Tv lcd odpowiednik plazmy

pavllo1980

New member
Glupie pytanie:Czy jest jakiś tv lcd/led, który dawalby obraz taki jak plazma?
Potrzebuje tv 55 cali, używam od 8 lat plazmy i chetnie kupiłbym nowa plazme, ale nie ma, używane są, ale większość ma chore ceny za niepewny stan...

Czy jest cos wartego uwagi w normalnej cenie (do 5tys)?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Nie, dlatego stare plazmy są w cenie. Aczkolwiek można znaleźć podobny tv, ale nie w 100 proc odpowiadający jakością plaźmie....
 

racuh

Banned
Godny następca plazmy to OLED, ale i tak będzie musiało minąć trochę czasu aż dopracują technologię, bo jest bardziej podatna na awarie niż plazma.
Z LCD bardzo dobrą czerń w tym głębie obrazu ma właśnie Panasonic CX680.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Przesiadając się z plazmy, to teraz tylko z OLEDu byłbyś w 100% zadowolony.

Natomiast pewnym przełomem jeśli o LCD chodzi są modele z kropkami kwantowymi. Ja testowałem konkretnie sony W905, to było to pierwsze LCD, które pomyliłem z plazmą. Te same wrażenie naturalności a zarazem głębi koloru jak na PDP, a ponieważ LCD ma dużą jasność, to sceny za dnia robiły na mnie nawet lepsze wrażenie jak na PDP. W nocy już jednak było widać niedoskonałości podświetlenia LCD, brak tej dynamiki kontrastu jak na plazmie, jak też jest problem z kątami. Jeśli nie zastosują podświetlenia piksel na piksel w LCD, to ciężko będzie uzyskać dynamikę kontrastu zupełnie tak jak na plazmie, ale te W905 to moim zdaniem było już bardzo blisko plazmy jeśli o ogólne wrażenie za dnia chodziło.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dużo racji. Ale nowe modele lcd w klasie do 5 tyś nie zawiodą Cię.
Po kalibracji modele 55w809, Sharp 55XUF 8772,Philips 55PUS7100 zrobią na Tobie duże wrażenie. A 8 lat to naprawdę szmat czasu.
 
Do góry