TV LED 46-50 prośba o pomoc

farciarzgilm

New member
Witam serdecznie na forum
Czytam Was od dłuższego czasu ale napisać zdecydowałem się dopiero teraz kiedy mam kompletny mętlik w głowie i dużo niejasnych dla mnie zagadnień.
Jestem na kupnie tv ale naczytałem się tak ogromnej ilości tematów o różnych wyświetlaczach, że sam już nie wiem co wybrać i iliczę na Wasze doświadczenie i pomoc.


1. Odległość od ekranu: 4m
2. Jak słońce świeci w pokoju: tylko rano do godziny 10-11 więc to nieistotne
3. Jak duży jest pokój: 25m2
4. Preferowana technologia: brak
5. Jaki masz obecnie telewizor: Samsung LE37b650
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: 80% sport z Canal+ HD, filmy HD, bajki (dzieci)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w większości wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: mała lampka
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: stać mnie raczej na 46/47 cali ale chętnie większy
12. Preferowana marka: od zawsze miałem Samsungi i nigdy się nie zawiodłem ale jestem otwarty na inne propozycje
13. Czego nie lubisz w telewizorach: w tym co mam nie wiem czemu co chwile tak jakby tracił ostrość i po kilku sekundach znowu zyskiwał i tak w kółko
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Cyfra+ HD, kino domowe Panasonic BD
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% TV HD (sport), reszta filmy i bajki HD
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost
17. Czy ważne jest wifi: raczej tak ale jestem gotowy poświęcić dla lepszego obrazu (odświeżanie) i większego TV
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: jak będzie WiFi to TVN Player, YouTube
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: nie wiem nie miałem z tym do czynienia
22. Ma mieć 3D: nie musi być, jestem gotowy poświęcić dla lepszego obrazu (odświeżanie) i większego TV
23. Ma mieć slot na karty SD: nawet nie wiem do czego ten slot służy
24. Ma mieć tuner DVB-S: fajnie by było jak by miał pod C+, ale jestem gotowy poświęcić dla lepszego obrazu (odświeżanie) i większego TV
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: Cyfra+ HD - HDMI, Kino Panasonic HDMI i dźwięk optycznym
26. Jaki masz sygnał: Cyfra+ HD jestem mega zadowolony z jakości programów HD
27. Ile programów HD: kilkanascie
28. Ma stać czy wisieć: będzie wisiał na ścianie
29. Rozdzielczość: HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Podstawa to płynny i wyraźny obraz, RZECZYWISTE min. 100 HZ (wiadomo do sportu), z mniej istotnych rzeczy to WiFi i DVB-S do Cyfry, 3D dla dzieciaków
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-5 godziny
33. budżet: w granicach 3000 zł


Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jeżeli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem bo naczytałem się już o bardzo dużej ilości firmac, kilka recenzji z tego forum przeczytałem i z dnia na dzień jest tylko gorzej z decyzją :razz:

Pozdrawiam
 

farciarzgilm

New member
kiki ja właśnie się na taką wielkość nastawiam. Strasznie korci mnie Philips Smart 46PFL5507K, które Ty bardzo polecasz. Ma dużo pozytywnych opinii i spełnia moje wymagania tylko kilka osób zarzuciło mu już to, że obraz super natomiast reszta jest nie za specjalna. Na zagranicznych forach też mają dużo uwag do niego, że WiFi słabe i inne podzespoły. Trochę się wacham. Drugi model to Samsung UE46ES6300 zbliżony parametrami i bardzo chwalony. Trzeci obserwowany model Panasonic Smart TX-L47ET5E 300Hz, 3D, WiFi i też ma dekoder DVB-S. Panasonic też kusi bo mam kino tej samej firmy.

Nie wiem jak sprawdzić, ile Hz ma każdy z tych tv bo wiem, że to co podają w opisie to bajki. A zależy mi bardzo na płynności obrazu. Dla mnie tv nie musi mieć 3D byle by obraz miał wysokie parametry.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co do jakości obrazu to możesz być spokojny - tu masz wpis

Dzień dobry.
Ponieważ stałem się posiadaczem tego telewizora PHILIPS 46PFL5507/k12 LED 3D, po miesiącu zastanawiania się co kupić (skłaniałem się do plazmy, mam taki TV plus wiedza z Google), tydzień szukania tego modelu w sklepach - 0 wynik, tak jest, ale gdzieś w Polsce chętnie ściągną na zamówienie. Oczywiście cena kilkaset zł większa niż w sklepach internetowych, w większości przypadków niewiele wiedzą o TV, brak akcesoriów, dzwoniłem.
Tyle co do potencjalnego źródła zakupu.
I nie żałuję, obraz rzeczywiście super. 3D chodzi fajnie, brak migotania okularów, nawet konwersja 2D/3D daje efekt. Spoko czyta filmy 3D z pendrive'a.
Syn zadowolony - xBox 360, tryb dla 2 graczy nawet, nawet.
Trochę długo ładuje aplikacje, SMART-, ale i tak nastawiony jestem na internet poprzez osobny komputer podłączony do TV.
Okulary - ok. Baterie dostępne na w/w serwisie A. niedrogie, mniej niż 1 zł/szt. lub akumulatorek ok. 13 zł + ładowarka 80-90 zł - to już w sieci.
Są jeszcze okulary z akumulatorkami - ładuje się przez USB - ok. 300 zł.
PHILIPS Okulary 3D Active PTA517/00.
Dźwięk - da się przeżyć, po podłączeniu do wieży super.
Dobrze wejść w tryb KONFIGURACJA i samemu sobie poustawiać.
Mam nadzieję, że trochę pomogłem.
Telewizor 46" z aktywnym 3D za ≈ 2500zł - elektroda.pl
to jeden z ostatnich wpisów.

Ale do rzeczy.
Jeśli zależy Ci na równym podświetleniu i czerni to Philips będzie najlepszym modelem. Jeśli masz na myśli multimedia to wówczas sięgałbym po Panasonica 47ET5 lub Samsunga.
Chociaż Philips już wprowadził nowe aplikacje a kolejne na dniach.
Napisz na PW dostaniesz info.
 
Do góry