio mało mam czasu. Skrzynkę już opróżniam, jak coś to pisz. Aczkolwiek na Twoje pytanie odpowiadałem w innych wątkach wielokrotnie, jak znajdę te wypowiedzi, to Ci przekleje też tutaj.
Może tylko przypomnę, że mam z 3.5m 80" i nie ma mowy abym kiedykolwiek poszedł w coś mniejszego.
 

martinxxx.ma

New member
Witam,
Nie znalazlem podobnego postu to moze pomozecie?
Tak jak w temacie.
Chcialbym nie wydac wiecej niz 16 000.
aha jeszcze jedno.
mam 55 cali i z 3-4 m moglby byc duzo wiekszy :)
Czy 70-75 cali z 4 m ma sens? Najlepiej na bazie swoich doswiadczen a nie tabelek.

Z gory dziekuje, pozdrawiam
Ja z 3,5 m jadę na 110" i jest w sam raz większego już nie chce a zmieniłem z setki... jak się domyślasz jest to projekcja. ... wcześniej miałem 65" plazme panasa obraz bajka ale rozmiar malutki więc poszła dalej.... wydaje mi się że jak nawet kupisz jakiś tv 80 to z 4 m po tygodniu będziesz chciał większy... teraz już nie wróce do mniejszego calarzu nie wyobrażam sobie tego... co do jakości to oczywiście kontrast mniejszy niż w moim kalibrowanym panasie ale na pewno obraz z mojego zestawu jest naturalny i odpowiednio wysokiej jakości, częst odnosi się takie wrażenie jakby oglądało się ogromną plazmę i to nie tylko moja opinia ale moich znajomych którzy często przy piwku oglądają ze mną seansik a w większości są posiadaczami plazm .... nawet 80 calowy lcd nie ma szans jeśli chodzi o ogólny odbiór obrazu bo za te 16 tysi nic ciekawego nie znajdziesz z takim calarzem.... gdzie będziesz w mniejszym lub większym stopniu skazany na clouding, nierównomierne podświetlenie matrycy i inne choroby technologii lcd led...oczywiście jest to moje osobiste zdanie i moje oko nie trawi lcd nawet dobrze skalibrowanego...
....cena mojego zestawu bardzo zbliżona do Twojej kwoty...no może troszkę większa...
Oledy oczywiście że to przyszłość i czerń niesamowita ale zjadająca szczegóły w cieniach i do tego bardziej podatna na wypalenia i powidoki niż najgorsza plazma...w instrukcji stoi że po godzinie już może być szrama na matrycy... a ceny niestety z kosmosu jak za tak niedopracowaną technologie od LG....
 
Ostatnia edycja:

colibri75

New member
Dziekuje za informacje.
o sharpie wlasnie uslyszalem baaaardzo zle opinie od uzytkownika tego forum, ktory kupil i oddal po tygodniu.
Tym bardziej bede wdzieczny za info od Armanig.

Wiekszego sobie nie wyobrazam, zdaje sobie sprawe, ze to moje ograniczenia :) ale nie przeskocze. To moj max.
szczerze mowiac myslalem ze ideal to 75 cali.

Zastanawiam sie tez czy nie dolozyc jednak by panel byl 4 k
Ogladam wlasnie w sieci samsung 75ju6400...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pomyliłeś model Sharpa pisałem o 80LE657.

On pisał o 80UQ10 - który kupiło kilkadziesiąt bardzo zadowolonych użytkowników tego forum. Oczywiście to co się podoba jednym wcale nie musi się podobać innym.

A z czego masz materiały 4k ?
 

colibri75

New member
4 k to troche na przyszlosc.
nie zmienie go za rok.
Przy tym rozmiarze chyba nic za te pieniadze nie znajde :-(.
dzieki wszystkim ktorzy chcieli pomoc
 

plechu

New member
Albo inne pytanie.. Czy lepiej patrzeć na Sony niż na Samsunga ? W sumie to tylko 4 cale więcej na korzyść Samsunga ale zawsze jeszcze coś .. pytanie tylko czy któraś z marek w czymś przoduje?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem o co pytasz. Ale jeśli o jakość obrazu to sprawdź na własne oczy . Różnica jest duża na korzyść Sony !.
 
Do góry