TV/Monitor 43 FHD/4k

fls

New member
Hejka klubowicze!
Tematów masa, modeli jeszcze więcej, przyjrzałem się kilku dokładniej, zarówno testy jak i opinie użytkowników z forum, zawęziłem grono ale jak to bywa pojawiają się wątpliwości.

Niestety pomieszczenie nie jest duże (sypialnia) stąd rozważam opcje 43'. W tym momencie oglądam filmy/seriale na monitorze 22', wiec tak naprawdę wszystko ponad 32' już będzie ogromną różnicą :smile: Dodam tylko, że nie mam zamiaru oglądać telewizji ani naziemnej ani satelitarnej - za dużo propagandy tam, plus te reklamy, ale to już osobna dyskusja :smile: Więc odbiornik głównie do oglądania z PC/laptopa.
Sugeruje się też przy wyborze obecnością WiFi, DLNA (jeśli uciągnie np przesłanie bezproblemowe filmu fhd), hdmi tez może być chociaz wiadomo estetyka lepsza bez kabli.
Myślałem o matrycy VA, i 100hz o ile w takim połączeniu to w ogóle idzie wykorzystać..Brand nie robi różnicy. Dodatkowo w miarę możliwości szukam czegoś z niezłym audio i nie planuje używać do grania.

Opcje które znalazłem:

1) Samsung UE43RU7172 / UE43MU6102
2) LG 43LK5900 / LG 43UK6400
3) Philips 43PFS5803 / 43PUS7303 / 43PUS6703 / 43PUS6503/12
4) Toshiba 43U5863DG
5) Panasonic TX-40FS400E

Pytanie do was, czy z powyższych są jacyś 'liderzy' ? Chętnie poznam inne modele warte rozważenia. Za wszelkie porady z góry dziękuje!!
 

fls

New member
To w tej klasie masz za 1899 zł Philipsa 43PUS7303.

Dzieki za odpowiedz! Obejrzalem go w sklepie, chce jeszcze odpalic materialy z usb. Nie wiem czy wina kalibracji ale damn, LG obok wydawal sie miec lepsze odwzorowanie rzeczywistosci (chyba ze demo bylo innej jakosci, badz kalibracja), i troche mnie to zmieszalo.

Dokonalem tez przymiarki nitką na ścianie, 50' prezentuje sie tez OK mimo sporych juz rozmarow. I teraz pytanie jezeli zamiast 43 bym bral 50, to czy warto jakis inny model philipsa wziac pod uwage czy nadal ten 7303? Druga sprawa czy nie bedzie problemow z USB i materialem otwarzanym przez niego, dyskiem zewnętrznym bądz przesylem plikow po wifi do ogladania na TV (glownie po to bedzie kupiony)? Dla mnie w ogole moze nie miec dekodera telewizji naziemnej etc i zbednych bajerow bo polskiej TV i tak nie planuje odpalac. Tylko materialy z internetu.

Jest ich masa:

50PUS7303
50PUS6703
50PUS6704
50PUS6503
50PUS6504 (miracast!)


Delikatne przekraczajace zaplanowany budzet, z drugiej strony dokopałem się do postów gdzie ludzie odpisują problemy z tymi philipsami (paski na ekranie), czy jest to zjawisko częstsze niż np w tv od sony?

Może warto wziąć pod uwagę też jakiś LG bądź Samsung? Ambilight wygląda fajnie i przekonuje, ale nie jest to też jakiś główny czynnik. Choć podejrzewam w tym przedziale cenowym wszystko jest podobne.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z podanych i ambilight i jakość i skalowanie.
A z nich 50PUS7303 za 2099 z pakietem dla niebieskich.
 
Do góry