TV LG 47LW570S i pytanie dotyczące 3D

blysq

New member
Witam. Otóż to mam LG 47LW570S i podłączony kablem HDMI komputer do telewizora, mam avatara 3D na komputerze, i teraz rodzi się pytanie jak puścić to żeby leciało w 3D? Kiedy załączam tylko na kompie to na TV nie ma 3D(przynajmniej z tego co widać), a jak dodam do tego tryb 3D na TV to kolory jakieś dziwne wychodzą, i nie wiem jak to załączyć żeby normalnie działało :/
 

lukwlkp

New member
HDMI 1.4 lub kompatybilny z 3d, karta graficzna z obsługa 3d i wyjściem HDMI j/w, jakaś playerka i gra. Sprawdź złącze, ustawienia karty, przewód. Jak masz możliwość to sprawdź z innego kompa. Jaką masz kartę.
 
Ostatnia edycja:

polx

New member
Są 2 opcje:
- albo 3D zrobi komp
- albo 3D zrobi TV

jeśli komp ma podawać już sygnał 3D to potrzebujesz np stereoscopic player, jest tu:
Stereoscopic Player 1.7.8 - Pobierz za Darmo
- tam musisz określić format źródła i format wyjścia.
Gdy dasz open file program od razu po wybraniu filmu zapyta o format źródła - najczęściej LR sąsiadująco, najpierw lewy obraz
- jeśli film jest w formacie crosseye wybierasz RL sąsiadująco, najpierw prawy obraz
- jeśli obrazy masz jeden pod drugim to wybierasz L/R jeden nad drugim
ustalasz jeszcze proporcje na 16:9 lub inne.
otwierasz plik i teraz w zakładce WIDOK -> TRYB WYŚWIETLANIA wybierasz jaki masz system 3D w TV - dla 3D pasywnych jest to:
- przeplot rzędami, na górze prawa linia,
lub
- przeplot rzędami, na górze lewa linia,
jeśli źle wybrałeś zawsze możesz zmienić.
Na TV wtedy nic nie robisz tylko wkładasz okulary i jest 3D.

przy drugiej opcji puszczasz film normalnie przez dowolny player, tak aby na TV widzieć 2 obrazy obok siebie, potem wciskasz przycisk 3D na pilocie i ustalasz obraz przy obrazie lub obraz nad obrazem.

Jeśli czujesz dyskomfort 3D sprawdz opcję zamień oczy L z R, lub inne opcje 3D w TV - powinno być kilka suwaków.

Jeśli żaden sposób nie zadziała pisz.
----
HDMI 1.4 wcale nie jest wymagany przy filmach z kompa, jedynie przy oryginalnym BLU-RAY 3D
 
Ostatnia edycja:

blysq

New member
No ok dzięki, zdążyłem już to wczesniej ogarnąć. Ale avatar mam w 3D już oryginalnie bez SBS tylko już nałożone te obrazy, i nie wiem właśnie co robic :p..
 

Cancan

New member
Zastanawiam się gdzie jest to 100 Hz odświeżania ekranu. Kupiłem perę dni temu LG 47LW 570S i jak najadę kursorem na górną krawędź ekranu to wyświetla mi się 16:9, 1080i, 50 Hz. Może to się gdzieś ustawia, ale na pewno w menu nie ma bezpośrednio wyboru częstotliwości. Informację jw TV wyświetla przy podłączonym cyfrowym Polsacie przez HDMI. Co jest grane? A może on ma tylko 50 Hz, to by było oszukaństwo.
 

lukwlkp

New member
W 50 hz masz podawany program przez operatora, a tv skaluje go wyżej jak sobie ustawisz w LG TruMotion. Czyli program do tv dochodzi w 50hz i tyle ci pokazuje tv.
 
Do góry