TV Led 40-42" budżet do 2000zł, co wybrać

Witam wszystkich bardzo serdecznie, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze telewizora, najpierw odpowiem na pytania a poniżej opisze moje typy.

1. Odległość od ekranu: 2 - 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Telewizor umieszczony między meblami, nie docierają do niego promienie słońca
3. Jak duży jest pokój: 3,70 x 4,20
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: jakiś stary LG
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: wiadomości, prog. przyrodnicze, seriale, filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór/dzień (80%/20%)
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: zdecydowanie bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry lecz nie męczący wzroku
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojętne
11. Preferowana wielkość telewizora: 40 - 42'
12. Preferowana marka: Philips,Sharp,LG,Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach: ---
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: Na razie 100% TV
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
16. Czy ważne jest wifi: nie
17. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie
18. Czy chcesz surfować w internecie z poziomu telewizora: nie koniecznie
19. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: nie
20. Ma mieć 3D: nie musi
21. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
22. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
23. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi (PS3, Cyfrowy Polsat, laptop)
24. Jaki masz sygnał: cyfrowy polsat
25. Ile programów HD: kilkanaście
26. Ma stać czy wisieć: stać
27. Rozdzielczość: Full HD
28. Dvb-t: tak
29. Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość obrazu,dzwięku, dobre odświeżanie
30. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-7
31. Budżet: maksymalnie 2000

i tak o to moje preferencje odnośnie tv, dużo czytałem, oglądałem w sieci itp, mam kilka modeli na oku ale opinie o nich krążące są podzielone, jedni narzekają na dźwięk inni na obraz innym jeszcze coś nie pasuje...moje typy

1 - Philips 42PFL4007h
2 - Sharp 40LE540E
3 - Samsung 40ES5500
4 - LG 42LM3400 - to typ znajomego ze sklepu

Ja osobiście najbardziej skłaniałbym się ku Philipsowi, mama ma 37PFL7605H i naprawde obraz na CP jest żyleta jak dla mnie, fakt menu troche zawiłe i ustawianie kanałów przy kablówce ale da się przeżyć, stąd mój typ na philipsa, reszty na żywo nie widziałem więc się nie wypowiadam, a może jakiś Panasonic?? doradźcie coś....
 
Czytałem o nim i bardzo mi się podoba, jest pewnie lepszy niz 4007 ale też niestety droższy, nie chciałem przekraczać 2000 ale może coś wymyśle

a ew co polecasz z większych tv tak żeby było np te 42 cale??
 
Ostatnia edycja:
przed chwilką go wlaśnie oglądałem w sklepie www, napewno za przemawia cena, nie wiem jak sie spisuje ponieważ nikt ze znajomych go nie ma, teoretycznie nie potrzebuje wodotrysków bo i tak nie bede z wiekszosci korzystal ale obraz musi był piekny i dzwiek musi byc dobry...rozwazam 5 tv:

Philips 42PFL4007H
Philips 40PFL5007K
Toshiba 40RL939
LG 42LS5600
Sharp Lc-40LE540e


a może cos z Panasonica??
ew takie cudo udało mi się znaleźć w dobrej chyba cenie
SAMSUNG UE40EH6030
natrafiłem jeszcze na takiego LG
42LS570S
 
Ostatnia edycja:
TV juz kupiony :) wybór padł na Philipsa 40PFL5007K :) myślę że będę zadowolony, udało się kupić za 2123zł więc myśle że tania okazja, przynajmniej ja taniej nie znalazłem,dzięki za pomoc,pozdrawiam
 

thaven

New member
szybsza alternatywa dla Philips 40PFL5507K

EDIT: kurcze, nie wiem czemu utworzyłem to tutaj, a nie jako nowy temat :/.
Poprosiłbym jakiegoś Moderatora o przeniesienie tego posta do nowego tematu, ewentualnie usunięcie posta, żebym mógł go poprawnie umiejscowić sam.


Witam,

Szukam telewizora. Tak za coś pomiędzy 2000 a 3000 tysiące złotych. Generalnie już praktycznie byłem zdecydowany na Philipsa 40PFL5507K. Jednakże pojawił się problem - wyczytałem w wielu miejscach w sieci opinie, jakoby mankamentem tego modelu było wolne działanie - wolno zmienia kanały, wolno działają funkcje smart tv, wolno porusza się po menu.
A mój obecny TV nie jest za szybki pod tym względem, więc wiem jak straszliwie potrafi to irytować. Co moglibyście polecić pokrewnego do owego Philipsa, ale działające jednak nieco szybciej?
W skrócie o tym philipsie:
Smart TV
40 cali
~2500 tysiąca
aktywne 3D (chociaż pasywne też możne być)
bdb obraz.
TV w 80% do kablówki.

Pozdrawiam i z góry dziękuje :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
EDIT: kurcze, nie wiem czemu utworzyłem to tutaj, a nie jako nowy temat :/.
Poprosiłbym jakiegoś Moderatora o przeniesienie tego posta do nowego tematu, ewentualnie usunięcie posta, żebym mógł go poprawnie umiejscowić sam.


Witam,

Szukam telewizora. Tak za coś pomiędzy 2000 a 3000 tysiące złotych. Generalnie już praktycznie byłem zdecydowany na Philipsa 40PFL5507K. Jednakże pojawił się problem - wyczytałem w wielu miejscach w sieci opinie, jakoby mankamentem tego modelu było wolne działanie - wolno zmienia kanały, wolno działają funkcje smart tv, wolno porusza się po menu.
A mój obecny TV nie jest za szybki pod tym względem, więc wiem jak straszliwie potrafi to irytować. Co moglibyście polecić pokrewnego do owego Philipsa, ale działające jednak nieco szybciej?
W skrócie o tym philipsie:
Smart TV
40 cali
~2500 tysiąca
aktywne 3D (chociaż pasywne też możne być)
bdb obraz.
TV w 80% do kablówki.

Pozdrawiam i z góry dziękuje :)
A te pozostałe 20%? Smart tv? Komputer? Konsola?
 
Do góry