TV LCD z podswietlanie LED - matowa matryca

me_th_od

New member
hej
czy istnieja LCD podswietlane LEDami z matowymi matrycami ?!?
chodzilem po sklepach ostatnio i nigdzie nie spotkalem takiego z matowa matryca :(
jezeli znacie jakies modele to podjacie pliz ich symbole bo nie usmiecha mi sie ekran "glossy" :(
jezeli chodzi o wielkosc to interesuja mnie TV w przedziale 40 do 47 cali...
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Są. Ponizej te modele

PHILIPS 46PFL9604, 46PFL7605
SONY 46EX700
LG 47LE5300, 47LE5500

Pozdrawiam
 

mataman

New member
Bez reklam
Czy ten soniak jest matowy to bym polemizowal. Nie mówiąc już o tym ze wypada gorzej nis ex500 ze standartowym podswietleniem.
 

me_th_od

New member
Czy ten soniak jest matowy to bym polemizowal. Nie mówiąc już o tym ze wypada gorzej nis ex500 ze standartowym podswietleniem.
hmmm no to dziwne ...
swoja droga zastanawiam sie rowniez nad sharpem aquos - kolega ma, widzialem na wlasne oczy i IMO podswietlanie jest tam rewelacja ;)
chyba zeby poczekac na te aquosy z dodatkowym kolorem (czyli RGB+Y)...
ale cholera wie jak tam bedzie wygladalo podswietlanie ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips i inne matryca półmat:
001_P1230070.JPG


Matową matryce ma Sharp XS1 ale wielkość 52"
 

me_th_od

New member
JVC 47DV 1
Toshiba 46RV 555
Te są matowe i aktywne matryce.
aktywne? co mam przez to rozumiec kiki?;)
czy w przypadku toshiby chodzilo Ci o model 46RV 555 DG ?!?
BTW na audiovideo.com.pl jest napisane ze toshiba ma matryce z polyskiem ... wiec jak to jest?;)
 
Ostatnia edycja:

wujaszek

New member
Dokonałeś jakiegoś wyboru? Pytam bo także chciałem kupić matowy tv i mam dość szerokie grono możliwości, ale jakoś nie mogę otrzymać chociaż kilku spójnych, jednakowych odpowiedzi, które się pokryją co do jednego modelu :) Jedyna co zaczynam zauważać, to powtarzanie się opinii, iż 100/200Hz powoduje ''pikselozy czy rozmycia i inne duszki'' w kazdym tv oraz przycinanie/klatkowanie - na każdy tv znajdzie się 2-3 osób, które tak stwierdzą, a tylko 1, która temu zaprzeczy :D
 

me_th_od

New member
Dokonałeś jakiegoś wyboru? Pytam bo także chciałem kupić matowy tv i mam dość szerokie grono możliwości, ale jakoś nie mogę otrzymać chociaż kilku spójnych, jednakowych odpowiedzi, które się pokryją co do jednego modelu :) Jedyna co zaczynam zauważać, to powtarzanie się opinii, iż 100/200Hz powoduje ''pikselozy czy rozmycia i inne duszki'' w kazdym tv oraz przycinanie/klatkowanie - na każdy tv znajdzie się 2-3 osób, które tak stwierdzą, a tylko 1, która temu zaprzeczy :D
eeeee gdzie tam ... chyba kupie Aquosa takiego jak ma kumpel 46'.
niby podswietlanie lampowe ale widzialem na zywo jak chodzi i jak dla mnie rewelacja ;)
a co do 100/200 Hz to pierwsze slysze ze sa jakies problemy ...
 
Do góry