TV LG Seria LA690S – 55/47/42” - wszystko o serii 2013

Dareth

New member
Mam problem z telewizorem 47LA690S, mianowicie chodzi o połączenie WiFi. Telewizor je co chwilę zrywa, zawiesza się podczas pobierania IP itp.

Udaje się jedynie nawiązać połączenia podczas pierwszej konfiguracji po przywróceniu ustawień fabrycznych, potem każda próba wyszukania sieci kończy się komunikatem o sprawdzeniu połączenia LAN lub AP, mimo tego, że w zasięgu telewizora jest 10 sieci, nie wyświetla żadnej, od razu wyskakuje komunikat o problemie zamiast listy SSID.

Próbowałem łączyć się do routera TP-Link i DGT, za każdym razem identyczna sytuacja, połączenie na 30sek a potem już nie znajduje żadnej sieci wifi aż do zresetowania ustawień.
 

jrd

New member
Ja mam co prawda model 660S ale 690s to podobny, czy tez macie tak ze pingi ( na stronie speedtest.net ) sa czesto bardzo wysokie ok 900-1400ms ?

problem juz rozwiazany .
doszedlem do tego ,nie moge miec podlaczonego kabla od netu do tv i polaczenia wifi jednoczesnie , pomimo ze w ustawieniach wybierasz jakie chcesz polaczenie to jak uzywasz wifi to kabel musi byc odlaczony inaczej sygnal głupieje.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Pytanko dla posiadaczy la690 mam 660s i rozni sie on od 690s ze 690 ma dashboard i Micro Pixel Control i chodzi mi o to jak ogladacie film z pasami u gory i dolu ekranu w nocy w ciemnosci jaka macie czern tych pasow czy ta funcka cos daje czy jednak nie bardzo ,prosze o szczere odpowiedzi w 660s jest srednio pod wzgledem czerni w ciemnosci przez matryce ips i ciekawe czy to Micro Pixel Control cos poprawia

EDIT:
Chodziaz jest chyba jednak tak jak myslalem wczesniej kupujac tv ze roznia sie jedynie dashboardem i obudowa bo w euro pisza o micro w 690 a w 660 nie ale na stronce lg nic nie ma a i w innych sklepach na 660 juz pisza o tym
 
Ostatnia edycja:

temp78

New member
Kolego, od pół roku próbuję się tu od kogoś dowiedzieć, czy te ustawienia pasują do 690 w rozmiarze 42" i jestem konsekwentnie zlewany, zauważyłem że rozmawiają ze sobą jedynie "gwiazdy", a junior member może sobie pytać...
 

edi730

New member
Jeśli chodzi o nieznajomość angielskiego, masz w wyszukiwarce opcję tłumacza. Lub zainstaluj Google Chrom tam pojawi się taka opcja w automacie.
Odnośnie kalibracji: podane przykłady ustawień na różnych serwisach są ustawieniami poglądowymi. Wszystko zależy od własnych odczuć, upodobań i warunków (odległość od TV, oświetlenia w pomieszczeniu, kąta pod jakim oglądasz itd..) To temat rzeka. Kiedyś miałem Sony Ex500 i walczyłem z jego kalibracją na podstawie ustawień proponowanych przez pewien serwis. Zmarnowałem tylko czas bo okazało się, że te modele miały różne matryce w różnych okresach jego produkcji!
Jeśli masz model w wyższej półki i kasę proponuję kalibracje przez firmę zajmującą się tym profesjonalnie. Ewentualnie kup lub pożycz Kalibrator Datacolor Spyder4Express . Albo pobierz skriny od firmy Burosch •• Poradnik - jak ustawić dobry obraz w telewizorze - Część 3: kalibracja z uĹźyciem obrazĂłw testowych - - kalibracja telewizora – ręczne poprawianie obrazu – obraz na TV - ustawianie obrazu na telewizorze - poradnik
Tylko takie w formacie 1920x1080 wgraj na pena podepnij pod tv i walcz! ;)

Tak dla wszystkich Juniorków: Często nikt nie odpowiada na wasze pytania bo problemy o których piszecie są wielokrotnie maglowane na forum. Trzeba szukać, czytać i wyciągać wnioski. I na pewno nikt was nie olewa :)
 
Ostatnia edycja:

Pinkman

New member
Witam posiadam telewizor 42LA691S-ZA i podłączone kablem scart do niego kino domwe marki philips gdy oglądam normalną telewizje to dzwiek w kinie jest odtwarzany a gdy włacze muzyke np z youtube to już go brak :-( jak temu zaradzic? Kino domowe jest starszego typu nie posiada wejscia hdmi
 

Arti001

New member
witam, posiadam TV 39LA690s i mam takie pytanko ponieważ mam dźwiek do niego podłączony za pomocą kabla jack-jack do komputera gdzie mam karte dźwiekowa Sound Blaster X-Fi z cyfrowym wejsciem ale jack. Ostatnio nawet zakupiłem kabel opytczny Tonsilk z końcówkami jack-tonsilk ale on niestety mi nie przenosi dzwieku do kompa :( i teraz nie wiem czy to wina mojej karty czy kabla...Pomóżcie jak mogę to zrobić żeby mieć dzwiek dolby :)
 

majkwro

New member
Witam, chciałbym zakupić jakieś sensowne 55 cali. Obecnie zastanawiam się nad SM UE55H6400 za oko. 3300 i nad LG 55LA690s za 3999 zł. Czy ten lg jest znacząco lepszym telewizorem i warto dopłacić? Z tego co się orientuje, smart tv od lg jest lepiej oceniane niż sm.
 

KOWALszefu

New member
Mam tego lg w wersji 47 cali. Wg mnie smart w Samsungach jest dużo lepszy. W LG chodzi wolno i aplikacji nie jest za dużo. Wygląd tv ogólnie super, obraz ok, dźwięk ok, 3D takie sobie.
 

temp78

New member
No nie wiem, jakimi łączami dysponujecie, ja mam podciągnięty do budynku światłowód i 60 Mbit/s i mi wszystko chodzi płynnie... Przy czym, pomimo wbudowanego WiFi, TV jest podłączony po ethernecie - spróbujcie tak, może to coś zmieni?
 

KOWALszefu

New member
A ja mam 30 Mbit/s i czasami LG potrafi zerwać połączenie. Żadne inne urządzenie w domu nie zrywa połączenia, wszystko chodzi po WiFi. Więc nie jest to wina łącza lub routera tylko tv.
Kolego temp78, kablem nie mam zamiaru podłączać bo to nie czasy na kable ☺

Wysłane z mojego Galaxy S5 Duos przy użyciu Tapatalka
 

wojtek690

New member
Potwierdzam. YouTube tnie się strasznie i nie ma z tym nic wspólnego łącze internetowe.

witam
A u mnie wszystko chodzi na wifi i nic się nie tnie a filmy z You Tube śmigają tylko przy pierwszym włączeniu Tv trzeba poczekać jak przy włączeniu komputera aby się wszystko wczytało i wtedy jest OK.
ps cały sygnał przez kabel z UPC .
pozdrawiam Wojtek
 

temp78

New member
Jak widać, jednym się tnie, a innym działa płynnie. Tym, co się tnie, polecam spróbować połączyć się z internetem z innego źródła - mobilny LTE na przykład (jeśli macie przyzwoity zasięg operatora) - ja mam oferty data w Play i T-Mobile i na obu w moim mieście wyciągam jakieś 50-60 Mb/s, więc z pewnością Youtube'a pociągnie. I nie chodzi o to, ile macie na stałych łączach w domu, bo te prędkości nominalne często są "do operatora", a dalej to już zależy, jakie op ma łącze i ilu userów jednocześnie aktywnie wykorzystuje tę swoją maksymalną przepustowość.
 
Do góry