TV LED 42-47" do gier i filmów HD. 3000-5000 zł

csraven

New member
Witam.

Chciałbym kupić telewizor LCD głównie do gier i filmów HD. Interesuje mnie matryca IPS z racji małego smużenia, niskiego input lagu i dobrych kątów widzenia. Konieczny jest local dimming, żeby poprawić czerń IPS-a. Nie wymagam funkcji smart i internetu. TV będzie służył do konsoli X360 i filmów BluRay. Cena maksymalnie 5000 zł.

Posiadam już Toshibę 42WL863 - procesor Cevo Engine, 32 strefy wygaszania LED, bardzo dobra matryca IPS od LG, dobry input lag, świetne skalowanie SD.

Potrzebuję telewizora co najmniej tak dobrego jak powyższy, ale o bardziej nowoczesnym wyglądzie.


Mam kilku kandydatów:
1. Philips PFL7008k - znane problemy z efektem teatru (za mało lub za bardzo płynny), dobra równomierność podświetlenia, dość duży input lag. Czerń i kontrast niezłe jak na IPS. Nie wiem ile stref wygaszania. Niezłe skalowanie SD.
2. Sony KDL W807/W805 - dobra płynność ruchu, świetny pocesor X-Reality PRO znany z HX850, niski input lag. Słabe wygaszanie strefowe (frame dimming). Kontrast niezły jak na IPS, czerń gorsza od Philipsa. Świetne skalowanie SD.

Toshiba nie ma obecnie nic lepszego od WL863 w dobrych cenach. Sharp to chyba tylko 40/46" czyli matryce PVA - za duże smużenie do gier. Panasonic nie wprowadził chyba nic nowego od dłuższego czasu. Nie znam się na Samsungach i LG.

Czy moglibyście polecić mi jakieś inne modele TV oprócz tych dwóch, które spełniają moje wymagania? Potrzebuję dobrego telewizora, jak potrzeba dopłacę. Chcę kupić raz, a dobrze :)
 

csraven

New member
Zauważyłem, że LG LA860V 47" (IPS) jest dobrze oceniany, ma niezły obraz i local dimming, chociaż spory input lag 40-50 ms. Z tego co wiem to LG robi raczej gorsze telewizory niż Sony, Philips i Panasonic.

Czy ktoś doświadczony mógłby mi pomóc w wyborze TV? KiKi, Karpaj? :)
 

csraven

New member
Mam pytanie natury fundamentalnej :) Czy do konsoli lepiej kupić coś na matrycy IPS czy PVA, co będzie mniej smużyć?

Zawsze sądziłem, że PVA mają lepszą czerń i kontrast, ale mają wolny czas reakcji piksela. Smużą szczególnie na kolorowych scenach. IPS-y to z kolei lepsze kąty widzenia i mniej zmużenia, kosztem czerni.

Czasami czytam, że to IPS-y są wolniejsze od PVA i się zastanawiam, bo jakbym miał kupować PVA to nie ma problemu, wiem co wybrać :)
 

csraven

New member
Panasonic TX-L47DT60E też rozważam, chociaż podobno ma słabo rozwiązane wygaszanie strefowe.

Wielka szkoda, że Sony W805 ma jakieś lipne frame dimming. W Toshibie WL863 (IPS) mam 32 strefy normalnego local dimmingu i czerń zbliżoną do gorszych matryc PVA :)
Chciałbym kupić TV nie gorszy pod tym względem od ww.
 
Do góry