TV LED JVC LT32HG35E 32 cale

karoly

New member
Slyszal ktos cos o tym telewizorze. jest do kupienia na allegro za 1299 zl, led full hd, 32. cena troche smieszna ale nigdzie o nim nic nie ma. a na polskie stronie jvc telewizory wogole nie wystepuja. co to moze byc. w ciemno kupowac to nie bede a sprawdzic jak nie ma. czekam na wsze opinie.
 

Meon

New member
Jeśli się nie mylę, to ten sam telewizorek dzisiaj zakupiliśmy w Tesco. Kupiliśmy go na szybko, ponieważ stary crt już się "skończył", z zamiarem podłączenia jakiegoś dekodera. Na próbę podłączyłem go pod zwykłą, naziemną antenę. I? Pierwsze wrażenie bardzo dobre.
Sam wyszukał kanały(jak się nie mylę, 12). Każdy w cyfrowej jakości, śliczny, czyściutki obraz(żadnego tunera z cyfrą nie będzie ;)). Menu, ogólnie cały interfejs nowatorski, a zarazem przejrzysty. Podłączyłem telefon - żadnych problemów. Ładnie, płynnie odtworzył mi film na pendrive(.avi).
Nie wiedziałem, że za takie śmieszne pieniądze można taki telewizor kupić.

Już nikt w domu nie będzie chciał patrzeć na plazmę panasonica i pokoju obok :)
 

karoly

New member
Moglybsy sie upenic czy to faktycznie ten sam tv i napisac o nim cos wiecej? czy odtwatrza divx hd z pendrive, jak jakosc polaczenia hdmi z laptopem(jesli masz mozliwosc) i jakie sa twoje ogolne wrazenia. bylbym bardzo wdzieczny szukam tv i szuma i nie moge sie zdecydowac co wybrac. jesli masz mozliwosc to pokaz jakies zdjecia tv, jak odbiera, jak wyglada itd. bylbym bardzo wdzieczny.
 

korollka

New member
Witam.
Jestem "szczęśliwym" posiadaczem tego modelu od kilku dni i mam mały,ale uciążliwy problem.
Na początku opinia o modelu:
TV jest całkiem fajny, na zwykłym sygnale z kablówki odbiera bardzo dobrze, ładne kolory itp. itd. Do zakupu skłoniła mnie raczej jego cena i rozmiar matrycy. 32 cale to max na co mogłem sobie pozwolić ze względu na miejsce ustawienia. Pierwsza instalacja bezproblemowa, menu przyjazne nawet dla laika. Bez problemu współpracuje z nagrywarką DVD oraz starym magnetowidem (oba Thomson). Pilot trochę duży, ale bardzo lekki z dużymi klawiszami.
A teraz przejdźmy do problemu.
Otóż w chwili obecnej mam w domu już drugi egzemplarz tego modelu. Pierwszy zakupiłem w ramach promocji w Tesco 12 listopada. Wszystko było z nim ok z wyjątkiem jednego szczegółu. Otóż TV po przejściu w stan czuwania i pozostawaniu w tym stanie dłużej niż 15 minut nie reaguje na przyciski pilota, po prostu nie daje się włączyć. Ta sama reakcja, a raczej brak reakcji występuje po przyciśnięciu przycisków na przednim panelu sterowania na TV, z tą różnicą, że podczas naciskania przycisków na panelu słychać "piknięcia". TV nie włącza się. W takiej sytuacji konieczne jest wyciąganie wtyczki kabla zasilającego z gniazdka i ponowne podłączenie zasilania po kilku sekundach. Po takim "restarcie" wszystko wraca do normy.
Ponieważ Tesco umożliwia oddanie zakupionego towaru w ciągu 5 dni, skorzystałem z takiej możliwości i wymieniłem wczoraj mój TV na inny egzemplarz tego samego modelu. Po przybyciu do domu: podłączenie, pierwsza instalacja itd. I póki co wszystko ok, aż do dzisiejszego poranka kiedy ten egzemplarz przywitał mnie rano brakiem reakcji na pilota i przyciskanie przycisku ON na panelu przednim. Znów potrzebny jest "restart", czyli wyjęcie i włożenie wtyczki kabla zasilającego.
I tu pojawia się pytanie: czy robię coś nie tak (wszystko dotychczas z instrukcją w ręku), czy też może po prostu trafiam na "złe" egzemplarze, albo po prostu JVC dba o moją kondycję i chce, żebym za każdym razem podchodził do TV i wykonywał "restart" jak chcę włączyć TV?
Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z podobną sytuacją?
Czy ratuje mnie tylko serwis? A może po prostu zrezygnować z "taniego LED" na rzecz czegoś bardziej markowego (choć wydaje się że JVC zawsze było dobrą marką)?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam czytających.
 

austin

New member
na 99% to ten sam model. Sam jestem ciekaw co jest on wart. Nigdzie nie ma informacji co to za model. Jakaś specjalna edycja dla Tesco? Wiem,ze składane w Polsce, EDGE LED, Full HD.
Nie wiadomo jak skaluje obraz i jakie kontenery odtwarza przez USB. Jak w końcu radzi sobie z sygnałem SD.
Tanio, to tanio, ale na badziew to szkoda i 1000zł.
 

karoly

New member
Dziwna sprawa z tym stanem wstrzymania i brakiem reakcji tv na pilota. A może któreśz urządzeń podłączonych do tv powoduje te problemy (np. Magnetowid). Spróbuj odłączyć wszystkie urządzenia od tv i sprawdź czy sytuacja się powtarza. Jeszcze raz proszę o opinie na temat jakości sygnału dvbt, współpracy z laptopem przez hdmi oraz odtwarzania filmów przez usb jak ktos by mogl.
 

austin

New member
Czy telewizor ma wyłącznik zasilania, czy tylko można włączyć /wyłączyć z pilota?
Kiedyś miałem podobne zjawisko po flashowaniu Sharpa 37X20E. Ponowne przeflashowanie usunęło niedogodność.
Może być wszystko: błędne wgranie firmware, błędy programowe jak i sprzętowe.
Tyle, że do tego odbiornika nie ma żadnego wsparcia w necie. Nie wspominając o firmware. Nawet instrukcji do pobrania:/
 

korollka

New member
Witam ponownie.
Niestety ten TV nie posiada wyłącznika zasilania. A co do "kłócenia" się z innymi urządzeniami, to już ten motyw wypróbowałem i nie ma to niestety nic wspólnego z opisaną przez mnie wcześniej "wadą". Wyłącznik zasilania byłby o tyle fajny, że nie trzeba byłoby się schylać do gniazdka tylko dokonać restartu wyłącznikiem.
Wczoraj po południu wykonałem jeszcze kilka testów i okazuje się, że ten drugi egzemplarz potrafi wytrzymać w stanie oczekiwania nawet!!! 25 minut i po tym czasie daje się uruchomić bez wyjmowania wtyczki z gniazdka. 30 minut oczekiwania już go przerasta, a ten test wykonałem trzykrotnie ze stoperem w ręce, więc nie może być tu mowy o jakiejś pomyłce.
Instrukcję tego modelu poznałem już na pamięć i to też nic nie daje:(
Dziś po południu spróbuje jeszcze paru testów, a jeśli to nie pomoże, to jutro mój turecki JVC pożegna moje M i wróci do Tesco. Szkoda tylko, że wydawałoby się porządne JVC zeszło na psy:(
Gdybyście mieli jeszcze jakieś rady to bardzo proszę o wpisy tutaj. Chętnie skorzystam z każdej porady.

Co do współpracy z innymi urządzeniami, to przez chwilę pobawiłem się laptopem przez złącze VGA i wszystko jest OK. Jakość odbioru 14 kanałów cyfrowych oferowanych przez moją kablówkę jest idealna, pomimo tego, że uważam sygnał mojej kablówki za dość kiepski. Nie próbowałem podłączać niczego pod USB, bo zostawiłem sobie to na później, więc nie wiem czy np. posiada punkcję PVR. Zresztą i tak wolę korzystać ze stacjonarnej nagrywarki HDD/DVD. Nagrywarka podłączona przez HDMI współpracuje idealnie, nie ma najmniejszego problemu z uzyskaniem 1080i na TV po przestawieniu nagrywarki na ten tryb.
Zastanawia mnie tylko jeszcze jedna kwestia. Otóż tabliczka znamionowa i dane w instrukcji podają zużycie energii na ponad 130W. Czy nie uważacie, że to trochę zbyt dużo jak na TV LEDowy w dodatku o tak małym panelu?
 

austin

New member
Sam się przymierzam do zakupu takiego TV, dla rodziców i co raz bardziej zastanawiam się czy to ma sens.
Są to ponoć odbiorniki składane specjalnie dla Tesco, również Słowackiego czy Czeskiego (nie pamietam). Teraz jest wysyp na znanym serwisie aukcyjnym. JVC Polska nie podpisuje się pod tym.
Choć , gdyby było ok to ma to sens.

1. Sprawdzałem, że np Toshiba Full HD LED zużywa ok 100W.
2. Jak sobie radzi ten TV z sygnałem SD z anteny, cyfrowym a jak analogowym?
3, Czy czyta napisy po polsku?
4. Jak odtwarza DIVXy?

U mnie ten problem z nie włączaniem się polegał na tym, że nie reagował TV na pilota. Na wyłącznik na TV tak. Było to upierdliwe. Tego JVC chce kupić rodzicom
i jak miałoby tak być , to wyklęli by mnie:)

Może to jakaś felerna partia?
A może marketing?
Kto realizuje naprawy gwarancyjne? JVC Polska czy tylko Tesco?
Pudło było takie jasnozielone?

Może wypowiedzą się inne osoby, które mają tego JVC.

Pozdrawiam
L
 

karoly

New member
Doszedlem do wniosaku ze jednak tego tv mimo niskiej ceny i tego ze jest to tv led nie oplaca sie kupowac. z tego co czytam to za duzo z nim problemow. jest to najtanszy led na rynko i pewnie jeden z gorszych a co za tym idzi bedzie znacznie gorszy niz tv lcd z e srednie polki. ja bede jednak kupowal albo lg 32ld464, tv ten ma full hd czyta wszystko z pena i czlkiem ladnie sie prezentuej, czytalem manuala do tego tvc i mylse ze wszystko gra, na youtube jest filmik prezentujacy mozliwosci tv i o ile analogowa telewizja wyglada brzydko jak to na kazdy lcd to cyfrowa dvbt to istna zyleta, odswiezania 4ms, kontrast dynamiczny 60000. mysle jeszcze o philips 32pfl3606 tez full hd, wyglad tv to istne dzielo sztuki, tv wyglada poprostu pieknie, full hd z pena czyta wszystko tylko nie czyta napisow, odswiezanie 5 ms kontrast dynamiczny 100000 wiec zajebiscie byc powino i mysle jeszcze o sharpie 32 sh330 hd ready, 8ms i wyglad zewnetrzyny zdecydowanie najbrzydszy ale telewizor tez jest bardzo dobry,. pisze o tym dlatego zeby osoby chcace tego jvc kupic lepiej wybraly cos inne go bo beda potem pradwopodobnie zalowac a te 3 tv to swietna alternatywa.
 

korollka

New member
Witam ponownie.
Właśnie skończyłem przygodę z JVC LT32HG35E:) Kolejna lekcja z gatunku "niska cena=niska jakość" została przez mnie odebrana. Tesco stanęło ponownie na wysokości zadania i zwróciło mi cash. Ponieważ już rodzinka przyzwyczaiła się do cienkiego panela nie pozostało mi nic innego jak "na gwałt" szukać czegoś innego. Ostatecznie stanęło na Panasonicu 37'' LED model E30E. Cena dwukrotnie wyższa od wspomnianego JVC, ale też i kosmos w porównaniu z poprzednikiem. Co dziwne 37'' zmieścił się na mojej szafce, a to dzięki niskiej podstawce. Pomimo 100% wyższej ceny zdecydowanie urzekł mnie swoją jakością nie tylko obrazu na ekranie, ale również wykonania.
Gdyby ktoś kiedyś wahał się nad wyborem tego modelu, ja zdecydowanie go polecam. Zresztą wystarczy poczytać test na naszym forum:
hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html
Pozdrawiam wszystkich użytkowników i dzięki za pomoc.
Aha i jeszcze jedno. Okazało się, że nie jestem (byłem) jedynym, którego dotknął "syndrom JVC":) Poniżej odpowiedź na mój opis na skąpcu:

witam.
u mnie podobna sytuacja jak u poprzednika. kupiłem jeden tv, wszystko chodziło pięknie, tylko od czasu do czasu jakieś dziwne "pykania" się z niego wydobywają, ale ogólnie obraz spoko, 50Hz spokojnie wystarcza, fullHD działa nieźle, wygląda fajnie (dotykowe przyciski na obudowie to ciekawy bajer). Następnego dnia kupiłem drugi dla teściów i...występuje ten sam problem co w poprzednim komentarzu, czyli TV po przejściu w stan czuwania i pozostawaniu w tym stanie dłużej niż 15 minut nie reaguje na przyciski pilota ani na przyciski na TV, po prostu nie daje się włączyć. Następnego dnia poszedłem wymienić i....kolejny model ma ten sam błąd :/ dzisiaj idę wymienić jeszcze raz (do trzech razy sztuka), a jak nie to żądam zwrotu pieniędzy.
co ciekawsze dziś rano w pierwszym egzemplarzu przestał czytać z USB :/
ogólnie TV fajny, jeśli się tylko trafi na dobry egzemplarz :D


Jeszcze raz pozdrawiam.
 

Meon

New member
Witam, przepraszam za to że nie odpisałem/nie dodałem zdjęć, ale mnie także wkurzył ten telewizor i rozważałem reklamację.
Przejdźmy o rzeczy, 30min w stanie wstrzymania i brak reakcji na pilot(jak wyżej).
Jednak ojciec po prostu wyjął kabel z gniazdka, włożył do innego i po problemie. Już kilka dni jak ręką odjął.
USB działa - odtwarza płynnie wszystko, co miałem na pendrive(w tym także HD). Jeśli w dalszym ciągu będzie wszystko działało, ani myśli o wymianie.
kosmos w porównaniu z poprzednikiem
Rozwiń to(nie mówię o włączaniu z pilota ;))
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Firma JVC sprzedała licencję na nazwę telewizorów . Firma JVC nie ma ich w ofercie. To nie są telewizory JVC , chociaż noszą taką nazwę.
 

Yakoob

New member
Doszedlem do wniosaku ze jednak tego tv mimo niskiej ceny i tego ze jest to tv led nie oplaca sie kupowac. z tego co czytam to za duzo z nim problemow. jest to najtanszy led na rynko i pewnie jeden z gorszych a co za tym idzi bedzie znacznie gorszy niz tv lcd z e srednie polki. ja bede jednak kupowal albo lg 32ld464, tv ten ma full hd czyta wszystko z pena i czlkiem ladnie sie prezentuej, czytalem manuala do tego tvc i mylse ze wszystko gra, na youtube jest filmik prezentujacy mozliwosci tv i o ile analogowa telewizja wyglada brzydko jak to na kazdy lcd to cyfrowa dvbt to istna zyleta, odswiezania 4ms, kontrast dynamiczny 60000. mysle jeszcze o philips 32pfl3606 tez full hd, wyglad tv to istne dzielo sztuki, tv wyglada poprostu pieknie, full hd z pena czyta wszystko tylko nie czyta napisow, odswiezanie 5 ms kontrast dynamiczny 100000 wiec zajebiscie byc powino i mysle jeszcze o sharpie 32 sh330 hd ready, 8ms i wyglad zewnetrzyny zdecydowanie najbrzydszy ale telewizor tez jest bardzo dobry,. pisze o tym dlatego zeby osoby chcace tego jvc kupic lepiej wybraly cos inne go bo beda potem pradwopodobnie zalowac a te 3 tv to swietna alternatywa.

Twój post i bardzo przystępna cena 1100 zł skłoniły mnie do kupna PHILIPS 32PFL3606 i jestem bardzo zadowolony. Wygląda elegancko telewizje analogową wyświetla przyzwoicie ale już z płyty blu-ray obraz żyleta. Bardzo fajnie sie go konfiguruje na początku i odtwarza prawie wszystko z pendriva (musi być FAT32 jak jest NTFS to nie widzi) tylko nie odtwarza napisów. Jeszcze raz dzięki za rekomendacje.
 
Do góry