TV LED 46/47 cali (Toshiba, Panasonic lub Sony)

sponsik

New member
Witam

Po jakże długim okresie zawirowań życiowych nadeszła pora na jedną z przyjemniejszych (mam nadzieję) zmian, mianowicie zakup nowego czaso-pożeracza. Liczę na pomoc forumowiczów..

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 4x4,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ok 3,5-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2 (w bliskiej przyszłości 3:))
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - spore nasłonecznienie aczkolwiek TV ma stać tyłem do okna (okno zajmuje całą ścianę)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - n-letni kineskopowy LG (nie jestem w stanie odczytać modelu)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - wysoka jakość obrazu SD/HD (3D w mniejszym stopniu, ale nie pogardzę;)), solidna obudowa (aluminium lub dobrej jakości plastik) + matryca pokryta warstwą ochronną (szkoło??), multimedia (sieć przewodowa i bezprzewodowa, dostęp do domowego serwera mediów, możliwość podłączenia zewnętrznych nośników danych, nagrywanie na takowe itp.), platforma internetowa (stawiam na jakość i rozwojowość, nie ilość), wsparcie producenta (gwarancja, aktualizacje firmware-u)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - kablówka (MM, SD+HD), PC (D-Sub)
10.Jakie urządzenia ? - PC, aparat, telefon, w przyszłości (być może) konsola
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 6-8
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - filmy, dokumenty, bajki, wiadomości
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - tak (ale otwarta przeglądarka nie jest wymogiem)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - w przyszłości (1, maks 2h dziennie)
16.Preferencje co do marki ? - Toshiba, Panasonic, Sony
17.Preferencje co do wielkości ? - 46/47 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? marna jakość wykonania, zbyt szerokie obramowanie, przerost formy nad treścią (chodzi o design.. telewizor powinien być uzupełnieniem wystroju pomieszczenia, nie jego główną atrakcją)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wszystkie pory (jednak z reguły pod wieczór)
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - max 4500 PLN ale wolałbym ograniczyć to do ok. 4000 PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - tak (ale nie jest to wymóg)

Moje obecne typy:
Toshiba 46WL836
Panasonic L47DT50
Sony 46HX820 / Sony 46HX750
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Dość dobrze wybrałeś - do tego dodał bym jeszcze trzy modele :
Sharp 46Le830
Toshiba 47VL963
Panasonic 47Et5e.

I ew. jeszcze jakiegoś Philipsa. Seria 6 chocby (47PFL6007)
W razie pytań - rzucaj :)
 

sponsik

New member
Dość dobrze wybrałeś - do tego dodał bym jeszcze trzy modele :
Sharp 46Le830
Toshiba 47VL963
Panasonic 47Et5e.

I ew. jeszcze jakiegoś Philipsa. Seria 6 chocby (47PFL6007)
W razie pytań - rzucaj :)

Zapomniałem wspomnieć o czynniku autorytatywnym (żona:D), który sukcesywnie filtruje moje pomysły zarówno finansowo jak i za pomoca gustu.. ale o tym może w trakcie dyskusji.

Co do innych modeli Toshiby/Panasonica poza wymienionymi przeze mnie powyżej, raczej one odpadają (chciałbym kupić raczej coś z wyższej półki). Sharpa i Philipsa nie brałem pod uwagę.. przyjżę im się przy okazji, ale raczej wolałbym skupić się na wadach i zaletach wymienionych przeze mnie modeli względem siebie.

Do Twoich potrzeb jednak większe przekątne:
Sharp 52LE830
Philips 55PFL 5507
Panasonic 55ET5

Kiki nic wiekszego nie wchodzi w grę. Po pierwsze telewizor nie może sięgać ponad poziom okna (około 110cm) a ma stać na 33cm szafce, a po drugie.. no cóż.. czynnik autorytatywny;)
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Co do innych modeli Toshiby/Panasonica poza wymienionymi przeze mnie powyżej, raczej one odpadają (chciałbym kupić raczej coś z wyższej półki). Sharpa i Philipsa nie brałem pod uwagę.. przyjżę im się przy okazji, ale raczej wolałbym skupić się na wadach i zaletach wymienionych przeze mnie modeli względem siebie.

No to lecimy :
Panasonic dt50
wady - zielonkawa czerń, zwłaszcza pod kątami, słaba współpraca z komputerem
zalety - bardzo dobre skalowanie, świetne kolory, bardzo dobra płynność, dobre brzmienie, mocny multimedialnie, idealny do gier

Toshiba WL863
wady - nadal słabo multimedialnie (internet), większe zużycie energii
zalety - głęboka czerń, bardzo dobre kolory, genialna płynność (7klatek pośrednich), brzemienie podobnie jak w Panasonicu, bardzo dobra współpraca z komputerem, najlepsze skalowanie w tej klasie cenowej

Sony hx750
wady - słabe brzmienie, problemy z USB (nie czyta niektórych JPG, o mkv nie wspominając), dziwne nóżki (choć to może być też zaleta dla żony, bo czasem się podobają kobietom), średnia współpraca z komputerem
zalety - bardzo dobre skalowanie, świetne kolory (choć czasem lubi czerwony pod różowy kwalifikować), porządna czerń, dobrze radzi sobie przy oświetleniu, dość mocny multimedialnie

Sony HX820
wady - problemy z USB (to samo co wyżej), słaba współpraca z komputerem, średnie skalowanie
zalety - bardzo dobre brzmienie (o ile mamy podstawę w zestawie), bardzo płynny obraz, dobre naturalne kolory, bardzo dobra czerń, dość mocny multimedialnie
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Moim zdaniem najlepszy obraz ze wszystkich wymienionych modeli zapewni TOSHIBA 46WL863. Mniej dostepnych stron internetowych nie powinno tutaj zaważyć jesli chce się mieć dobry obraz. Na drugim miejscu SONY HX750/HX751. Dalej PANASONIC i SHARP. Ogólnie zgadzam się z opiniami KARPAJ-a

Pozdrawiam
 

sponsik

New member
No to lecimy :
Panasonic dt50
wady - zielonkawa czerń, zwłaszcza pod kątami, słaba współpraca z komputerem
zalety - bardzo dobre skalowanie, świetne kolory, bardzo dobra płynność, dobre brzmienie, mocny multimedialnie, idealny do gier

Co masz na myśli pisząc o słabej współpracy z komputerem?

Toshiba WL863
wady - nadal słabo multimedialnie (internet), większe zużycie energii
zalety - głęboka czerń, bardzo dobre kolory, genialna płynność (7klatek pośrednich), brzemienie podobnie jak w Panasonicu, bardzo dobra współpraca z komputerem, najlepsze skalowanie w tej klasie cenowej

I tu mam dylemat.. otórz byłem już praktycznie zdecydowany na Toshibę (jakość obrazu), ale wczytując się w specyfikację techniczną oraz instrukcję znalazłem dwa kwiatki:
- nie czyta nośników zewnętrznych z systemami plików innymi niż FAT/FAT32 (aczkolwiek czytałem na kilku forach, że któraś z akutualizacji dodaje obsługę exFAT)
- ilość formatów plików możliwych do otworzenia popzez DLNA znacząco różni się w porównaniu z nośnikami zewnętrznymi (nie bardzo rozumiem dlaczego szczerze mówiąc)

Oczywiście możliwości odczytu danego formatu są stricte kwestią oprogramowania i mogą być rozwiązane za pomoca aktualizacji.. pytanie tylko, czy Toshiba pokusi się o dodanie takiej funkcjonalności. Nie ukrywam, że możliwość odtwarzania mediów zapisanych w różnych formatach jest dla mnie istotna i trochę mnie to martwi.
 

Mixmich

New member
Do 46yl863 (a to ten sam telewizor oprócz ramki) czytał mi 16GB pendrive'a z plikami .mkv 1080p bez problemu, a jeśli chodzi o dlna to kwestia odpowiedniego programu klienta na komputerze, aby miał możliwość dekodowania formatów, które tv nie rozpoznaje.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Słabą współpracę z komputerem - nie chciał uzyskać pełnego odwzorowania kolorów po połączeniu z laptopem Asusa, a czcionka była nieczytelna.
Po VGA nie chciał uzyskać większej rozdzielczości niż 1280/720. O dziwo - przy konsoli xbox360 wszystko działało bez zarzutu.

- nie czyta nośników zewnętrznych z systemami plików innymi niż FAT/FAT32 (aczkolwiek czytałem na kilku forach, że któraś z akutualizacji dodaje obsługę exFAT)
Czyta wszystkie formaty, nie wiem czemu tak napisali, być może na zapas. Albo chodziło im o to, że tylko odpowiednio sformatowany dysk może służyć przy funkcji nagrywania.
A co do DLNA - tu rzeczywiście, słyszałem że pojawiają się czasem problemy przy używania niektórych programów, że niby kodeki nieznalezione i "Błąd odrawarzacza multimediów" (to nie literówka moja, a tłumacza Toshiby :D Nie poprawili tego od dawien dawna)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jeśli czynnik autorytatywny ma mieć coś dla siebie i Ty dla siebie to to co Was pogodzi i oboje uraduje to Philips 46PFL 6007 w klasie Premium.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html

Philips:
- dodatkowy wbudowany głośnik
- Dual games
- Procesor DUal Core
- Ambilight
- równiejsze podświetlenie matrycy
- 4 okulary w komplecie
- mniejszy input lag
- mniejszy pobór energii (Eisa nagroda)
European Green TV 2012-2013 - Philips 55PFL6007 | EISA - The European Imaging and Sound Association
- lepsza czerń
- wzorcowe blokowanie szumów.
- rewelacyjna płynność obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html - tu masz test poczytaj.
- świetny design (bezramkowy)
- obsługa extra z poziomu Androida.

http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html - tu masz jeszcze inne możliwości tego telewizora.
Na dniach przybędą nowe widgety więc będzie i pod tym względem super .
 

sponsik

New member
Mixmich,Karpaj trochę mnie uspokoiliście.. dzięki.

Kiki nie widziałem wcześniej tego Philipsa, ale na szybko przejżałem Twój test i prarę opini pod nim.. TV wygląda ciekawie (nie brałem tej marki pod uwagę), ale muszę go jeszcze obejrzeć w sklepie, żeby wyrobić sobie jako taki pogląd.

Wypadałoby wybrać się do sklepu z własnym dyskiem i przetestować parę rzeczy.. szkoda tylko, że czasu tak mało.. ech:)
 

sponsik

New member
Po dłuuuuuugiej dyskusji z żonką staneło na Toshibie lub Panasonicu, tyle że w przypadku tego ostatniego w grę wchodzi model 42" (ograniczenia budżetowe:)).

Z tego co widzę na ceneo, w przypadku Toshiby może być problem z dostępnością (mało ich). Ale jeśli uda mi się znaleźć coś w okolicach 3700 zł, biorę w ciemno (liczę jeszcze na promocje świąteczne).

Może w ten lub przyszły weekend uda się wybrać do Saturna w Gdańsku i pobawić sie oboma rzeczonymi modelami na żywo.
 

sponsik

New member
Jeszcze mała prośba..

Czy ktoś mógłby polecić mi jakiś sklep RTV w Trójmieście lub okolicach, gdzie dostanę tą Toshibę (najbliższy sklep jest w Bydgoszczy, a ja wolałbym uniknąć transportu kurierem na taką odległość)..

Byłbym zobowiązany..
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Media Markt lub Saturn mają możliwość przerzucenia do innej hali swojego sprzętu - tak żeby odebrał w Gdańsku lub Gdynii. Z tego co widzę Saturn ma lepszą cenę, ale możesz napisać do Media Marktu, czy przy przerzuceniu nie mogli by Ci zrobić ceny takiej samej jak w Saturnie. Ogólnie z Trójmiasta jest mało sklepów internetowych z porządnym magazynem.
Tak czy siak - transport by pewnie musiał być. I cena raczej w okolicach 4tyś w tych sklepach.
 

sponsik

New member
Ufff...

Nigdy nie myślałem, że wybór nowego TV będzie aż tak cięzkim kawałkiem chleba:|

I kiedy wydaje Ci się, że już wiesz wszystko, już jesteś zdecydowany, wciąż nowe wątpliwości pojawjają się w Twojej głowie:niewiem:

Wczoraj z czystej ciekawości zacząłem czytać o plazmach Panasonica iiii.. mam mętlik w głowie. 50" ST50 w cenie 3700 wygląda rewelacyjnie. Piękny obraz, kąty, czerń.. wiem, że dla niektórych to żadna nowina, ale osobiście nigdy nawet nie rozważałem plazmy jako potencjalnego zakupu, a teraz sam już nie wiem:(

Nie chcę tu zaczynać kolejnej dyskysji pdp vs. lcd. Zastanawiam się jedynie, czy plasma spełniłaby moje oczekiwania..

P.S.
Wiem, że trochę meczę i mącę, ale nie co dzień kupuje się sprzęt na kilka lat za takie pieniądze:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry