TV LCD LED TCL 98 P745 - recenzja | test | opinie

Telewizor LCD LED TCL 98 P745 - recenzja | test | opinie użytkowników. Sprawdzamy czy warto kupić 98 calowy telewizor LCD TCL.

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem co to jest, leciałem z wieloma filmami w zupełnie zaciemnionym pomieszczeniu, ale na Avatarze się zatrzymałem, bo to był niecodzienny widok ; )
Pewnie wpisywałeś już "David Attenborough" oraz sprawdzałeś A Writer's Odyssey ? ;)
Ja bym zobaczył z chęcią płytowe wydanie Creation of the Gods I: Kingdom of Storms w HDR/60 FPS...
Tutaj też jest sporo cukierków ;)
(szkoda,że w Marvelu,IMAX Enhanced nie ma na płytach)

No i niedługo :
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jasne, chociaż Oddysey jest przekolorowany, owszem, jest orgia kolorów, ale to bardziej gdzieś do sklepu na pokazówkę.
Davida nie znam, sprawdzałem i nie ma nic w 4K.

Swoją drogą, nie głupi ten Google TV.
Pod ręką wygaszacz ekranu, a tam można wgrać w Google home na telefonie swój album i wyświetla z automatu na tv jako wygaszacz ekranu. Może być ; )

Co do samej obsługi, w kontekście przełączania źródeł, czyli ampli itd. też o dziwo bez problemów, a kto pamięta (nierozwiazywalne) atrakcje w Samsungu której kiedyś opisywałem, ten wie. Jedynym rozwiązaniem było wyciągnięcie wtyczki.

Tutaj bez problemów, istotne jak ktoś ma ampli i dochodzi audio które cały czas musi współgrać ze źródłami.

Fajnie też współgra myszka na całym systemie, w zasadzie gdzie byśmy nie przełączyli menu, ten kursor jest do dyspozycji. Od menu, do ustawień samego tv.

Na duży plus - dla graczy, tryb "Mistrz gry" i celownik.
Czyli tv wrzuca na środek ekranu dodatkowy duży celownik w grach, bezcenne w COD.
Kiedyś pamięta, nalepiało się taśmę na środek ekranu ; )
 
Ostatnia edycja:

M.

hdtv.com.pl
Hej, a nie macie może w planach testu 98C805 lub C955 ?

Na tą chwilę nie. Ale co będzie w najbliższym czasie, to trudno powiedzieć. Mogę tylko napisać, że mieliśmy okazję "na szybko" zestawić ze sobą C955 i X955 i wydają się być baardzo interesującymi modelami ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fen/Search/People/David Attenborough/TV Show ;)

Lodowa planeta 2 (2022), polecam sprawdzić na 98"
Pierwsze lepsze, wyrywkowo - od 32min.
Ja nie jestem w stanie przy tym wysiedzieć przy zgaszonym świetle.
Owszem, wygląda ładnie (chociaż widzialem duzo lepsze), ale nie w takiej jasności.
Może na 65", ale nie na 100". To się nie nadaje do oglądania w nocy.
Cała ściana świeci na biało, a co za tym idzie salon rozświetlony. Dziękuję za takie atrakcje. Nie na moje oczy.
Jak ktoś jest w stanie to wytrzymać, to jesteśmy z innej bajki.
Temat na osobną dyskusje i to nie jest wyjątek.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tutaj z kolei jest też model 115X11G.
Taka przekątna,nie będzie za duża do dłuższych posiedzeń przy gierkach ? ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Grałem na projektorze przy 120" i na dłuższą mete średnio. Nie wiem jak na 115" TV.
Dużo zależy od wielkości/odległości i przede wszystkim samej gry, bo takie MFS można i na 130", bo tam nic innego jak widoczki z samolotu i relaks, ale już na dłuższe posiedzenie przy szybkim FPP średnio na jeża.
Te 100" wydaje się idealne do grania, ale... do filmów już nie ; ) Do ideału, tu jeszcze duuuużo cali brakuje.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Przy większych przekątnych/bliskiej odległości,samochód nie sprawia wrażenia takiego szybkiego ;)
Trudniej jest też ogarnąć wszystko naraz w FPS-ach.

No ale ciekawi mnie,jak to jest w Meta 3... (ponoć fajnie wyglądają tam filmy 3D).
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
I zamówiłem C955. Polecicie jakąś dobrą i przystępna cenowo firmę do kalibracji tego modelu z dolnośląskiego?
"Skalibruj tv" mogę polecić. To czy są przystępni cenowo ,to indywidualna sprawa. Dla mnie najważniejsze , że robią to profesjonalnie.
Umawiasz się. Przyjedzie do Ciebie fachowiec i zrobi co potrzeba u Ciebie w domu ,na Twoim telewizorze. Żadne tam "kalibracje" :ROFLMAO: wysyłane na maila.
Dojazd w cenie usługi.(y)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szczególnie jak się porówna modele w różnych klasach....
polecam zawsze sprawdzić najlepiej na własne oczy.
wątpiący przestają wątpić ja się poświeci trochę czasu.
mamy ich opini z pierwszej ręki.
Nikt nie oddal, więc jak zawsze warto sprawdzić.
 
Do góry