TV LCD ok 46'' słoneczny pokój

tomek_ant

New member
Witam wszystkich.
Stoję przez zakupem nowego TV i mam lekki dylemat.
oto parametry
Preferowana wielkość matrycy: 46" lub 47"
Preferowana technologia: LCD lub LED
Preferowane marki: brak
Jaki sygnał: telewizja satelitarna C+
Jaka odległość od ekranu: ok. 3-3.5m
Jakie urządzenia do podłączenia: komputer, dekoder satelitarny, pendrive, PS3, DVD Pioneer
Jaka klasa cenowa: do 5000PLN (no te pare stówek mogę dołozyć jak bedzie warto)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: ja w nocy dzieciaki przez dzień
Nasłonecznienie pokoju: Telewizor na ścianie północnej, otwarty salon, na południowej i zachodniej stronie okna generalnie bardzo słonecznie.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy, PS3
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: światło z tyłu
Ma stać czy wisieć: raczej stać choć nie wykluczam że może zawisnąć
Czego oczekuję: dobra współpraca z PS3, póki co większość kanałów SD ale jak sie pojawi elewizor to zmienię pakiet na HD
Full HD czy HD ready: FULL HD
Jaki masz telewizor: 28'' CRT Sony
W tej chwili rozważam Sony EX500 (rodzice mają taki tyle że 40" więc wiem jak to działa)
Kolega poleca Philipsa Ambilighta
a na forum czytam wiele dobrego o Toshibach i JVC
z góry dziekuję za wskazówki
 

MojNick

New member
Jak dla mnie - Philips 47PFL8404H, którego już prawie kupiłem gdyby nie to, że udało mi się taniej kupić 47PFL9664H. Nie będziesz żałował, zwłaszcza, że pokój nasłoneczniony, bo matryca jest półmatowa. Wg mnie warto. Najlepiej to osobiście sie przejść i go zobaczyć na własne oczy.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Przyjrzałbym sie jeszcze na Twoim miejscu 46PFL7605 Philips-a. Nowy model z podświetleniam krawędziowym LED. Aczkolwiek wszystkie typy wty, SONY są dobre :)

Pozdrawiam
 

ravaillez

New member
tomek_ant: Do nasłonecznionego pomieszczenia to najwygodniej będzie wziąć model z matrycą matową bądź półmatową w inny wypadku niezbędna inwestycja w rolety. Jeżeli nie jesteś jakoś specjalnie nastawiony na podświetlenie diodami LED to ex500 sprawdzi się do założonych warunków, a za różnicę zawsze możesz zainwestować czy to w odtwarzacz blu ray czy kino domowe jeśli jeszcze nie posiadasz na stanie.
 

tomek_ant

New member
no to generalnie na placu boju pozostały
SONY KDL46EX500 model tegoroczny, BE3, divix z napisami,
PHILIPS 46PFL8404 model zeszłoroczny, Ambilihght, brak napisów do divx
i może SHARP 700 tyle że ten to już troche inna półka ale nie tak odległa może warto dołożyć
co powiecie?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
W tej klasie o wiele taniej wyjdzie Toshiba 46XV733, a jakość sygnału SD wypada najlepiej, a system 100Hz identyczny jak Sonym.
 

destructor

New member
Bez reklam
Odnośnie divx, połączeń internetowych i nie wiadomo czego jeszcze. Mój znajomy kupił rok temu takiego LEDa. Spytałem jak często korzysta z USB czy internetu - odpowiedział że skorzystał JEDEN raz z USB, z reszty bajerów nie korzystał. Z USB czasami korzysta ale w odtwarzaczu który jest podpięty pod TV. Także należy przemyśleć sprawę czy będzie się to wykorzystywać. Jeśli tv będzie wisiał na ścianie to czy wygodniej jest wtykać pendrive z tyłu TV (celowanie, zaglądanie) czy do odtwarzacza z przodu? Pamiętać należy że gniazdo USB też ma swoją żywotność "mechaniczną" a takie wtykanie i wyciąganie ją zmniejsza. Już kilka gniazd USB zajechałem.
 
Do góry