TV LED z 3D 55-60 cali do 4500 tys

womi89

New member
Witam

Szukam telewizora o parametrach takich jak w temacie. Trochę już czytałem, ale dalej nie wiem co wybrać, więc liczę na Waszą pomoc.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 15 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4 - 5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? od południa, ale będą rolety więc nie będzie przeszkadzać
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma Samsunga 50 cali (w innym pokoju)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 3D, HBB, bogate wyposażenie smart, wi-fi, itp.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? NC+
10.Jakie urządzenia ? w przyszłości jakieś kino domowe i konsola nowej generacji
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport i filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, jak kupie konsole
16.Preferencje co do marki ? Samsung, LG, Sharp, mogą być też inne
17.Preferencje co do wielkości ? 55-60 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? opóźnienie i kiepskie kolory
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w tygodniu wieczorami, weekend w dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500 tys
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętnie

I to wszystko :)

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

womi89

New member
Dzięki za odpowiedź. Poczytałem jeszcze trochę, pojeździłem po sklepach i mam kilku faworytów.

LG 55LA660S

Sharp 60LE652

Samsung UE55F6500

W Sharpie martwi mnie trochę ubogie oprogramowanie, które jest zdecydowanie lepsze w LG i Samsungu. LG ma pasywne 3D i dual play, a Samsung aktywne 3D (drogie okulary) i chyba najlepsze oprogramowanie. I teraz mam dylemat, bo nie wiem, którego wybrać :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To do Sharpa dokupisz sobie dongla z Androidem i będziesz mieć 900.000 aplikacji.Życia Ci zabraknie żeby je tylko przejrzeć .
 

womi89

New member
Co raz bardziej skłaniam się ku Sharpowi, ale nie modelowi 652 a 752. Jest trochę droższy, ale ma już wi-fi wbudowane.
Bo po za tym to nie ma chyba większych różnic między tymi telewizorami.

Szkoda, że nie ma żadnego testu tego modelu (chyba, że ja nie potrafię znaleźć).

PS.

Kiki pisałeś kiedyś, że robisz test tego modelu. Zamieściłeś go gdzieś??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sumie nie zrobiłem do końca - sorry.
Jest w 3/4 przygotowany.Jak przyjechał zaciął mi internet i nie dało rady wykonać pozostałej treści.
A później ... było za późno.
Różnice wyposażenia miedzy modelami masz na stronie Sharpa.
Do jakości obrazu przy dobrym bitrate to super sprawa.
 

womi89

New member
No to kupiłem :)

Ostateczny wybór to Sharp 60LE652E. Jak się nim trochę pobawię to napiszę coś więcej, bo narazie to tylko zauważyłem, że nie chce mi napisów odtwarzać z dysku. I nie wiem czy w ogóle ich nie odtwarza czy coś mam nie tak z napisami.
 

Kain.

New member
Jak zmienia programy? Dziś bawiłem się nim w Saturnie. Tragedia. Programy zmieniał z 5 jeśli nie 10s opóźnieniem.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Co raz bardziej skłaniam się ku Sharpowi, ale nie modelowi 652 a 752. Jest trochę droższy, ale ma już wi-fi wbudowane.
Bo po za tym to nie ma chyba większych różnic między tymi telewizorami.

Szkoda, że nie ma żadnego testu tego modelu (chyba, że ja nie potrafię znaleźć).

PS.

Kiki pisałeś kiedyś, że robisz test tego modelu. Zamieściłeś go gdzieś??

Nie wbudowane, a w donglu usb ma. Ale smart jest tam daremny.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
No to kupiłem :)

Ostateczny wybór to Sharp 60LE652E. Jak się nim trochę pobawię to napiszę coś więcej, bo narazie to tylko zauważyłem, że nie chce mi napisów odtwarzać z dysku. I nie wiem czy w ogóle ich nie odtwarza czy coś mam nie tak z napisami.

Srt, smi. Z txt bedzie problem. Za ile wyrwales?
 

womi89

New member
Srt, smi. Z txt bedzie problem. Za ile wyrwales?

Kurcze u mnie w ogóle nie odtwarza napisów. I jak czytam forum to już nie wiem czy odtwarza czy nie. Ty napisałeś, że srt odtwarza, a ktoś inny napisał, że nie odtwarza żadnych napisów.

Kupiłem za 4700 na raty 0%.

Teraz muszę jeszcze dokupić sobie do niego blu ray i amplituner z kolumnami.
 
Do góry