TV LED 46" przed Euro 2012

nawe

New member
Z uwagi na to, że jest to mój pierwszy post na tym forum serdecznie witam wszystkich użytkowników.

Tak jak w temacie pozostał miesiąc, w ciągu którego MUSZĘ kupić TV, aby z przyjemnością obejrzeć mistrzostwa. Fajnie by było już mieć TV, by go poznać i odpowiednio ustawić. Podejrzewam, że przed podobnym dylematem staje obecnie wielu czytelników forum, więc zachęcam do aktywnego uczestniczenia w wątku :)

Także do konkretów:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5m x 3,5 m (TV na dłuższej ścianie)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 lub 2 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojętne - zleżne na jaki TV padnie (estetyka podstawki, kierunek wyjść na tylnym panelu itp.)
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Siedząc na sofie okno znajduje się na prawej ścianie wprost na zachód, także nasłonecznienie od 13.30 do niemal zachodu, jednak o ograniczonej intensywności ze względu na prztłumienie przez bambusowe rolety w oknach.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CRT Thomson 27"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? W szczególności jak najlepszą jakość obrazu w tym zakresie ceny z dodatków WiFi, otwarta przeglądarka, odtwarzanie podstawowych formatów muzyki, filmów, obrazu, YouTube, ipla.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowa kablówka z Multimedii przez dekoder po kablu HDMI
10.Jakie urządzenia ? Obecnie tylko dekoder MM, sporadycznie PC o raz filmy zdjęcia z USB lub dysku zewn., w przyszłości możliwe że PS3, Ampli kina domowego, odtwarzacz BluRay
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Ok 6-7 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Programy przyrodnicze, Sport, Seriale, Wiadomości, filmy zdecydowanie rzadziej
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Do dłuższego przeglądania mam PC, jednak otwarta przeglądarka byłaby mile widziana do szybkiego sprawdzenia informacji
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie zamierzam, chyba że kiedyś dojdzie PS3, ale nie brałbym tego pod uwagę
16.Preferencje co do marki ? Dla mnie zawsze był Sony jako wyznacznik niezawodności i jakości, ale po przeczytaniu różnych opinii na forum stwierdziłem, że wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, także jestem otwarty na wszelkie propozycje
17.Preferencje co do wielkości ? Myślę, że do tej odległości 46" będzie ok, jeżeli za dużo to prosiłbym za argumenty za mniejszym :) ale raczej wolę pozostać przy 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Więcej wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3800zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Dobrze aby było to 3D + funkcja konwersji 2D do 3D, Aktywne jak i pasywne jest dla mnie w porządku.

Po przeczytaniu wielu postów oraz testu w dziale dla klubowiczów skłaniam się na tą chwilę na:
-Phillips 46PFL5507K. W sieci sklepów o nazwie jak tytułowe mistrzostwa :wink: w cenie 3799 zł jest ten TV wraz z 2 szt okularów o wartości 219zł. Czy to dobra cena? Czy w ciągu miesiąca można spodziewać się znacznej obniżki? Nie wiem czy brać w ciemno, boję sie by cena nie skoczyła, jeszcze przedwczoraj ten zestaw był po 3699 zł.
Czy w czasie do Euro2012 jest może w planach premiera jakiegoś innego TV co w podobnej cenie oferowałby podobny poziom jakości?

jako alternatywę brałem pod uwagę tv:

Toshiba 46TL933 - czekam jednak na test porównawczy tych TV.

Czy są jeszcze jakieś inne sensowne TV, warte polecenia? Czy ustawienie/kalibracja Phillipsa jest trudna (jestem zielony w temacie, nie miałem przyjemności nigdy bawić się ustawieniami LCD)?

Z góry dziękuję wszystkim za każdą pomoc i wkład w wyborze TV.
 

nazin

New member
Podnieśli cenę bo te telewizory zaczęły im schodzić, sam właśnie zamówiłem i jak najbardziej polecam Ci właśnie tego Philipsa. ;)
 

nawe

New member
Dokładnie nazin :) tym bardziej, że u mnie w miesicie w sieciach NeoNett. Awans i MediaEkspert tego TV jeszcze nie ma a sprzedawcy pierwsze słyszą. Ponawiam moje pytania:

czy jest to dobra cena i czy można się spodziewać w ciągu miesiąca premiery jakiejś ciekawej propozycji? Wiem, że trudne pytania, ale może ktoś ma jakieś informacje/przecieki.
 
Do góry