TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

sisimon

New member
nie tylko z HD, zabezpieczenie CINAVIA poczytajcie można nawet nagrać w kinie przez mikrofon, sciezka audio wyłacza sie po 20 minutach i po oglądaniu, przykre, ale te praktyki z zabezpieczeniem stosuje tylko SONY i SAMSUNG, inni się tym jakoś nie przejmują ... dlatego pytałem czy czegoś nie namieszali w firmware w TV ? filmy mkv chodzą normalnie ? nie wyłącza się ścieżka dzwiękowa np. w filmach Cinavia Protected List / Veehd Community
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
Czy ktoś z Was może mi powiedzieć dlaczego mój D7000 przestał widzieć pliki *.mkv z zewnętrznego dysku (samsung G2) ??
 

mlx

New member
nie tylko z HD, zabezpieczenie CINAVIA poczytajcie można nawet nagrać w kinie przez mikrofon, sciezka audio wyłacza sie po 20 minutach i po oglądaniu, przykre, ale te praktyki z zabezpieczeniem stosuje tylko SONY i SAMSUNG, inni się tym jakoś nie przejmują ... dlatego pytałem czy czegoś nie namieszali w firmware w TV ? filmy mkv chodzą normalnie ? nie wyłącza się ścieżka dzwiękowa np. w filmach Cinavia Protected List / Veehd Community
w TV tego nie zrobią bo niemal wszystkie filmy bez względu na kodek mogą mieć watermark cinavia a wtedy odtwarzanie filmów byłoby bezużyteczne (bo kto dziś robi ripy z dvd - a bluray ma obligatoryjnie Cinavia od 2012) - czyli sprzedaż tv mocno spadnie na rzecz konkurencji - wbrew pozorom takie wieści szybko docierają do klientów

a z drugiej strony jeśli wprowadzą to zabezpieczenie - to może wreszcie ktoś zrobi zmodowany software na nasze tv i kopnie samsunga w du..

ale jeśli bluraye Sony i Samsunga mają tak działać to wygląda na to że należy za wszelką cenę ignorować takie urządzenia
 
Ostatnia edycja:

sisimon

New member
no i mam teraz zacinki na filmach mkv :( Miałem oprogramowanie 21 i zainstalowałem 25.1 - przy wyjściu z filmów nastepuje reset TV (nie za każdym razem). nawet nie mogę się cofnąć bo to firmware nie przewiduje zmiany przez sieć (błąd603), czasami nie warto was słuchać !!! .... "AKTUALIZUJ ŚMIAŁO"
 

mlx

New member
no i mam teraz zacinki na filmach mkv :( Miałem oprogramowanie 21 i zainstalowałem 25.1 - przy wyjściu z filmów nastepuje reset TV (nie za każdym razem). nawet nie mogę się cofnąć bo to firmware nie przewiduje zmiany przez sieć (błąd603), czasami nie warto was słuchać !!! .... "AKTUALIZUJ ŚMIAŁO"
a w jaki sposób je odtwarzasz? z hdd czy z dlna?

- jeśli z dlna via Allshare - to ja tak z ciekawości sprawdziłem kilkanaście losowych filmów - o różnym ale wysokim bitrate i żadnych zastrzeżeń nie mam
- jeśli z HDD to może ktoś inny potwierdzi czy to błąd firmware czy inna przyczyna
 

shyha

New member
F&CK! Mam nadzieję, że szybko stworzą Custom FW Ci od SammyGo bo jeżeli będzie mi filmy mute'ował ten FW to kicha straszna!

Czyli rozumiem, że antypiracki system został aktywowany w jednym z ostatnich FW tak?

P.S z drugiej strony czytam, że te zabezpieczenia już zostały dawno złamane chociażby w DVDLab czy AnyDVD
 
Ostatnia edycja:

mlx

New member
F&CK! Mam nadzieję, że szybko stworzą Custom FW Ci od SammyGo bo jeżeli będzie mi filmy mute'ował ten FW to kicha straszna!

Czyli rozumiem, że antypiracki system został aktywowany w jednym z ostatnich FW tak?

P.S z drugiej strony czytam, że te zabezpieczenia już zostały dawno złamane chociażby w DVDLab czy AnyDVD
nie myl pojęć - nie piszemy o zabezpieczeniu przeciw kopiowaniu a o zabezpieczeniu przeciw odtwarzaniu znaczonych kopii - na watermarka trudno znaleźć obejście poza wyłączeniem systemu weryfikacji w FW

w naszych tv nie ma zabezpieczeń przeciw odtwarzaniu ripów - bo to byłby strzał w stopę - a na custom FW to nie licz za bardzo - chyba że Samsung rzeczywiście wprowadzi Cinevia -to wtedy będzie powód do hakowania firmware
 

sisimon

New member
ok, po wyłączeniu TV i właczeniu go z powrotem po godzince mkv chodza płynnie ... rzeczywiście Smart wchodzi 3xszybciej, sprawdze dzis jeszcze CINAVIA czy nie ma , odezwe sie wieczorkiem
 

sisimon

New member
ok, pliki mkv z dts cinavia chodzą normalnie na TV (myślę że to kwestia czasu, dlatego trzeba być ostrożnym w następnym aktualizowaniu softu). Jeżeli w kinach domowych dali zabezpieczenie to i w TV mogą dać.
 

bodzio1m

New member
Wczoraj kumpel kupił Samsunga UE40EH5300W i mówi mi że podłączył myszkę i działa fajnie w przeglądarce i w menu i w smarthubie tylko nie działa w apps np. youtube a w moim UE40D7000 myszka nie działa! dlaczego w dużo droższym TV Samsung nie daje możliwości obsługi myszki? naprawdę wkurzająca polityka tej firmy!
 

yankovski

New member
A powiedzcie mi skąd można pobrać jakiś nowszy soft do tv? Bo mi nie wykrywa aktualizacji.

I jakie warunki musi pendrive spełnić żeby zainstalować z niego nowy fw?

Wysyłane za pomocą Tapatalk 2
 

color1

New member
Gubi wifi...

Zaobserwowałem dziwny i nieregularny problem a mianowicie przy odtwarzaniu filmów po sieci (mkv z nas-a) o dużym bitrate, zdarza się że TV traci połaczenie z siecia (podlaczony po wifi z tp-link 1043ND) - zrobiłem testy ktore wykluczyly ewentualne przyczyny po stronie routera (inne urzadzenia nadal maja polaczenie w lan-ie) jak i nas-a (na telefonie czy tablecie nadal jest dostepny w sieci i serwuje pliki). Po takim zerwaniu polaczenia na nic zdaja sie proby recznego wymuszenia wyszukania ip z dhcp routera - TV trzeba zrestartowac... Czy ktos mial podobna sytuacje ? Czy mam to reklamowac i czy wzglednie znajda sie zapisy w jakims logu swiadczace o tym ze TV utracil polaczenie z lan-em ?

Z tym, ze odbiorniki jakie uzywam w domu lacza sie z tp-linkiem z przepustowoscia do 65M natomast TV na 130 - o ile w tym tescie ma to jakies znaczenie... Na tplinku uzywam gargoyle z szerokoscia pasma 40 Mhz
 

weksla

New member
Bez reklam
Mi też kiedyś czasem gubił wifi i musiałem się logować od nowa, ale po którejś aktualizacji softu ten problem znikł całkowicie.
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
Ponawiam pytanie o odtwarzanie plików *.MKV
Zaktualizowałem soft do wersji 1025.1
Podpinam dysk przenośny samsung portable G2 i nie widzi ani pół pliku *.MKV :(
Dopiero jak podepnę pod "blureja" to odtwarza i widzi wszystko bez problemu

Co może być powodem że UE46D7000 nie widzi plików *.MKV ?
 

shyha

New member
nie widzi żadnych plików (AVI, MP3, JPG) czy tylko MKV?
Tryb video włączony?

Jak długi masz kabel do dysku? Czy używasz przedłużki? Może za słabe napięcie...
 
Ostatnia edycja:

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
nie widzi żadnych plików (AVI, MP3, JPG) czy tylko MKV?
Tryb video włączony?

Jak długi masz kabel do dysku? Czy używasz przedłużki? Może za słabe napięcie...


Widzi *.AVI; *.MP3; *.JPG, bez problemu je odczytuje. Przestał widzieć *.MKV bo wcześniej widział
Kabel usb do dysku mam 80 cm dostarczony razem z dyskiem. Dysk 2,5" nie potrzebuje zasilania zewnętrznego

Tryb video oczywiście włączony.

Zagwózdka co? Też się nad tym głowię...
 
Do góry