TV LCD Sharp LC-60UI9362 - recenzja | test | opinie

stingeros

New member
Dzień dobry :)
Jestem nowy na forum.

Planuję zakup TV. Od jakiegoś czasu śledzę Sharp 60ui9362e gdyż można go spokojnie kupić bez tego gratisowego 32" poniżej 2700zł. Mam parę pytań do użytkowników, którzy już go posiadają bo jak wiadomo ciężko przetestować coś w sklepie.

1. Czy da się wyłączyć albo ograniczyć funkcje active motion 800? W filmach ta opcja jest nie do zaakceptowania.
2. Czy bez problemu obsługuje pliki MKV z usb? Uwielbiam filmy wieczorkiem w MKV z dźwiękiem DTS :)
3. Na stronie displayspecification napisali, że matryca to VA z Direct Led czy to prawda?
4. Czy dźwięk harman i wbudowany subwoofer dają radę czy trzeba jakiś soundbar dokupić? (myślę o Yamaha yas-107)
5. Czy kąty widzenia są dobre?
6. Jak działa youtube, netflix, wifi, ogólnie smart?
7. Jakie macie ogólne spostrzeżenia? Coś Was zaskoczyło a coś Was denerwuje?

Z góry dziękuje za rzetelne odpowiedzi. Na pewno przydadzą się mnie oraz innym użytkownikom w zakupie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz kontakt do kolegi i sprawdzi Ci wszystkie odpowiedzi.
 

pita1983

New member
70ui9362e zamówione, w poniedziałek dostawa, trochę w ciemno ale mam nadzieję że będę zadowolony. Zastąpi on poczciwego sharpa 42x20e, więc pewnie dla mnie będzie ok. Nie mam zbyt wygórowanych wymagań, a myślę ze w tym budżecie to słuszny wybór, zwłaszcza ze drugi 40" w pakiecie który idzie na sprzedaż. Po kilku dniach użytkowania napiszę swoje wrażenia.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

PostmanPl

New member
70ui9362e zamówione, w poniedziałek dostawa, trochę w ciemno ale mam nadzieję że będę zadowolony. Zastąpi on poczciwego sharpa 42x20e, więc pewnie dla mnie będzie ok. Nie mam zbyt wygórowanych wymagań, a myślę ze w tym budżecie to słuszny wybór, zwłaszcza ze drugi 40" w pakiecie który idzie na sprzedaż. Po kilku dniach użytkowania napiszę swoje wrażenia.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Niezła przesiadka z 42 cali na 70.Ja zamieniłem 49 na 60 i chwilę zajęło mi zanim się przyzwyczaiłem.
 

drakmen

New member
Dzień dobry :)
Jestem nowy na forum.

Planuję zakup TV. Od jakiegoś czasu śledzę Sharp 60ui9362e gdyż można go spokojnie kupić bez tego gratisowego 32" poniżej 2700zł. Mam parę pytań do użytkowników, którzy już go posiadają bo jak wiadomo ciężko przetestować coś w sklepie.

1. Czy da się wyłączyć albo ograniczyć funkcje active motion 800? W filmach ta opcja jest nie do zaakceptowania.
2. Czy bez problemu obsługuje pliki MKV z usb? Uwielbiam filmy wieczorkiem w MKV z dźwiękiem DTS :)
3. Na stronie displayspecification napisali, że matryca to VA z Direct Led czy to prawda?
4. Czy dźwięk harman i wbudowany subwoofer dają radę czy trzeba jakiś soundbar dokupić? (myślę o Yamaha yas-107)
5. Czy kąty widzenia są dobre?
6. Jak działa youtube, netflix, wifi, ogólnie smart?
7. Jakie macie ogólne spostrzeżenia? Coś Was zaskoczyło a coś Was denerwuje?

Z góry dziękuje za rzetelne odpowiedzi. Na pewno przydadzą się mnie oraz innym użytkownikom w zakupie.




Zaryzykowałem i wziąłem ten TV w wersji 60 calowej w promo za 3200 z drugim TV 32 cale gratis (planowałem właśnie zakupić dwa TV). Wcześniej miałem poczciwego Samusunga 42 cale PS42B450 (plazma). Po przesiadce efektu WOW nie było, ale mimo wszystko póki co nie żałuję zakupu. Mimo 10 lat różnicy pomiędzy TV, ekran Sharpa nie dogonił czerni starej plazmy. W moim TV widoczny jest "clouding" ale podobno LCD tak mają - szczególnie te tańsze. Gdyby miał kosztować 3200 bez drugiego TV w gratisie to uważam że cena zbyt wysoka, a tak za około 2300-2400 (odejmując wartość drugiego ~900zł) to cena OK.



Odpowiadając na pytania:


1. Active Motion 800 - jeżeli chodzi o active motion to nie znalazłem w menu takiej możliwości, ale w moim odczuciu albo tego efektu nie widzę albo po prostu mi nie przeszkadza. Myślę że nie powinieneś się tym martwić.
2. Odtwarzanie MKV - jeszcze nie sprawdzałem, wkrótce to zrobię.
3. Podświetlenie LED - nie mam pojęcia czy to jest Direct LED - wieczorem wrzucę zdjęcia czerni (przy okazji zobaczycie clouding - ja go akceptuję bo wiem że można trafić gorzej :? )więc myślę że będziecie potrafili ocenić jakie to podświetlenie.
4. Jak dla mnie dźwięk OK gra poprawnie myślę że do filmów się nadaje, choć nie wiem jakie masz wymagania. Różnica w stosunku do starego TV kolosalna.

5. Kąty widzenia - tak są niezłe, nie widzę różnicy pomiędzy starym TV (plazmy miały bardzo dobre kąty widzenia) a Sharpem - również zrobię zdjęcia.
6. SMART - szału nie ma ale chyba najważniejsze apki są. Jeżeli ktoś chce mieć bardzo rozbudowany SMART to trzeba coś dokupić w stylu MiBoxa - wszystko z Androida

- Youtube działa - filmy odtwarza, nie rwie, sample 4K z Youtuba też idą
- Netflix również działa - choć ekran startowy Netflixa jest mało ostry - porównałem z Netflixem uruchomionym na XBOX ONE podłączonym po HDMI dużo lepsza ostrość. Na tych samych filmach nie zauważyłem dużej różnicy. Choć trzeba wspomnieć że ani na YouTube ani na Netflixie uruchomionym z poziomu TV nie ma żadnej możliwości ustawienia wyświetlania obrazu, po prostu menu się nie uruchamia za to minus, swoją drogą ciekawe jak u konkurencji? Sasmung, LG, Philips jeżeli wiecie to napiszcie.
- WFI direct działa zarówno z telefonu jak i laptopa.
- aplikacji z Aquos Netu nie testowałem sprawdziłem tylko RMF ON - działa



7. Zalety - wady:

Zaskoczenia raczej nie było, miusem jest również nierównomierne podświetlenie matrycy, natomiast jest to widoczne tylko w nocy w ciemności i oczywiście przy czarnych, ciemnych scenach. Pilot faktycznie lubi być skierowany w kierunku odbiornika IR - w mini teście o tym wspomniano. Menu jest proste, jak w moim starym Samsungu, ale działa dość szybko. Do tej pory czyli w ciągu jednego dnia nic się nie zawiesiło. Jeżeli chodzi o wygląd i jakość spasowania to uważam że jest OK, poprawnie, nic w oczy nie kłuje.



Reasumując jak na początku napisałem efektu WOW nie było ale jest to całkiem poprawny TV ze średniej półki, w cenie za ok 2500zł warto.



Wieczorem porobię jakieś zdjęcia, nagram kilka filmów dla Was, odpowiem na dodatkowe pytania.
 
Ostatnia edycja:

drakmen

New member
Dla mnie obraz akceptowalny, dobry. Nasycenie nie jest przesadzone, moim zdaniem kolory dość naturalne, nie mam zastrzeżeń. Postaram się zrobić jakieś w miarę dobre zdjęcia, może jakoś uda się Ci ocenić obraz z Twojej perspektywy, doświadczenia.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
ok dzięki , zapytaj kikiego to ci kalibracje na oko podrzuci to i obraz powinien być jeszcze lepszy
 

stingeros

New member
Dzięki Drakmen za odpowiedzi. W wolnej chwili pootwieraj jeszcze MKV oraz poszperaj czy da się coś zrobić z active motion bo różnica na pewno jest widoczna (efekt opery mydlanej razi płynnością).
Jeżeli chodzi o podświetlenie to faktyczne jest nieszczęsna krawędziówka u Ciebie. Jak na ironię model niższy ma lepsze podświetlenie czyli Direct Led.
Zapodaj zdjęcie cloudingu w ciemności.
 

drakmen

New member
MKV z USB działa, ale miałem plik z jedną tylko ścieżką dźwiękową bez napisów. Pościągam jakieś inne filmy z napisami i ścieżką dźwiękową do wyboru. FLV też odtwarzał.
W następnym poście link do zdjęć i nagrań.
 

rojam

New member
Znalezione w necie:
Sharp zamierza wprowadzić na polski rynek łącznie cztery modele telewizorów, w tym po dwa z podświetlaniem krawędziowym (Edge LED) oraz pełnym (Direct LED). Modele z podświetleniem Edge LED będą miały oznaczenia: LC-60UI9362E lub LC-70UI9362E. Jak można wywnioskować po numeracji pierwszy z nich zostanie wyposażony w ekran 4K o przekątnej 60 cali, drugi z kolei będzie posiadał panel 70-calowy. Identycznie wygląda sprawa w przypadku telewizorów z podświetleniem Direct LED, które cechują się większą ilością niezależnych stref podświetlenia (choć producent nie zdradza szczegółów na temat konkretnej liczby tychże stref), a więc i lepszą czernią oraz kontrastem statycznym. Tutaj oznaczenie dwóch kolejnych telewizorów wygląda następująco: LC-60UI7652E lub LC-70UI7652E dla odpowiednio 60 oraz 70 cali. Modele z podświetleniem Edge LED bazują na matrycach IPS, natomiast modele Direct LED używają matrycy VA. Z kolei deklarowana jasność maksymalna wynosi 400 cd/m². Obecnie ceny telewizorów plasują się mniej więcej na takim poziomie: 3199 złotych za Sharp LC-60UI9362E, 5399 złotych za Sharp LC-70UI9362E, 2799 zł za Sharp LC-60UI7652E oraz 4599 złotych za Sharp LC-70UI7652E.


reasumując: model 60" i 70" UI9362 - Edge Led i matryca IPS
model 60" i 70" UI7652 - Direct Led i matryca MVA
 

rojam

New member
z opisów medialnych tak wynika, chociaż nie dla każdego matryca IPS jest gorsza od MVA (wszystko zależy od warunków i oczekiwań kupujących - liczba oglądających tv, umieszczenie telewizora, itp.) Sam mam w domu 2 tv IPS i 1 MVA.
 
Do góry