TV LED do wzmacniacza audio analogowego RCA

siwek755

New member
Jak w tytule - TV LED z podstawowymi dzisiaj wyjściami, ale oczywiście już bez wciąż użytkowanego przez melomanów i ludzi konserwatywnych RCA w starszych sprzętach.



Zakupię niedługo najprawdopodobniej któryś z tych modeli i zaczynam zastanawiać się jak to podłączę pod audio (przy oglądaniu np filmu z USB chętnie dorzuciłbym do gry kolumny + sub:
* Samsung UE40F6400
* SHARP 39LE750
* PHILIPS 42PFL4208H
* PANASONIC TX-L42E6E

Co polecacie w takim wypadku?
1. audio OUT analogowego /RCA/ nie ma żaden z ww modeli
2. z EURO / SCART wyciągnie się audio w którymś z modeli za pomocą adaptera za 5zł z wyborem kierunku? Czy te TV mają dwukierunkowego SCART'a? Jakoś da się to sprawdzić lub ktoś wie jak jest odnośnie któregoś z modeli? Także zastanawia mnie - jak będzie z jakością takiego dźwięku? DTS oczywiście nie wymagam, bo chcę to puścić na Cambridge Audio A500, który zasila STEREO Avance Omega + sub Koda SW-1000 więc i dźwięk byłby w stereo, ale czy jakość przez taki adapter może być tak kiepska, że od razu odpuścić sobie ten pomysł?
3. Ostatni, chyba najpewniejszy i być może jedyny (?) sposób - DAC FiiO D3 D03 DAC. Konwerter za 1xxzł - chyba to, że pod tym będzie to działać jak trzeba - nie ma wątpliwości?

Wdzięczny będę za komentarze osób, które mają podobny problem do mojego, bądź coś polecą w tej kwestii. Pozdrowienia
 

tdx

New member
Bez reklam
ad2 tylko puszcza analog i dvb
ad3 najlepiej zastosować!

od biedy zawsze można wyjść słuchawkowym ale odcinasz wtedy dźwięk z głośników TV
 

siwek755

New member
krzysztofradio - tak, mam - Cambridge Audio A500 (niestety, właśnie bez toslink'a - jedynie wspominane RCA)

tdx, ostatecznie się upewnię:

ad2
20070802024836!Multiconnector-scart-chti.jpg

tego typu machina w żadnym nowym TV mnie nie urządzi? Dobrze zrozumiałem - z nowych TV z gniazda EURO nie da się "wyciągnąć" dźwięku, a jak jest podłączony dekoder do TV przez HDMI to już zupełnie nic, tak? :)

ad3 ta opcja rozumiem, że już jest pewna. A jak to ma się do codziennego użytkowania? Tzn - z poziomu menu TV wybiera się źródło dźwięku, zmienia się załóżmy "głośniki" - na "optyczne" i tyle? :)
 

tdx

New member
Bez reklam
tak jak napisałem z dekodera zewnętrznego nie piszę na przykładzie samsunga

ad3 nic nie robisz dźwięk leci równolegle
 

siwek755

New member
ad.2 - ok, czyli EURO finalnie odrzucam.

ad3 równolegle? To brzmi trochę abstrakcyjnie. Czyli podczas chęci odtwarzania filmu na zestawie stereo, dźwięk musi lecieć też równocześnie z głośników telewizora? :shock:
 

SDman

Banned
ad3 równolegle? To brzmi trochę abstrakcyjnie. Czyli podczas chęci odtwarzania filmu na zestawie stereo, dźwięk musi lecieć też równocześnie z głośników telewizora? :shock:

Witam,
na pilocie masz mute :shock: -działa tylko na głośniki TV, wciskasz i masz dźwięk
tylko na ampli.

Pozdr.
 
Do góry