TV LG Seria LA690S – 55/47/42” - wszystko o serii 2013

realpablo

New member
Witam. Panowie co wybrac? lg 740s, czy samsung 6770, czy moze philips 7008. telewizjie oglada sie srednio ok.6 godz. na weekend ok 10 godzi przede wszystkim mecze !!! aha chodzi o telewizory 55 cali, ogladane z 4.2metra. dzieki
 

bajzell

New member
Witam,

Jestem zadowolonym uzytkownikiem 55LA691S i poza wieloma pozytywnym zaskoczeniami (super pilot, dobry ekran, dobry dzwiek) mam jeden problem, ktoren po przestudiowaniu calego tego watku byl pare razy poruszany ale bez odpowiedzi wiec sprobuje jeszcze raz.

Chodzi o 3D ktore wydaje sie dzialac ale idzie wewnatrz telewizora ale w zaden sposob nie wychodzi z telewizora.

Jakies pomysly ? To jest jakies ustawienie albo moze niepoprawny format video ?

Z gory dzieki za pomoc,
bajzell
 

dj_marian

New member
Mam ten sam problem, obrazy które mają wychodzić z ekranu są rozmazane, ale inni oprócz mnie niby widzą ok choć niektórzy zauważają to co ja. W sklepie tego problemu nie zauważyłem
 

xicil

New member
W ustawieniach 3D spróbuj zamienić miejscami lewy i prawy. Ja miałem takie wrażenie, kiedy właśnie lewe oko widziało obraz przeznaczony dla prawego i na odwrót.
 

sakif

New member
Witam,

Nabyłem 55LA690s parę dni temu, posiadam także PS4, które było podłączone do małego LG 32 cale (i ustawienia były przy każdej grze dobierane pod te 32 cale). Po zmianie TV zrestartowałem ustawienia w konsoli jednak grafika w grach jest... gorsza jak na tym 32 cale HD Ready... Jakieś pomysły, sugestie jak prawidłowo zestroić ten zestaw?

Przyznaje się bez bicia, że jestem totalnym laikiem ale nie jest mi do śmiechu kiedy obraz na sprzęcie za 5 tyś prezentuje się gorzej na 6 letnim lcd...

Za wszelkie porady dozgonne dzięki :)

Mateusz
 

sakif

New member
Nie wiem czy to błąd forum, ale w stronnicowaniu tego tematu widzę, że jest jeszcze podstrona 38 (jestem na 37) chcąc kliknąć na 38 stronę przerzuca mnie spowrotem do 37...

@administracja #administracja
 

jrd

New member
a gdzie znajde jakie formaty odtwarzaja te modele LG ? Bo patrze na instrukcje 660S i nie moge tego sie tu doszukac.
 

0vereem

New member
Witam,

Nabyłem 55LA690s parę dni temu, posiadam także PS4, które było podłączone do małego LG 32 cale (i ustawienia były przy każdej grze dobierane pod te 32 cale). Po zmianie TV zrestartowałem ustawienia w konsoli jednak grafika w grach jest... gorsza jak na tym 32 cale HD Ready... Jakieś pomysły, sugestie jak prawidłowo zestroić ten zestaw?

Przyznaje się bez bicia, że jestem totalnym laikiem ale nie jest mi do śmiechu kiedy obraz na sprzęcie za 5 tyś prezentuje się gorzej na 6 letnim lcd...

Za wszelkie porady dozgonne dzięki :)

Mateusz

Witaj
Też posiadam ten TV i ps3 jednak ja po przejściu z starego 32 calowego telewizora widzę ogromną różnice oczywiście na korzyść LA691s, Ustawiłeś tryb gra?
 

aquanta

New member
Witajcie,

Czy komuś działa usługa Screen mirroring z telefonu Samsung z jakimś LG z seria LA?

Jak miałem androida na Samsungu S III 4.1.2 i nie nazywało się to screen mirroring, tylko jakoś inaczej to mogłem na TV przesyłać chociaż obrazki.
Aktualnie na android 4.3 nic mi już nie działa (łączy sie i nie może połączyć), ale nie zauważyłem, czy to po którejś aktualizacja softu w TV, czy po aktualizacji S III do 4.3.
 

witek360PL

New member
Tv lg 55 la690s

Co tu pisać telewizor jest po prostu super zastanawiałem się nad rozmiarem 60cali ale z serii 620s i stwierdziłem ze nie będę kupował 10 cm tv większy i gorszy znacznie dużo jakościowo (matryca real tylko 50,60hz) i kupiłem właśnie ten model 690s 55cali (matryca real 120hz) i nie żałuję nawet 1zł. Jakość obrazu jak i dźwięku jest świetna super efekty 3D funkcja , oraz Dual Play do PS4 idealny. Filmy z dysku podłączonego na USB MKV DIVX FULL HD 1080P, 3D chodzą płynnie bez ścięć. Napisy DIVX w filmach czyta idealnie. Jeżeli się zastanawiasz na tym modelem to polecam bierz bez wahania. Jak ktoś niema kina domowego 5.1 spokojnie daję rady dźwięk i to nawet głośno w końcu TV posiada głośniki 2.1 a co za tym idzie ma wbudowany subwoofer ;) Pozdrawiam


A teraz zalety ;)
cienka ramka
dolby digital
dts
głośniki 2.1
jakość dźwięku
jakość obrazu
łatwość obsługi
pilot magic
sterowanie telefonem
gestami
mową itd.

ps Co do ustawień do PS4 albo filmów FULL HD, 3D zrobicie porządną kalibrację. Obraz po kalibracji jak żyleta ;) http://reviews.lcdtvbuyingguide.com/lg-lcd-tv/lg-la6900-picture-settings.html
 
Ostatnia edycja:

witek360PL

New member
Ja tam się nie bawię smartem służy mi to jako dodatek, ale zauważyłem parę wad odnośnie WIFI nie mogę się połączyć z moją siecią jak podaję hasło do netu to mi się nawet nie połączy może coś źle robię, przeglądarka wolno chodzi, ipla nie chodzi ;) i parę małych drobiazgów. Dla mnie idealny do PS4, oraz w przyszłości do Xbox One oglądam i gram z równych 2 metrów. :popcorn:

Pozdro dla konsolowców :cool:


 
Ostatnia edycja:

edi730

New member
Wiesz, szukam plakatu Justin Biebera na twoich ścianach :) Bez urazy Chłopie przecież to model z tamtego roku już na wyprzedażach. A ty walisz takiego newsa :) Z fotą na połowę forum :) Dawaj jeszcze fotę pudła!!!
 
Ostatnia edycja:

temp78

New member
Obraz po kalibracji jak żyleta ;) LG LA6900 Calibration and Picture Settings (55LA6900, 50LA6900, 47LA6900)
Pozostaje mi jeszcze raz uprzejmie zapytać - czy cytowane tu ustawienia, zrobione na 55" byku, nadają się do drobnego 42"...? Obawiam się, że przy większym rozmiarze może być inne rozmieszczenie ledów czy jakieś inne różnice konstrukcyjne. Bardzo proszę o odpowiedź.
 

piekario

New member
Mam pytanie odnośnie funkcji PVR w tym telewizorze: ile miejsca na dysku zajmuje 1 godzina nagrania i czy ktoś próbował podłączać pendrive 64 GB lub większy zamiast HDD? Jeśli tak, to z jakim skutkiem?
 

jrd

New member
Ja mam co prawda model 660S ale 690s to podobny, czy tez macie tak ze pingi ( na stronie speedtest.net ) sa czesto bardzo wysokie ok 900-1400ms ?
 
Ostatnia edycja:

Sienol

New member
Ja mam taki problem moj tv nie widzi sieci od dzis ten problem,mam komunikat siec jedt odlaczona,dodam ze w relefonie i na lsptopie siec dziala,wiec cos z tv nie tak
 
Do góry