tv led 50-55" do 3000zł

brosmario

New member
Witam, chciałbym kupić tv, najbardziej chodzi o to by był obraz jakościowo bardzo dobry i płynne poruszanie się po internecie i różne strony z filmami obsługiwał. np: alltube.tv mam internet 2-5mb/s.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? sypialnia około 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,0m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost, a w przyszłości się zobaczy :)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać, ale kiedyś może wieszak do niego dokupić.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? za tv(od tyłu) i potem z prawej strony na tv
7. Jaki masz obecnie telewizor ? plazma 50"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? internet przez wifi, dużo obsługiwał stron z filmami online.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: FHD, HD, SD, może kiedy 4K ale to mniej potrzebne.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dysk, pendrive, ps4, laptop fullhd
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, bajki, filmy akcji, komedie. czasem teledyski
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak!
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 3h w ciągu tygodnia
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami, a dni wolne też w dzień.
17. Preferencje co do wielkości? chyba 50", im wiekszy tym lepiej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nic ważnego :)
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć
 

skarżysko

New member
3 metry od telewizora to powinno być 55 cali. W tym budżecie nie znajdziesz nic lepszego niż LG 55LF652V (za ok. 2900 w sklepach) lub Samsung UE55H6400 w podobnych pieniądzach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że im większy tym lepiej.
Masz z bardzo dobrych co do jakości obrazu :
Philips 55PUS6400 - model 4K
TCL 58S7806 - model 4K
Hitachi 55HZt66 - full hd.
LG55LF652 - full hd
Samsung ma kłopoty z kurzem w matrycy.

Philips 49PUS7101
Sony 50W755
Sony 50W809

Na wszystkie jak będziesz niebieski - masz specjalne ceny z kalibracją.
 

brosmario

New member
Oczywiście że im większy tym lepiej.
Masz z bardzo dobrych co do jakości obrazu :
Philips 55PUS6400 - model 4K
TCL 58S7806 - model 4K
Hitachi 55HZt66 - full hd.
LG55LF652 - full hd
Samsung ma kłopoty z kurzem w matrycy.

Philips 49PUS7101
Sony 50W755
Sony 50W809

aha, a te wszystkie modele mają minimum 2 rdzenie? a najlepiej quadro :)
 

qqq88

New member
Sam również chcę zakupić podobny TV - 55 cali do 3k i zastanawiam się pomiędzy LG 55LF652V (24ms), a Samsung UE55H6400 (42ms). Czy opóźnienie w Samsung może być odczuwalne w grach? Który z tych TV ma lepszą jakość obrazu? Wydaje mi się (ktoś zresztą tak tutaj napisał też), że w kwocie do 3 tysięcy lepszych TV 55 cali o rozdzielczości full HD się nie znajdzie. Myślałem też nad Sony, ale za 3 tysiące jest 50 cali, wersja 55 to koszt aż 800 zł więcej.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
qqq88 - da Twoich potrzeb do grania jeśli Full hd do 3 tyś zł to ten LG.
 

brosmario

New member
Oczywiście że im większy tym lepiej.
Masz z bardzo dobrych co do jakości obrazu :
Philips 55PUS6400 - model 4K
TCL 58S7806 - model 4K
Hitachi 55HZt66 - full hd.
LG55LF652 - full hd
Samsung ma kłopoty z kurzem w matrycy.

Philips 49PUS7101
Sony 50W755
Sony 50W809

Na wszystkie jak będziesz niebieski - masz specjalne ceny z kalibracją.
Mam jeszcze pytanie bo nie zdażyłem żadnego kupić, są dwa systemy WebOs i Android to który jest lepszy do przeglądania internetu i oglądaniu filmów na różnych darmowych stronach? bo na webos chyba flash trzeba zainstalować i wtedy pewnie prawie wszystkie strony z filmami będą działać? im więcej możliwości tym lepiej na przyszłość :)
 

jasssu

New member
Philips w ogóle obłsługuje wiele rodzajów plików, w tym plików napisów. To nie zależy od systemu, tylko od tego jakie kodeki wgra producent do środka - w Philipsach lista wspieranych typów rozszerzeń jest naprawdę imponująca.
 

radam5

New member
Nie będę zakładał nowego tematu ponieważ mam podobne wymagania co do tv jak i autor.
Skłaniam się ku LG lf652 jednak zależy mi na możliwości odladania filmów ze strony cda. Czy możecie powiedzieć czy ten tv da radę? A może LG 55LH6047?
 

brosmario

New member
Philips w ogóle obłsługuje wiele rodzajów plików, w tym plików napisów. To nie zależy od systemu, tylko od tego jakie kodeki wgra producent do środka - w Philipsach lista wspieranych typów rozszerzeń jest naprawdę imponująca.
Raczej prawie w ogóle nie będę odtwarzał filmów z pliku na tv, bardziej online mi zależy na oglądaniu, żeby specjalnie za każdym razem nie będę musiał podłączać laptopa do tv żeby coś w necie obejrzeć :)
jak będę miał płytkę 3d filmu to wtedy owszem jak kupię tv z funkcją 3d
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko Android daje możliwości korzystania poprzez różne wtyczki z platform filmowych.
 

jasssu

New member
Jak kiki wyżej - tylko Android to umożliwia. Z tego co wiem CDA ma swoją aplikację na ten system, więc nie trzeba kombinować z KODI. Natomiast i tak ta apka się przyda, bo często dostawcy dają instrukcje jak skonfigurować właśnie tę aplikację.
 
Do góry