TV max 2200, >=39" LG, SAMSUNG, PANASONIC, SONY

lamahama

New member
Witam, w skrócie: poszukuję TV w kwocie do 2200pln, który będzie mi długo służyć i będzie niezawodny oraz dość sprawnie funkcjonował. Używany będzie nie tylko do oglądania seriali itp, ale też chciałbym go wykorzystać łącząc się z internetem. Kolor jest bez znaczenia, dobrze by było gdyby miał podstawę na środku, a nie nóżki po bokach, ponieważ mam wąski stolik, ewentualnie może zawiśnie na ścianie.. A może warto poczekać do stycznia/lutego? Bardzo proszę o pomoc za którą już dziękuję! :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 14,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 max 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i bokiem(najczęściej leżąc :) )
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojętnie
6.Jak słońce świeci w pokoju ? jeśli na telewizor to od boku
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? 2x HDMI, 1x USB, Wifi i/lub LAN, przeglądarka i inne bajery
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy/analogowy
10.Jakie urządzenia ? dekoder, laptop, pendrive/dysk przenośny, telefon
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? lepszą
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? to, co puszczają w TV oraz filmy w internecie
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak, przeglądarka + aplikacje np. YT
15.Czy zamierzasz grać w gry ? nie
16.Preferencje co do marki ? Philips, Samsung, Sony, LG
17.Preferencje co do wielkości? 39" w górę
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? opóźniona reakcja
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 2200
21.Czy telewizor ma mieć 3D? niekoniecznie, ale byłby to plus

Poszperałem trochę i znalazłem:
1.SAMSUNG UE40H6400
2.SAMSUNG LED UE40H6270
3.LG LED 42LF652V
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
Poz 1 najlepiej wyposażony,
Poz 3 najnowszy,
Proponuję największy jaki wejdzie na tą chwilę. Co do poz 1 i 2, poczytaj opinie o kurzu.... Aczkolwiek to dobry tv w swojej klasie. Jednak jest Grudzień 2015 to to model 2014 więc może być trudno z dostępnością....
 

lamahama

New member
To co byś polecił? Niekoniecznie muszą być te modele, które sam wymieniłem, to tylko takie aby nakierować kogoś na to, co szukam; a co dostępności to nie ma problemu, sklepy chcą wypchnąć przecież stary towar bo idzie koniec roku, a w nowym na pewno obecne ceny spadną na skutek wprowadzenia nowości...
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Z tymi cenami to jest różnie. Możesz rozważyć Panasonica 40/48 AS640. Ma matrycy VA, dobre opinie. Albo Lg wspomniany wyżej model lub ten samsung. Kwestia wielkości.
 

amor_priv

New member
Poz 1 najlepiej wyposażony,
Poz 3 najnowszy,
Proponuję największy jaki wejdzie na tą chwilę. Co do poz 1 i 2, poczytaj opinie o kurzu.... Aczkolwiek to dobry tv w swojej klasie. Jednak jest Grudzień 2015 to to model 2014 więc może być trudno z dostępnością....

Nie ma żadnego problemu z dostępnością. Zamawiasz w MediaExpercie i masz od ręki prawie. Najpóźniej w ciągu dwóch dni. Sam wczoraj wpadłem do ME 10 minut przed zamknięciem i kupiłem Samsunga UE40H6400.

Co do różnicy między H6400 a H6270. H6270 się nie opłaca. Niewiele się różnią, a z H6400 dostajesz dwie pary okularów. Z H6270 nie dostajesz żadnych. Musisz sobie dokupić. H6270 za to ma tuner satelitarny, ale słabsze odświeżanie.
 
Do góry