TV o najlepszym obrazie który wybrać?

damis1989

New member
Witam poszukuje TV dla rodziców, sam się na tym nie znam ponieważ częściej użytkuje projektor. Proszę o pomoc w wyborze. Po przeczytaniu wielu wątków na forum rozważam zakup czterech modeli:
Sony KDL-60W605B
Sony KDL-55W829B
PANASONIC TX55AS640
PANASONIC TX-55AS650E
Poniżej podaje warunki użytkowania, jeżeli ktoś ma jakieś opinie lub sugestie który Tv wybrać to będę bardzo wdzięczny.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4 - 5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost, bardzo rzadko bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? za tv jest okno po lewej stronie jak się patrzy na niego
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 28 bardzo stary
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najlepszy obraz w założonej cenie to jest najważniejsze
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowy
10.Jakie urządzenia ? Cyfrowy Polsat
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-8h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy akcji, thriller, seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? 55-60
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? ---
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3-4,5 tys zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? raczej nie, jeżeli będzie to ok
 

WuMike

New member
Bez reklam
Do takiej odległości tylko 60", aczkolwiek, jeżeli zdarza się oglądać z boku, a poziom czerni nie jest tak krytyczny, może warto by pomysleć o 60AS650.

Reasumując:

1) Na wprost, dobra czerń = Sony 60W605B
2) Z boku, gorsza czerń, lepsze kąty = Panasonic 60AS650 / 55AS650, ale ten drugi rozmiar będzie za mały

Przy odległości 4-5m nawet 65" nie jest wcale duży, a dla sygnału FHD wręcz za mały.
 

damis1989

New member
Oglądałem właśnie obydwa modele Sony, zrobiły na mnie pozytywne wrażenie ale jednak chyba lepsze pod względem jakości obrazu model 60W605B. Może uda mi się zobaczyć jeszcze te wszystkie Panasy.
 

Markcox

New member
Oglądałem właśnie obydwa modele Sony, zrobiły na mnie pozytywne wrażenie ale jednak chyba lepsze pod względem jakości obrazu model 60W605B. Może uda mi się zobaczyć jeszcze te wszystkie Panasy.

jestem posiadaczem ww. TV (W605B) i z czystym sumieniem mogę go polecić, pod jednym jednak warunkiem - że faktycznie nie będzie on oglądany z boku. Obraz pod kątem, to jest jakieś nieporozumienie ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale za niewielką dopłatą masz naprawdę mega jakość - Philipsa 55PFS8209 z poczwórnym ambilghtem, z Androidem, wsparciem flasha, pełnym Pip - bo ma dwa tunery, miracast, dual play. ALe najuważniejsze - czerń jest rewelacyjna, podobnie jak płynność i skalowanie.
 

jacekcy

New member
Poczytaj opinie o SONY 60W605B to TV o naprawdę dobrej jakości obrazu w tym rozmiarze, mimo matrycy 50 hz. Zostałbym przy tym wyborze. Poczytaj opinie zadowolonych użytkowników, a jest ich wcale nie mało.
 

damis1989

New member
Ale za niewielką dopłatą masz naprawdę mega jakość - Philipsa 55PFS8209 z poczwórnym ambilghtem, z Androidem, wsparciem flasha, pełnym Pip - bo ma dwa tunery, miracast, dual play. ALe najuważniejsze - czerń jest rewelacyjna, podobnie jak płynność i skalowanie.

Raczej odpada za wysoka cena , większość bajerów ze smart tv będzie raczej nieużywana lub sporadycznie, tam samo ambilght technicznie się nie sprawdzi.
Zależy mi najbardziej na jakości obrazu, i dobrym serwisie patrząc na aktualną politykę firm.
Jadę właśnie zobaczyć Panasa 55/60 AS650. AS640 tylko w rozmiarze 40 jest w sklepie i pytanie czy ma takie same parametry matrycy i tylko zmienioną wielkość czy to są inne matryce?
Tak samo model AS740 jest tylko w rozmiarze 47 takie samo pytanie jak powyżej. Zobaczę tez tego Philipsa 55PFS7509.
Zapomniałem dodać wcześniej że będzie do TV podpinany blu-ray na stałe, pendrive lub dysk czasami, format .mkv
 
Ostatnia edycja:

jacekcy

New member
W różnych rozmiarach są matryce różnych producentów. To sprawia, że Sony 60W605B jest dużo lepszy niż Sony 40W605B.
 

damis1989

New member
Po obejrzeniu jeszcze kilku TV został wybrany SONY 60W605B. Będzie prawdopodobnie jutro u mnie. Jeżeli ma ktoś jakieś uwagi, polecane ustawienia lub co zmienić na początku będę wdzięczny za info.
 

Markcox

New member
polecane - w dużym skrócie - obraz "kino" i wyłączyć wszelkie polepszacze. ja u siebie, jak dobrze pamiętam zmieniałem jeszcze temperaturę barw na "neutralny" ;)
 
Do góry