TV LCD ORION TV32FX500D restartuje się. Problem.

tomaloo

New member
Witam,
rok temu kupiłem tv Orion TV32FX500D. Skusiła mnie niska cena i fakt, że tv ma matrycę IPS-Alpha.
Ogólnie nie miałem do niego większych zastrzeżeń, wszystko działało dobrze.
Ostatnio jednak telewizor dziwnie się zachowuje. Niezależnie od tego z którego HMDI odbieram sygnał potrafi się ni stąd ni z owąd zrestartować. Po prostu nagle gaśnie obraz, ekran robi się czarny i po kilku sekundach sam się włącza i wszystko jest jak wcześniej. Czasem przed restartem zaczyna się rozjeżdżać dźwięk z obrazem.
Zdarza się, że przed samym restartem tv wyda z siebie lekkie pyknięcie i zaraz potem jest restart. W czasie między tym dźwiękiem a restartem telewizor nie reaguje wogóle na polecenia wydawane z pilota.

Próbowałem ustalić jakąś prawidłowość, żeby dojść do tego co to może powodować ale nie udało mi się. Restarty są nieprzewidywalne. Czasem potrafi kilka godzin działać bez problemu, a innym razem zaraz po włączeniu zaczyna się restartować.

Telewizor ma 3 gniazda hdmi, podpięte są dekoder telewizji N, Playstation 3 oraz odtwarzacz DVD.
Czy ktoś na podstawie takich objawów jest w stanie powiedzieć mi co to może być czy mam od razu zawieść do serwisu? Z korespondencji mailowej z serwisem dowiedziałem się, że może to powodować zmiania rozdzielczości sygnału, ale nie wydaje mi się, żeby to było to, przecież jak leci gra z PS3 to ma stałą rozdzielczość, zakładam ,że program w TV też jest nadawany w stałej rozdzielczości.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Serwis chyba chciał Cię pocieszyć . Ale skoro rok temu kupiłeś to masz jeszcze gwarancję. Zdecydowanie skorzystaj z niej.
 
Do góry