TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

yankovski

New member
Ja w sobotę zaktualizowalem TV z FW 21 od razu na 25.1. Mój TV pliki *.mkv widzi i czyta. Zarówno 2D, jak i 3D. Odtwarzałem i odtwarzam je z tego samego pendrive'a.

Wysyłane za pomocą Tapatalk 2
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja w sobotę zaktualizowalem TV z FW 21 od razu na 25.1. Mój TV pliki *.mkv widzi i czyta. Zarówno 2D, jak i 3D. Odtwarzałem i odtwarzam je z tego samego pendrive'a.

Wysyłane za pomocą Tapatalk 2

yankovski, cieszę się Twoim szczęściem ;-) ale to mi wcale nie pomogło rozwiązać problemu..
 

yankovski

New member
No wg mnie powinno Cię to utwierdzić w przekonaniu, że Twój problem, to nie jest wina FW. A z pewnością nie wina wbudowanych weń zabezpieczeń.

Więc nie powinieneś mieć do innych pretensji, że zaktualizowałeś TV i teraz coś nie działa.

EDIT: PRZEPRASZAM, POMYLILEM UŻYTKOWNIKÓW. TO NIE TY MIAŁEŚ ŻALE. COFAM! ;P


Wysyłane za pomocą Tapatalk 2
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
Próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne ???

Tak, niestety bez zmian, dalej nie widzi *.MKV :(
Ciekawe czy jakieś callcenter Samsunga mi pomoże.

UPDATE
Po rozmowie na "czacie" z konsultantem wiem, że konsultanci nic nie wiedzą haha
Co nie zapytam, to odsyłają do serwisu ewentualnie twierdzą, że mam złe pliki niezgodne z wymaganiami samsunga. Powtarzają to jak mantrę.
Jak mówię, że przedtem działało i odtwarzał, a teraz nawet nie widzi, pada odpowiedź: Proszę skontaktować się z serwisem :D
Przy okazji dowiedziałem się, że tv odtwarza pliki *.mkv nie większe nić 4 GB, co też jest swego rodzaju ciekawostką bo przedtem odtwarzałem większe i jakoś szły...

Nyndza ta pomoc i tyle. Dobrze że blu-ray LG mi te pliki czyta bez problemów
 
Ostatnia edycja:

shyha

New member
Odtwarza, nawet baaardzo duże po kilkadziesiąt GB pliki MKV.
Przeanalizuj jeden plik MKV pod kątem zawartości (jaki kodek użyty video, jaki audio, ile streamów) i napisz co wyszło. Możesz to zrobić pierwszym lepszym programem z googla do analizy plików AV.

Przychodzi mi do głowa jeszcze zbyt mocna fragmentacja plików na dysku. System oczywiście NTFS z domyślną alokacją plików?

Na Twoim miejscu skopiowałbym filmy z dysku na inny komputer, zrobił format dysku i przekopiował na próbę jeden film w MKV.

Na sam koniec popróbuj ze zmianą nazwy rozszerzenie z MKV na mkv (w akcie desperacji).


2) Do kolegi, który ma problem z siecią. Ja jednak obstawiam, że to nie problem ani TV ani Routera tylko ilości urządzeń na tym samym lub zbliżonym kanale działających w pobliżu. Moja rada to zmienić kanał WiFi w routerze i koniecznie przełączyć częstotliwość z 40Mhz na 20/40Mhz
 
Ostatnia edycja:

yankovski

New member
Skoro wcześniej widział mkv z tego dysku i wciąż je widzi z innych nośników, problemem musi być dysk. I tutaj szukaj przyczyny. Nie w tv i komunikacji z nim.

Jest sporo narzędzi do diagnostyki dysków. Ja bym poszedł tą ścieżką.

PS: w tym przypadku kabel raczej nie jest problemem, ale rozumiem, że dla świętego spokoju podłączyłeś dysk innym kabelkiem? ;)


Wysyłane za pomocą Tapatalk 2
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
format dysku odpada, nie mam gdzie zrzucić danych (dysk 750GB zapełniony gdzieś w 80%), a poza tym na innym tv samsunga filmy są odtwarzane bez problemu z tego dysku.
Dysk nie może być źle sformatowany skoro widać na nim dane i działa z każdym innym urządzeniem bez najmniejszych problemów.
Zdjęcia, mp3, divx chodzą bez problemów, nie widzi tylko *.mkv
 

shyha

New member
format dysku odpada, nie mam gdzie zrzucić danych (dysk 750GB zapełniony gdzieś w 80%), a poza tym na innym tv samsunga filmy są odtwarzane bez problemu z tego dysku.
Dysk nie może być źle sformatowany skoro widać na nim dane i działa z każdym innym urządzeniem bez najmniejszych problemów.
Zdjęcia, mp3, divx chodzą bez problemów, nie widzi tylko *.mkv

Fragmentacja może być tak duża, że nie czyta dużych plików. Jedyne rozwiązanie to pożyczyć dysk od znajomego, przekopiować, zrobić porządny format i wrzucić z powrotem pliki.

Ja mam podłączone pod TV 3 dyski USB firmy Samsung - 1x 1T, i 2x 500GB z plikami MKV (w większości duże pliki z materiałami 3D i kilkoma ścieżkami audio 5.1/7.1). Pracuję na najnowszym Firmware i wszystko pięknie śmiga bez zarzutu. Dodatkowo wszystkie dyski pracują na przedłużkach USB kilkumetrowych.
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
Dysk jest sprawny, z innymi urządzeniami działa bez zarzutu.
Przestał działać z tv po aktualizacji firmware'u w tv.
Dokładnie taką samą sytuację mam jak podpinam dysk 3,5" seagate, więc nie jest to wina tego konkretnego dysku samsunga i fragmentacja nie ma tu znaczenia.
Cieszę się, że innym śmiga bez zarzutu i wkurzam się dlaczego u mnie nie działa. Niestety podsuwane przez Was propozycje nie pomogły, bo nadal nie widać plików *.mkv (i nie, nie szukam ich w trybie muzyki czy zdjęć ;-) )
Dzięki za rady, ale niestety nic nie pomogło

Opcja zgrywania na inny nośnik (karta pamięci czy pendrive) odpada, bo nie chce mi się zgrywać i czekać za każdym razem aż się skopiuje 50 GB. Po to mam wygodny i duży dysk zewnętrzny żeby z niego korzystać a nie kombinować. Tylko że tv płata figle.

Pozostaje chyba tylko opcja dysk do blureja i dopiero przez blureja oglądanie na tv. Dookoła, ale działa...
 

ernet

Active member
Bez reklam
Opcja zgrywania na inny nośnik (karta pamięci czy pendrive) odpada, bo nie chce mi się zgrywać i czekać za każdym razem aż się skopiuje 50 GB.

Może nie doczytałem i już próbowałeś, ale... nagraj na jakiegoś Pendriva z 2 mkv.'ły i tak sprawdź czy TV je zobaczy.
 

Yankee

New member
moduł TNK

Jak działa wam moduł telewizji n na kartę w tych telewizorach? jak szybko przełączają się kanały? W nowym module CI+ Polsatu czeka się czasami 5-7 sekund ... zastanawiam się przed kupnem jak to wygląda w n'ce.

Pozdrawiam
 

jacek375

New member
Mam D8000, ale to prawie te same TV, więc zapytam tutaj.

Coś namieszałem w ustawieniach OBRAZU i mam teraz funkcję PODŚWIETLENIE nieaktywną.

Co zrobić aby znów ją aktywować?

OK już wiem.
Dla potomnych --- miałem ustawione OSZCZĘDZANIE ENERGI na WYSOKO
 
Ostatnia edycja:

nemko

New member
Witam wszystkich,
Kilka dni temu zaktualizowałem sobie oprogramowanie do wersji 1025.1, a dzisiaj chciałem się pobawić strojeniem tunera satelitarnego. I właśnie z nim mam problem.
Chciałem skasować starą listę kanałów i wgrać ją od nowa. Nigdzie nie mogę znaleźć stosownej funkcji.
Nie mogę też w menu znaleźć opcji w której przypisuje się ustawienia DiSEqC do poszczególnych satelit.
Może ktoś pamięta?
 
Do góry