tv min 55cali do 4tys zl

crony

Member
witam po krotkiej przerwie, tym razem przyszedl czas na tv i glosniki, to w innym temacie


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2 plus otwarta kuchnia 10m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisiec
6.Jak słońce świeci w pokoju? okno od południa, z prawej strony telwizora
7.Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic viera 38"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? USB, min 3 x HDMI,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? naziemna cyfrowa
10.Jakie urządzenia? PC, PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? informacyjne, troche sport, glownie filmy i internet z PC
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? TAK ale z poziomu PC
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ps3, glownie corka na ps3, ja sporadycznie w football
16.Preferencje co do marki? nie
17.Preferencje co do wielkości? min 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba jakość obrazu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 30%-dzień, 70%-wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? maksimum 4000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? raczej z 3D, bez roznicy czy passywne czy aktywne
22.DVB-T, DVB-C: DVB-T, DVB-C
23. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak
podsumowujac
szukam tv minimu 55cali do 4tys zlotych, z bajerow zastanawiam sie tylko nad ambilight 3, ale jesli to ma byc kosztem jakosci obrazu to wole bez tego, najbardziej zalezy mi na rozmiarze, im wiekszy tym lepszy
Jak na razie mam jeden typ Philips 55PFT6550/12, ale moze ktos poda jakas alternatywe,
prosze o porade
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej to najlepszy model, bo jedyny na matrycy natywnej 100Hz.
Czy są inne lepsze - tak są ale są droższe.
Ten model ma:
- Ambilight potrójny
- Androida
- Kodi
- MxPlayer
- Dual Play
- Miracast
- Wifi smart screen
- Pilot z klawiaturą

Z innych modeli masz:
- 55 Sony W809
- 55 Sony W755
- 55Toshiba L7453
- 55 Samsung H 6400
 

crony

Member
bylem wczoraj w euro agd obejrzec go i powiem ze obraz bez rewelacji, tzn nie jest jakos masakrycznie zle ale na moim 7letnim panasonicu 38" wg mnie odwzorowanie kolorow duzo lepsze, phillips kolory mial jakies mocno nasycone zwlaszcza róż i fiolet, koles odparl ze to tryb "sklepowy" i dlatego tak, ze w domu trzeba by sobie poustawiac i roznica bedzie kolosalna, prawda to? :shock:
pilota nie umieli sparowac z tv albo sie nie dalo bo cos szwankowalo, nie wiem w kazdym razie za duzo sie nie pobawilem,
do tego zastanawiam sie czy mi te wszystkie szmery bajery typu rpzesylanie obrazu na inne urzadzena potrzebne, bo znalazlem jeszcze cos takiego 5 cali wiecej :) Internetowy Sklep Komputerowy KomBo|Komputery|Płyty główne|Pamięci|Karty graficzne|Procesory|Oprogramowanie|AGD|Telekomunikacja|Foto|VOIP|
ewentualnie to samo w 55calach mozna kupic za 3400 i reszte kasy przeznaczy na naglosnienie,
jakies opinie na ten temat?

p.s. odbieralem pare dni temu panasa z punktu napraw i pytalem co sie najczesciej psuje, to koles skwitowal ze nie ma roznicy, pokazal mi Panasonica 60cali za 9500zl z 2011r, padlo cos z matryca po 3,5 roku uzytkowania, o samopoczuciu wlasciciela lepiej nie wspominac, wiec dochodze do wniosku ze najwazniejsze to nie przeplacic :)
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam dobry ten ostatni wybór tylko seria H to zeszłoroczne modele,bardzo dobre tylko może będzie okazja do obniżki ceny ? Potargować się zawsze można nawet trzeba !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale naprawdę na podzielonym sygnale w markecie oceniasz jakość obrazu ?
Przecież tam każdy kręci jeszcze w parametrach, a Ty masz telewizor skalibrowany, a sygnał w domu dedykowany.
To jak pięść do oko.
Właśnie nie przepłacisz.
 

crony

Member
Czyli biorac pod uwage ze potrzebuje TV w glownie do ogladania i gry na ps3, bez androidow przesylania danych na inne odbiorniki itp, (i tak bedzie caly czas podlaczony pod pc) to nadal lepsza opcja jest 55PFT6550/12 phillipsa od UE60H6200 samsunga?
 
Do góry