TV LED 40-46 do 3500zl

dzastinaa

New member
Hey. Chciałabym prosić Was o pomoc w wyborze TV.
Zacznę od podpunktów:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Róznie.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Promienie słoneczne nie zaglądają do środka;)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic CRT
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Minimum 100hz, tryb Eco(jeśli dobrze rozumiem co za tym pojęciem się kryje).
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Tylko kanały z tunera DVB-t.
10.Jakie urządzenia ? PS3 i kino domowe.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wszystkiego po trochu, filmy, sport.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie jest to rzeczą konieczną a jeśli byłaby taka możliwość, to tylko czasami.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, w Guitar Hero przeważnie, tak z 1, czasem 2 godziny dziennie.
16.Preferencje co do marki ? -
17.Preferencje co do wielkości ? 40-46?
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Input lag.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Może być, ale nie musi.

Małe wątpliwości mam co do wielkości TV. Nie wiem czy 46 nie będzie za duży jak na rozmiary mojego pokoju, a nie chcę, żeby dawał po oczach w ciemnościach ;) Dlatego proszę tu o radę. Oprócz tego chciałabym TV niezawodny i jak najmniej awaryjny. No i oczywiście, co najważniejsze, wysoką jakość obrazu. Czytałam trochę forum i upatrzyłam sobie parę modeli, ale najpierw poproszę Was o opinię, za które z góry dziękuję :)
 

dzastinaa

New member
Odświeżam, bo nadal się waham. Teraz w grę wchodzi albo Panasonic 47et5 i Philips 46pfl5507. Którego bardziej byście polecili? I ciągle mam wątpliwości co do wielkości tego telewizora.
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Odświeżam, bo nadal się waham. Teraz w grę wchodzi albo Panasonic 47et5 i Philips 46pfl5507. Którego bardziej byście polecili? I ciągle mam wątpliwości co do wielkości tego telewizora.

Wielkość na pewno nie jest za duża - optymalna do warunków także bierz zdecydowanie co najmniej 46 cali :)

Co do wyboru miedzy tymi dwoma oba TV w swojej cenie są naprawdę świetne - wybierz co Ci bardziej pasuje.
 

dzastinaa

New member
A powiedzcie mi, czy warto dokładać tę paręset złotych aby mieć w tv tryb 3d? Nie jest to rzeczą konieczną, nawet nie bardzo przekonywująca mnie. No chyba, że za jakiś czas te 3d będzie bardziej rozwinięte technologicznie czy coś. Bo w tej chwili traktuję to jako ciekawostkę, nic poza tym. Obraz na Panasonicu TX-L42E5 będzie tej samej jakości co w TX-L42ET5?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obraz będzie bardzo podobny,ale wyposażenie różne.
Ale oczywiście wybrałbym 46" i w klasie cenowej Philips 46PFL 5007
lub Sharp 46 LE 630.
 

badgerman

New member
Jeśli nie będzie to problemem to podpiąłbym się pod temat - pomieszczenie mam podobne - 18 m2, reszta odpowiedzi taka sama, z tym że małżonka jest zakochana w Samsungach (zwłaszcza w tych z cienką ramką - zdaje siężę pierwszy taki to był UE46D6500) - co dobrego można u Samsunga kupić do 3500 (niekoniecznie z 3D) w wielkości 46" (odległość 2,5-3,5m, telewizor będzie wisieć, koniecznie LED) ?
 

badgerman

New member
To ze ten d6500 sobie poradzi to wiem, ale najtaniej znalazlem go za 3900. Oczywiscie w razie niezbednej potrzeby biore go pod uwage, lecz wolalbym zamknac sie w 3000. jakie pw mam wyslac?
 

dzastinaa

New member
Krótkie pytanie jeszcze :)
Który TV lepszy pod względem obrazu (głównie SD) i niezawodności (nie lubie gdy menu mi się wiesza, zwalnia itp.), Philips PFL5007 czy Panasonic E5? Inne rzeczy mnie nie interesują :) Z góry dziękuję
 
Ostatnia edycja:

dzastinaa

New member
Panowie?;) Dodam jeszcze, że martwi mnie w przypadku Philipsa to, że za te telewizory odpowiadają chińczycy.. A Ci są znani z tego, że lubią na szybko i tanio. Dlatego też zależy mi na niezawodności i niskiej awaryjności.
 
Ostatnia edycja:
Do góry