Tv + "N"-ka i brak glosu

baba

Member
Mam problem z regulacja glosnosci po podlaczeniu n-ki przez hdmi (pilotem od n-ki). Ale jak podlacze euro zlaczem to moge regulowac glosnosc na pilocie. Gdzie jest blad podlaczenia czy moze to juz tak musi byc?dzieki za\pomoc.:(
 

cgc

New member
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem...

...chodzi ci o brak możliwości regulacji głosu czy o brak głosu wogóle przez hdmi?
Jeśli chodzi o to pierwsze to n-ka tak ma że przy sygnale przesyłanym cyfrowo (przez hdmi) głośność nie jest regulowana (jest cały czas na max) mimo że pasek głośności się zmienia przy regulacji a na wyjściu analogowym poziom jest normalnie regulowany. Jeśli chodzi o brak dźwięku całkiem to tutaj problem może być z kompatybilnością wyjścia hdmi dekodera n-ki z konkretnym modelem TV, głównie chodzi o zgodność ze standardem zabezpieczeń hdcp. Przedstawiciele n-ki twierdzą że jest to oczywiście wina producentów telewizorów a nie ich dekodera. Problem jest stary jak n-ka i był wielokrotnie wałkowany na różnych forach, np na naszym :) lub na forum samej n-ki. Kolejne wersje softu w dekoderach n poprawiały (a czasem wręcz przeciwnie) ten problem. Tutaj znajdziesz listę kompatybilnych odbiorników http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8587
 
Ostatnia edycja:

cgc

New member
No i temat stał się nieaktualny

Przynajmniej na n-recoderach dzisiaj ruszyło nowe oprogramowanie w którym poprawiono m.in problem braku regulacji dźwięku przez hdmi, teraz się da :), nie wiem jak w przypadku n-boxa białego.
 

tobi50

New member
jezeli podlaczysz nbox bialego pod przewod HDMI to nie bedziesz mogl regolowac glosnosci bo to jesz przekaz cyfrowy.(co innego SCART).a Jezeli nie masz dzwieku wogole to musisz skonfigurowac n-ke.Lub podlacz przez SPDiF(jezeli masz kino domowe)Bo n-ka juz sama przelancza na dzwiek przestrzenny po podlaczeniu kabla HDMI.Jezeli nie posiadasz takiego sprzetu to przytrzumac na panelu przednim dekodera ren przycisk ktorym zmieniasz rozdzielczosc obrazu,w MENU dekodera wylacz Dolby Digital.i problem powinnien zniknac.Napisz jak ci poszlo?
 

bejzbol

New member
Po aktualizacji softu w n-boxach i recorderach można już regulować głośność na pilocie n przy podłączeniu przez HDMI. Co do błędu HDCP to u mnie się zawsze przed włączeniem boxa a nie rzutuje to nijak na funkcji enki, więc nie wiem na czym to konkretnie polega :)
 

bojk

New member
powracam do tematu

dzisiaj wgralem nowy soft chyba 1023 teraz moge ogladac n-ke przez HDMI
ale na kilku kanałach nie mam dzwieku np,TVN,TVN siedem,TVP HD,wszystkie AXN i jeszcze pare o co to chodzi?
 

JackS.

New member
Bez reklam
bojk napisał:
powracam do tematu

dzisiaj wgralem nowy soft chyba 1023 teraz moge ogladac n-ke przez HDMI
ale na kilku kanałach nie mam dzwieku np,TVN,TVN siedem,TVP HD,wszystkie AXN i jeszcze pare o co to chodzi?

Zapewne masz telewizor, który nie ma wbudowanego dekodera Dolby Digital, a taki rodzaj dźwięku ustawiłeś sobie w preferencjach nboxa.
Wejdź do SETUP USTAWIENIA TELEWIZORA i wyłącz dźwięk DD.
 
Do góry