TV LED jako monitor. Prosze o pomoc

rozek1899

New member
Witam. Szukam sprzętu, który spełni moje oczekiwania.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3x4m

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? przy biurku 1,5, na sofie 3m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? --- Na wprost

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć na ruchomym ramieniu

6.Jak słońce świeci w pokoju ? nie ma to znaczenia, mam rolety

7.Jaki masz obecnie telewizor ? Monitor Samsung SyncMaster T200HD

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz, szybki czas reakcji (100-200Hz), 2HDMI, DVB-T do TV, głównie zalezy mi na jakości obrazu a nie na wbudowanych funkcjach

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? ---Cyfrowy

10.Jakie urządzenia? Mac MINI, PS3

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6h

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie ma to dla mnie różnicy

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, sporo sportu i programów typu Discovery

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tylko za pomocą komputera podłączonego do komputera

15.Czy zamierzasz grać w gry ? Na PS3 : Fifa, wyścigi samochodowe. Raczej bez strzelanek

16.Preferencje co do marki? Absolutnie żadnych, poza firmami krzak

17.Preferencje co do wielkości? 32" myślę, że będą odpowiednie do małego pokoju

18.Co Cię denerwuje w telewizorach? słaby obraz, mały czas reakcji, widgety, dziwne dodatki z których nie korzystamy zazwyczaj

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? po 15:00

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 1400-1500zł

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Bez 3D !

Proszę o jakiekolwiek sugestie.
 

taki__jeden

New member
Sam używam telewizora jako monitora z odległości około 1,3m. Zdecydowałem się na 40" i jestem zadowolony. Chyba idealny rozmiar jak na taką odległość. 32" może być za mało.
Co do filmów gorszej jakości niż hd oraz kanałów dvb-t (nie licząc hd) to przy tej odległości oglądanie staje się męczące (beznadziejna jakość) ale to chyba każdy może się domyślić ;) Jednak z 3m powinno być ok.
Posiadam Samsunga 40f6400 czyli to samo co f6100 + smart tv i co do samego obrazu nie jestem do końca zadowolony. Jeśli ma to być tv bez smart tv (gdzie Samsung jest liderem) to raczej szukałbym innej marki.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja bym wziął Toshibę 32L2333. Masz najlepszą czerń w tej klasie cenowej, bardzo dobrą współpracę z komputerem, 50ms input laga, więc brak jakichkolwiek opóźnień.
Jako monitor nie pchaj się w większy, z doświadczenia wiem, testowałem różne wielkości, i 32" to jest max. Sam w sumie takiego używam, i jest naprawdę ok.
 

taki__jeden

New member
*Karpaj
A z jakiej odległości korzystasz z monitora? Wątpię, że z 1,5m. Na normalnym biurku gdzie odległość jest mniejsza niż 1m to ok zgodzę się że 32" to max ale z większej odległości już praca może być niewygodna.

edit.
Poza tym filmy z 3m na tv 32" full hd to też za mało. 40" wg mnie lepiej się sprawdzi do tych warunków.
 
Ostatnia edycja:

rozek1899

New member
Ważne żebym się zmieścił w 1500zł. Jeżeli ten warunek jest do spełnienia to mógłbym się skusić na 40". Zalezy mi najbardziej na szybkiej reakcji TV i dobrej jakości obrazu, DVB-T i możliwości powieszenia na ścianie (ramieniu).
 

taki__jeden

New member
Za 1500zł raczej nic dobrego z 40" nie ma. Za około 1800 jest Panasonic TX-L39E6EK podobno niezły ale 300zł musiałbyś dołożyć. Jeśli nie masz tyle to może faktycznie bierz coś z 32".
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No ja mam jakieś 70cm, co to za biurko że jest 1.5metra? :p
Do filmów mam teraz co prawda 55", ale raz na 32" obejrzałem coś, i tragedii nie było.
Na starym 40" Soniaczu póki był, to praca na komputerze z jakiejkolwiek odległości była niewygodna, miałem też u siebie 37" na parę dni, i ona także była zbyt duża do pracy. Do gier to im większy tym lepiej, ale jak mówimy np. o zastosowaniach do edycji plików, pisania czegoś, to więcej niż 32" jest jak dla mnie już zbyt duży. Ale to może kwestia gustu :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie lepiej tv z biurkiem przesunac 90° w prawo (na sciane)?
Tv bedziesz mial na wprost, do tego wiecej miejsca w pokoju.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie lepiej tv z biurkiem przesunac 90° w prawo (na sciane)?
Tv bedziesz mial na wprost, do tego wiecej miejsca w pokoju.

Armanig! Mówi jak jest!

Ogólnie przy próbie wieszania o 90° to trzeba się zaopatrzyć w wystarczająco długi wieszak (ramie musi mieć przy 32" jakieś 40cm, przy 40" jakieś 50cm)
 

rozek1899

New member
Ta opcja od początku była i jest rozpatrywana przeze mnie. TV i tak nawet jak bedzie na tej "prawej" ścianie to będzie na ruchomym ramieniu (regulacja kąta nachylenia).
Wracając do modelu TV. Powiedzmy z tych 39" który by mi najbardziej odpowiadał?
 
Do góry