TV LED dobry obraz wiele funkcji 3D Oszczędny

mxw2

Member
Witam,
prosiłbym o pomoc w doborze TV do 4000zł. Wielkość 50" Min 46


1. Odległość od ekranu? 3,0-3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? siedząc na wprost TV to okno z roletą mam po prawej.
3. Jak duży jest pokój? 5x5m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? stary Sharp 26" LCD (z 6-7 lat ma)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? FILMY
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: W tygodniu od 17 a w weekend to nieraz cały dzień.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? zapalona lampka nocna
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Niech nie będą oczo.... - czyli bardzo jaskrawe ale żeby były żywe
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętne
11. Preferowana wielkość telewizora? 50"
12. Preferowana marka? Obojętne zależy mi na wyraźnym obrazie, kolory i funkcje
13. Czego nie lubisz w telewizorach? jak czegoś nie potrafi odczytać z usb - formaty plikow i txt. że nie można zmieniać wlk czcionek i jak nie ma pl napisów. jak nie współgra z amplitunerem kinem domowym - żeby włączałsię przy włączeniu tv plazma panasonic 42g30e ktorą mają rodzice potrafi dźwięk od razu przekierować na amplituner włączając go jednoczenie - Amplituner Onkyo sr 608
14. Jakie urządzenia będą podłączone? laptop, konsola, bluray/dvd, amplituner z kinem domowym
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? TV 50%, laptop lub dysk usb z filmami 30%, gry pc konsola i inne 20%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Przeważnie na wprost
17. Czy ważne jest wifi? tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? może czasem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? przyda się
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
22. Ma mieć 3D? TAK
23. Ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi - konsola, hdmi laptop, USB- dysk/pendrive, amplituner hdmi/optyczne chich
26. Jaki masz sygnał: tv naziemna cyfrowa
27. Ile programów HD? niewiele - ale może zamówię cyfrę lub polsat
28. Ma stać czy wisieć? STAĆ
29. Rozdzielczość: full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: świetna jakość obraz, bardzo dobre 3D, płynność obrazu, intuicyjny i płynny interfejs, współdziałanie z amplitunerem Onkyo, z laptopem samsung r580, odczytywanie przez usb ntfs i formaty takie jak mp4, mkv itp do tego napisy txt srt dobrze by bylo ale niekoniecznie. Dobrze jakby dało się nim sterować z poziomu smartfona ale nie wymagane. Dobrze jakby był dosyć oszczędny.
Nie mniejszy niż 46"
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-5h
33. Jaka klasa cenowa ? w granicach 4000PLN

Dzięki wielkie za pomoc. Myślałem początkowo o kupnie plazmy PANASONIC TX-50VT50E, Panasonic TX-P50X60E lub SAMSUNG PS51F5500. Jednak z uwagi na to że żona lubi oglądać dużo TV - nawet jak nie ogląda to jest włączony to chyba lepiej byłoby wziąć TV LED.
Proszę o propozycje.
Dzięki
 

mxw2

Member
Najciekawiej chyba wygląda ten panasonic. A coś w rozmiarze 50" jeszcze się znajdzie z dobrych modeli spełniających poniższe wymogi?
 

mxw2

Member
No philips coraz bardziej mi się podoba muszę jeszcze sprawdzić w którymś salonie jak wygląda jakość obrazu. Ale dalej nie mam jakichś 50"tv do wyboru jeszcze może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
 

mxw2

Member
Byłem w Saturnie pooglądałem parę modeli i wielkość obrazu. I po namyśle stwierdzam że 55" byłoby dobre z odl 3-4m i jedynie coś dobrego w cenie przyzwoitej znalazłem philips 55PFL 5507. Czy byłby to dobry wybór biorąc pod uwagę wcześniej opisane warunki?
 
Do góry