TV LG Seria LA690S – 55/47/42” - wszystko o serii 2013

bipbop

New member

To czemu na moim LA690s wyczytalem ze jest 120 Hz ? Może mi się coś przyśniło ?

btw: na jakich ustawieniach oglądacie filmy "natywnie robione w 3D" ? Np: Iron man 3 3D , Alicja w krainie czarow 3D ? Mam wrazenie ze albo te filmy albo ja nie moge sie dostroic tak do pelnego 3D - mam jeden filmik na ktorym widac ze rybka wystaje z TV, a na tych dwoch pelnometrazowych to 3D jakies takie plaskie jest, moze troche jakby w glebi TV siedzialo, ale nic do przodu nie wystaje :/
 
Ostatnia edycja:

neron3

New member
Panowie mam problem, kupiłem la690s i zauważyłem że obraz jest strasznie nie stabilny. Chodzi o to że jest lekko rozmazany lub jak by drgał. Nawet jak wejde w menu dekodera to jest nie wyraźne. Macie tak również czy może tv jest zepsuty albo dekoder z upc.

W dekoderze UPC zmień rozdzielczość na inną, a potem zmień na 1080i.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Kowalski9

New member
Dziś kontaktowałem się z LG i poinformowali , że LA 660 jak i LA620 mają 50/60 hz.

Wszystko z tymi matrycami to się kupy nie trzyma.

Wyżej napisałem że La640s i la660s 100Hz to nieprawda la640s 50Hz, ale wszystko wskazuje że la660s to 100hz tak wynika z forów i z danych producenta który podaje dla la660s mci 400Hz przecież w tym telewizorze nie zastosowano przełomowych rozwiązań True Moution.
MCI w ls620s i la640s to 200hz a w la660s i 690s to 400Hz.
Zgodnie z algorytmem MCI LG TruMotion 200Hz by FullHD.gr - YouTube z 50Hz MCi 200Hz z 100hz MCI 400.
Telewizory serii la740s mają MCI 800Hz i jest to matryca prawdziwe 200Hz.

Widzimy tu nieścisłość w przypadku serii la660s - albo na stonie LG podano złą informację o MCI albo konsultant się myli - obstawiam to ostatnie.
 

cdti

New member
Witam, zakupiłem na promocji w Saturnie LG 47LA690S. Czy macie może jakieś sprawdzone ustawienia obrazu bo mam wrażenie że fabryczne ustawienia nie pokazują pełnych możliwości telewizora. Mam porównanie z obrazem na Sharp Aquos Quatron u znajomego i tam obraz jest lepszy niż u mnie :?

Czy da się coś jeszcze wyciagnąć z tego TV przy odpowiednich ustawieniach, jesli macie sprawdzone to będę wdzięczny za link


Drugie pytanie jak wejść w menu serwisowe tej serii tv jakiej kombinacji należy użyć. Chciałbym sprawdzić czas pracy matrycy :?:

pzdr.
 

nitas

New member
Widzimy tu nieścisłość w przypadku serii la660s - albo na stonie LG podano złą informację o MCI albo konsultant się myli - obstawiam to ostatnie.

Nie wiem jak to w końcu jest z tymi matrycami, ale również zadzwoniłem na infolinię LG - konsultant powiedział, że wszystkie telewizory LG mają matryce 50/60 hz i żaden producent telewizorów na świcie nie stosuje matryc prawdziwe 100 hz... Jak to zinterpretować? :shock:
 

edi730

New member
Nie wiem czy masz bana na gogle ;) ale ja osobiście wszystkie plansze z Burosch w rozdzielczości 1920×1080 które ułatwiają kalibrację znalazłem w 5 min.
 

edi730

New member
Jest wiele innych programów (nagrań) wspomagających kalibrację TV i nie tylko... Plansze Burosch to tylko przykład.
Grzebiąc w sieci można natrafić na jeszcze inne np.:
TV Calibration Review 2013 | LCD Calibration | HDTV Calibration Disc - TopTenREVIEWS
Oczywiście płatne :(
Obrazofile mogą pokusić się na Spyder4TV ;)
Osobiście skorzystałem z opisu do którego link zamieściłem wcześniej i teraz z mojego LA690S jestem zadowolony. Jeśli chodzi o jakość obrazu. Reszta to sprawa dyskusyjna. A smart to już porażka... Niby jest dużo i kolorowo tylko co z tego jak korzystanie z tego jest dramatyczne!
 
Ostatnia edycja:

bipbop

New member
A smart to już porażka... Niby jest dużo i kolorowo tylko co z tego jak korzystanie z tego jest dramatyczne!

No nie wiem czy porazka - zalezy na co patrzysz. Porazka jest na pewno przepasc aplikacji oferowanych w polskiej kontra zachodnio-europejskiej wersji platformy smart dla LG. Tam mozna nawet kupowac programy a u nas jedynie darmowe + kilka triali ktorych nie da sie zakupic. Kicha.
Co do samego interfejsu to dziala w miare sprawnie - wiem ze czasem cos chrupnie ale to nie komputer i nie rakieta wiec wezmy na to poprawke.
Dodatkowo fakt ze dziala przyzwoicie przegladarka a w niej flash calkiem znosnie - dla mnie bomba, bo od trzech lat planowalem zakup nowego TV i urzadzenia te od tamtego czasu niesamowicie ewoluowaly jesli chodzi o mozliwosci sprzetowe i w koncu mozna w miare kulturalnie korzystac z przegladarki www w tv.
Co do kalibracji - moglbys gdzies wrzucic jakie ci wyszly ustawienia na dzien/noc oraz 3D ? Chcialbym porownac ze swoimi. Z gory dzienks.
 

harry77

New member
Co z MKV? i wyborem audio?

Witam
Zakupiłem ten telewizor i.... no cóż by nie mówić w sklepie obraz był fajny a w domu już nie:(

Pierwsza sprawa najbardziej wkurzająca to kąty patrzenia i odcień kolorów i czerni.

Kolory i czerń (ciemna szarość) jest ok tylko jeżeli patrzy się na telewizor na wprost. Każda zmiana kątów wiąże się z tym, iż zmienia się szarość czrnego tak że blaknie jak na monitorach komputerowych. Leżąc na kanapie wręcz widać podswietlenie jak świeci z większego kąta. Przy ciemnych scenach to już dramat.

Nawet mój stary lg lcd który padł po 7 latach i wisiał w tym samym miejscu miał sto razy lepsze kąty widzenia i nie zminiał odcieni kolorów i czerni - mam podłączonego Raspbiana XBMC

Klikałem z podświetleniem i milionem parametrów i niestety w nocy jest kiepsko - w dzień można to pominąć.

Firmware 4.00.21
Menu chodzi szybko po włączeniu TV ale po kilku godzinach nie jest różowo. TV zamula nie reaguje na pilota - dajesz wtecz a reakcja za kilka sekund - zwłaszcza jak się korzysta z DLNA i oświeża katalog. Korzystam z dysku sieciowego NAS D-link DIR-323. Telewizor nie widzi katalogów udostępnionych po SMB więc trzeba korzystać z AV Servera (DLNA)
Pliki TV widzi i odtwarza ale czasem zacina (podłączony po LAN).
Pliki MKV mają wesję językową audio PL i EN i napisy EN i PL ale odtwarzacz w Q-menu nie pozwala na ich zmianę ani włączenie - Totalna lipa - na kompie mozna wybrać na TV NIE.

Następna Lipa to HDMI ARC - Mam Kino Onkyo TX-SR608 i do tego wpięte DVD i Nkę i Rasbmc.
Więc nie używam wbudowanego tunera TV.

Oglądając Youtuba TV nie podaje zwrotnie przez HDMI ARC dzwięku. (gdziesz przeczytałem że dzwięk jest tylko z tunera TV). Mam w Ampli włączony kanał zwrotny i sterowanie przez HDMI.
Sterowanie chodzi - mogę łączac ampli i dawać głośniej z magic pilota bo mam wybrane głośniki zewnętrzne - pilot się pojawia na ekranie jak kliknę q-menu i jest ok ale dzwięku nie przesyła.
Działa też włączanie i wyłączanie Ampli z pilota magic. Natomiast pomimo tego iż opcja w ampli jest właczona aby włączał się razem z TV - to tego nie robi - jakby TV nie wysyłał tej informacji do ampli - należy kliknąć q-menu pojawia się pilot Onkyo i klikam w power i wtedy ampli startuje.
Myslę że to wina TV który nie wysyła od razu komendy do Ampli.

Podłączyłem więc światłowód i mam dzwięk z TV ale to dodatkowy kabel.

Pytania - proszę o podpowiedź:
1.Czy jest jakaś możliwość wyboru napisów i audio zapisanego w MKV - może jakiś dodatkowy plik w tym katalogu?

2.Czy idzie jakoś jeszcze lepiej skalibrować ten TV albo coś dokleić aby poprawić kąty?
3.Co włączyć aby było lepsze wygładzanie krawędzi przy upscale bo kanały SD z N wyglądają kiepsko.

To są najbardziej wkurzające rzeczy.

PS.
Dodam że u znajomego stoi Samsung 55ES700 - 3 razy droższy i większy
Obraz kąty ma superowe i czerń też przy podświetlaniu także krawędziowym.
Kanały nawet SD wyglądają pięknie
Wiadomo cena robi swoje ale jakość obrazu Super.
Pocieszę was że sterowanie gestami i pilot z głaskadełkiem to tez lipa moim zdaniem - chodziło kiepsko i czasem się przycinało - ogólny chaos w menu.

--------------------
Właśnie widzę że na stronie LG jest nowy firmware 4.00.23 choć TV jak sprawdza to nie znajduję.
Ściągnę z i Pena spróbuje zmienić.
Kiszka bo nie ma change log'a.

Pozdrawiam
Łukasz
 
Ostatnia edycja:

harry77

New member
Zainstalowałem firmware z pendrive - poprzez (opiszę bo nie mogłem tego długo znaleźć).
-ściągnięcie ze strony 4.00.23
-rozpakowanie
-wrzucenie na pendrive do katalogu LG_DTV
po włożeniu TV sam zapytał czy upgradować - dałem ok i poszło.

Wystartował i ... jest lepiej
Menu chodzi szybciej, DLNA katalog leci bez czekania - natychmiast wręcz - to duży plus.
Filmy nie tną ale nadal nie da się wybrać innych scieżek audio i napisów w MKV.

Wczoraj ściągnąłem MKVmerge i w nim można zmienić domyślną ścieżkę audio więc wybrałem polską potem zapisz i po 20min Star Trek - In to Darkness poszedł z polskim dzwiękim :)

ARC nadal nie działa jakbym chciał - optical chodzi.
Smart i apki nie sprawdzałem - gdziesz przeczytałem że też chodzi lepiej Youtube i inne.

Pozdrawiam
Łukasz
 

rattler

New member
Mam taki problem. Jak sobie włacze jakiś film z pendriva to mimo że wyłączony mam tryb filmu to obraz mam strasznie płynny jakby oglądał Mode na sukces. Czy jeszcze jakaś opcja powoduje taki efekt teatralny.
 
Do góry